Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.05.2003, 20:18   #31
pavlosz
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.03.2002
Posty: 41
pavlosz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Aha i jeszcze jedno. Czy nikomu jakoś nie przyszło do głowy, że mniejsze wymiary muszą oznaczać zastosowanie innej mechaniki ? I prawdopodobnie innej elektroniki ?
pavlosz jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.05.2003, 20:41   #32
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Oczywiście, najprawdopodobniej za zmniejszeniem wymiarów idzie też inna mechanika i elektronika - a potwierdza to fakt, że po wgraniu biosu "S" do modelu "K" komuś pojawiły się kłopoty i musiał ponownie wgrywać "K". To wydaje mi się oczywiste - i bardzo możliwe, że nagrywarki te naprawdę bardzo się różnią. Niestety, "K" są na rynku od stosunkowo niedawna, a producent, mówiąc oględnie, nie rozpisuje się na ten temat.

A propos poprzedniego postu:

Niestety, wsparcie producentów dla ich produktów zdaje się być coraz bardziej wątpliwe, a to poddaje w wątpliwość ich stosunek do konsumenta, który w końcu te produkty kupuje.
O napędach Lite-On'a nie wyczytamy nic ani z pudełka, ani z instrukcji (jest to tylko krótka instrukcja montażu, taka sama dla wszystkich modeli), a z www, jeśli w ogóle są tam jakieś informacje, też niczego się nie dowiemy. Z opisów na www nie dowiemy się, jakie są różnice między napędami serii S, W i K (wszystkie są takie same), nagrywarka 52246K w ogóle nie istnieje (tylko jakoś dziwnym trafem jest w sklepach), to samo dotyczy czytników DVD - nie sposób dowiedzieć się, czym się różni model 163 od 163D, 165H i 166S - wg informacji producenta są takie same.

LG nie jest lepsze. Konia z rzędem temu, kto bez wytężania sokolego wzroku i włączenia umiejętności czytania między wierszami znajdzie w instrukcjach obsługi nowych nagrywarek 48/52 i combo 48 informację o tym, że prędkość odczytu płyt nagrywalnych (CD-R i RW) jest ograniczona do 40x. Na koreańskich stronach LG w jęz. angielskim najnowsza nagrywarka to chyba 40x (jak ostatnio sprawdzałem parę tygodni temu).

Ze stron Creativa dowiemy się, że karta dźwiękowa SB Live 5.1 Digital o symbolu SB 0220 w ogóle nie istnieje. Dopiero na ich forum można się dowiedzieć, że jest to wersja OEM, której Creative absolutnie nie wspiera - np. nie instalują się ściągane ze stron Creative sterowniki, przeznaczone dla wersji SB 0100. Ale informację o tym, że w ogóle istnieją dwie różne wersje dostaje dopiero nabity w butelkę nabywca/użytkownik, w chwili, gdy szuka pomocy/uaktualnienia oprogramowania. A producent się wypina.

Uważam, że rynek w najmniejszym stopniu nie zasługuje na miano "rynku konsumenckiego", tzn. takiego, na którym producenci starają się zaspokoić/wybiec naprzeciw potrzebom klientów, a już na pewno nikt się z klientami i ich zdaniem nie liczy.

Bierze się to stąd, że zapewne 99% produkowanego sprzętu trafia do rąk ludzi, którzy nie mają o nim bladego pojęcia. Oni kupują "nagrywarkę" - "generic" (albo gotowy komputer z nagrywarką) - wszystkie są beżowe, mają gniazdko, potencjometr, lampkę i jeden lub dwa przyciski - czyli są takie same. Oni chcą raz na miesiąc nagrać płