Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.05.2003, 19:11   #16
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
kprobe dziala pod win98/w2k i NT4 - to sprawdzilem, NIE dziala pod 95
na XP tez dziala - sprawdzone
pawelblu jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.05.2003, 19:20   #17
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
pawelblu napisa***322;(a)
na XP tez dziala - sprawdzone
Ok, ale czy kprobe ma te same funkcje co WSES czy troche inne czy całkiem inne? Wiem, ze gorsze opinie, ale z czego to wynika? Sam nie moge sprawdzic, bo nie mam LiteOna.
pali jest offline  
Stary 05.05.2003, 22:30   #18
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Sprezyn napisa***322;(a)
oo widze, ze i ty sie skusiles
Male pytanko jak teraz to wypada
cenowo, bo jak sadze kupowales na
gieldzie w Wawie
we wroclawiu ostatnio ceny sa naprawde smieszne. Ten model w wersji OEM mozna bylo w zeszlym tygodniu kupic za 179zl. W tym, z tego, co wiem kosztuje 185zl.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline  
Stary 06.05.2003, 08:13   #19
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
kprobe ma te zalete ze jest programem winapi - czyli dziala pod windowsami - to duza zaleta, jesli masz XP/w2k - to bardzo duza zaleta

jednak jego wyniki sa na powazniejszych forumach traktowane jako 'przyblizone' - cytuje, pomimo tego ze kprobe teoretycznie jest tylko nakladka na wses (tak jak cddoctor)

jak narazie najlepszy wynik mam na plycie nashua - plyta ma 5 lat, c1 srednio - 0!, max 3... a te plyty byly tansze niz platinumy, ktore teraz maja srednio 40... [odczyt na full - tylko takie wyniki cos mowia konkretnego]
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 07.05.2003, 21:57   #20
cemi83
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.09.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 84
cemi83 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Nudne sa juz te LiteOn'y

Cytat:
BoB77 napisa***322;(a)
A posty, ze nagrywarki Liteon sa lepsze niz napedy Plextor lub Teac sa po prostu zenujace.
W naszym kraju powstał swego rodzaju "kult marki".
W świadomosci Polaków zakorzeniło się to w czasach PRL-u kiedy ciężko
było o jakikolwiek zachodni sprzęt słynnej marki, więc jak już coś ktoś miał made in japan czy germany to było zawsze super i najlepsze, nieważne jak to było w rzeczywistości.

Dlatego Lite-ony są wyśmiewane przez sporą grupę ludzi no bo przecież to nowa, wcześniej nieznana u nas marka, co to wogóle jest LAJTON. A TEAC to dopiero coś bo TEAC to TEAC znana firma przecież.

TEAC jest tutaj tlyko jako przykład nie mam nic do niego.
Sam mam kumpla, który kupił TEACA tylko dlatego, że "TEAC to znana firma i napewno sprzęt będzie lepszy".

Z tego co się orientuję (nie wiem czy mam rację) SONY i TDK sprzedaje swoje nagrywarki, które są w środku LITE ONami, tylko że z panelem sony czy tdk.
Chyba to o czymś świadczy, jeżeli producent posiadający uznaną markę
nie boi się sprzedawać pod nią takiego "gówna" jak LITE ON (jak to niektórzy określają) .
cemi83 jest offline  
Stary 07.05.2003, 22:17   #21
tox
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika tox
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Posty: 22
tox w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
:)

A pomyslalem ze tez cos powiemwiec zaczynamsprobuje krotko. Nagrywanie zaczalem od 8 Teaca,powiem Ci szczerze nie zawiodlem sie (no moze tych skokow bufora) na nim,ale w porownaniu z Litkiem po prostu Teac wymiekal zarowno pod wzgledem korekcji jak i jakosci. Swojego pierwszego LiteOn-a mimo ze dosc szybko ulegl uszkodzeniu wspominam na tyle dobrze ze kiedy otrzymalem na zamiane Teaca oddalem go bez wahania i w koncu dostalem z powrotem upragniona marke (w czasie tych dwoch dni pobytu u mnie Teac dwa razy zawodzil mnie przy wypalaniu,konczyl sesje ale z odczytem juz zaden naped nie mogl sobie poradzic,zbieznosc?nie wiem).Moge tylko powiedziec ze poki co L-ka na rynku jest The BEST.
Pozdrawiam
__________________
I tak warto żyć...
tox jest offline  
Stary 08.05.2003, 06:09   #22
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ech niemacie juz o czym pisac tylko na biedne Liteony nadajecie
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline  
Stary 08.05.2003, 07:43   #23
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Nudne sa juz te LiteOn'y

Cytat:
cemi83 napisa***322;(a)
W naszym kraju powstał swego rodzaju "kult marki".
W świadomosci Polaków zakorzeniło się to w czasach PRL-u kiedy ciężko
było o jakikolwiek zachodni sprzęt słynnej marki, więc jak już coś ktoś miał made in japan czy germany to było zawsze super i najlepsze, nieważne jak to było w rzeczywistości.

Dlatego Lite-ony są wyśmiewane przez sporą grupę ludzi no bo przecież to nowa, wcześniej nieznana u nas marka, co to wogóle jest LAJTON. A TEAC to dopiero coś bo TEAC to TEAC znana firma przecież.

TEAC jest tutaj tlyko jako przykład nie mam nic do niego.
Sam mam kumpla, który kupił TEACA tylko dlatego, że "TEAC to znana firma i napewno sprzęt będzie lepszy".

Z tego co się orientuję (nie wiem czy mam rację) SONY i TDK sprzedaje swoje nagrywarki, które są w środku LITE ONami, tylko że z panelem sony czy tdk.
Chyba to o czymś świadczy, jeżeli producent posiadający uznaną markę
nie boi się sprzedawać pod nią takiego "gówna" jak LITE ON (jak to niektórzy określają) .
Masz rację brawo. Tak jak wszyscy w polsce jadą na philipsa bo praktycznie slyszeli od kogoś że źle mu chodzil i od razu wszycy mowią że to dno. w polsce wielbią seagatea caviara maxtora dyski twarde moj znajomy z niemiec i inni jego mają dyski IBM a bo seagate nie spelnial ich oczekiwań opamiętajcie się teraz nie ma dennej firmy lub lepszej jest tylko lepiej wykonany produkt lub nie. Liteon jest oki ale też ma pewne wady np oferburning każdy produkt ma wady i zalety a polacy działają na zasadzie stereotypów nie wnikając w szczegóły jedna osoba powie teac rullez druga powtórzy i potem toczy się koło stereotypu. Jeżeli mówicie że coś jest dnem to podajcie szczegóły techniczne problemu anie odpowiedź typu jest gównem i koniec.
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Stary 08.05.2003, 08:08   #24
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
LUDZIEEEEEEEEEE, kazdy ma to co chcial i to co uwazal za dobre z podzespolow i jest mu z tym dobrze. Chce to kupuje litka, chce to lg itd.
narka ^_^
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 08.05.2003, 12:02   #25
Koolo
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.01.2002
Posty: 407
Koolo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)

co do plextorow i teacow... coz.. nowe teac'i to nic innego tylko asus [ktoremu niebezpiecznie blisko do liteona ]
To dobrze czy źle ?

Faktem jest, że rynek nagrywarek zrobił się nudny i monotonny.
Koolo jest offline  
Stary 08.05.2003, 14:14   #26
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
-Sid-The-Rat=> napisał(a)

Cytat:
(...) a plextory ciagle przoduja wsrod napedow z najgorsza korekcja bledow
No właśnie... Kiedyś ludzie uważali, że Plextor jest najlepszy, bo "drogi=dobry". Teraz to się zmieniło "dobry=średni". Za Plextorem podąża TDK (cena/jakość). Wystarczy posiedzieć kilka godzin w testach, to odmieni się stosunek człowieka do Plextora. Nie chce urażać ludzi, którzy posiadają owe napędy, ale tak jest...
SEBAW jest offline  
Stary 09.05.2003, 15:32   #27
pavlosz
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.03.2002
Posty: 41
pavlosz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
I właśnie dlatego kupując już 5 nagrywarke w ciągu 2 lat nie kupiłem kolejnego Lite-on'a. Tzn trzeciego. Miałem również 1 LG i 1 BTC.
Wiem, że Lite-on'y to dobre nagrywarki ( w końcu miałem dwie ). Ale otatnio jakby pojawiały się na rynku jakieś takie dziwne modele o których nie ma ani słowa na stronach producenta. Podróbki jakieś, czy totalny szajs do którego się lepiej nie przyznawać ? To te z "K" na końcu. LG'ika też nie chcę. Moja wieża ma olbrzymie problemy z czytaniem wszystkich płyt nagranych na nagrywarce tej firmy. BTC - dla mnie była lepsza od LG'ika. Takie same problemy z możliwością nagrywania z maksymalną prędkością ( a raczej z brakiem takiej możliwości ) ale wieża łyka płytki bez problemu. No i BTC nagrywała i czytała płytki 99 min.
Kupiłem Asusa 48/24/52 i jestem zadowolony. W końcu mam dobrą nagrywarkę co do której nie toczą się jakieś zwariowane dyskusje o jej wyższości nad innymi. Nagrywa wszystko i o to chodzi.
pavlosz jest offline  
Stary 09.05.2003, 15:55   #28
tox
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika tox
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Posty: 22
tox w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
:)

Cytat:
pavlosz napisa***322;(a)
...Wiem, że Lite-on'y to dobre nagrywarki ( w końcu miałem dwie ). Ale otatnio jakby pojawiały się na rynku jakieś takie dziwne modele o których nie ma ani słowa na stronach producenta. Podróbki jakieś, czy totalny szajs do którego się lepiej nie przyznawać ? To te z "K" na końcu...
Przepraszam ze sie zasmiejerzeczywiscie producent niekiedy nie pisze wiele o modelach z K na koncu poniewaz roznica pomiedzy nim a wersja S (o ktorej sie pisze) jest taka ze S jest inna rozmiarowo,a mianowicie dluzsza.Wersje K weszly zapewne z powodu takiego (czasem widzialem u kolegow),ze te dlugie niekiedy wchodzily na plyte glowna,czasami lezaly praktycznie na kosci RAM-u,mysle ze z tego powodu,jezeli ktos zna dokladne wiadomosci czemu,niech napisze,tez sie dokladnie dowiemAle nie mowmy ze K to podrobki bo ktos moze nas troszeczke wysmiac.
Pozdrawiam
__________________
I tak warto żyć...
tox jest offline  
Stary 09.05.2003, 16:26   #29
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: :)

Cytat:
tox napisa***322;(a)
Przepraszam ze sie zasmiejerzeczywiscie producent niekiedy nie pisze wiele o modelach z K na koncu poniewaz roznica pomiedzy nim a wersja S (o ktorej sie pisze) jest taka ze S jest inna rozmiarowo,a mianowicie dluzsza.Wersje K weszly zapewne z powodu takiego (czasem widzialem u kolegow),ze te dlugie niekiedy wchodzily na plyte glowna,czasami lezaly praktycznie na kosci RAM-u,mysle ze z tego powodu,jezeli ktos zna dokladne wiadomosci czemu,niech napisze,tez sie dokladnie dowiemAle nie mowmy ze K to podrobki bo ktos moze nas troszeczke wysmiac.
Pozdrawiam
Zauważylem że wersja k liteona jest z reguły sprzedawana u mnie w szczecinie jako troszkę skrojona w wersji box i z tą dlugością masz rację przyznaję jedne litki są krótsze drugie dłuższe tylko nie wiem czy s czy k bo liteon s pasowal u mnie bez problemow ale byl duższy od mojego philipsiaka o 1 centymetr i troszkę mniej pękaty
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Stary 09.05.2003, 20:05   #30
pavlosz
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.03.2002
Posty: 41
pavlosz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: :)

Cytat:
tox napisa***322;(a)
Przepraszam ze sie zasmiejerzeczywiscie producent niekiedy nie pisze wiele o modelach z K na koncu poniewaz roznica pomiedzy nim a wersja S (o ktorej sie pisze) jest taka ze S jest inna rozmiarowo,a mianowicie dluzsza.Wersje K weszly zapewne z powodu takiego (czasem widzialem u kolegow),ze te dlugie niekiedy wchodzily na plyte glowna,czasami lezaly praktycznie na kosci RAM-u,mysle ze z tego powodu,jezeli ktos zna dokladne wiadomosci czemu,niech napisze,tez sie dokladnie dowiemAle nie mowmy ze K to podrobki bo ktos moze nas troszeczke wysmiac.
Pozdrawiam
To ja się posmieje ( po trochu sam z soebie ).
Do tej pory literka na koncu symbolu oznaczającego model napędu oznaczała producenta firmware'u S-SANYO, W-Writek. Co oznacza K nikt nie wie. Normalnym zachowaniem potencjalnego klienta jest chęć zapoznania się z parametrami, opisem tego co zamierza kupić. Niestety producent "wypiął się" na klientów. Nie po raz pierwszy zresztą. Moją pierwszą nagrywarką Lite-on'a był model 24103S. Przez długi długi czas nikt nic o niej nie wiedział producent nie publikował, żadnych biosów, opis był fragmentaryczny. Wszyscy w tamtych czasach z uwagi na to polecali zakup modelu 24102B. Nie musze opisywać chyba jakie problemy powodował brak nowego firmware'u w momencie gdy na rynku zaczynały pojawiać się nowe modele płytek.
Teraz sytuacja sie powtarza, znowu jest coś marki Lite-on i znowu nie wiadomo kiedy producent raczy coś tam o tym napisać i wypuscic nowy bios. Jakoś tak jest z nagrywarkami tego producenta, że po bardzo długiej serii bardzo dobrych napędów z dobrym wsparciem przez jakiś czas na rynku można znaleźć coś dziwnego. Prawdopodobnie to też wspaniałe napędy potrafiace zrobić wszystko. Tylko, że ja nie chce się przekonywac o tym na własnej skórze. O ile 1,5 roku temu nie było specjalnego wyboru. Bo z tanich nagrywarek można było kupić tylko Lite-ony i LG'iki to obecnie miałem większy wybór. za swojego Asusa zapłaciłem 244 PLN. Mam pełne wsparcie, znanego producenta. Mogę przeczytać obszerny test na stronie cdrinfo ( ale nie pl tylko com ). Wiem co kupuje. No i nie muszę uczestniczyć w wojnie na słowa, gdzie po jednej stronie okopani siedzą właściciele LG a po drugiej zwolennicy ( i własciciele ) Lite-on'ów. Które nadal uwazam za doskonały wybór. Tylko, że powoli jedna z największych zalet tych napędów przestaje być decydujaca - cena.
No i u mnie w Lublinie nie było innych modeli tylko te "K"

Też pozdrawiam
pavlosz jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.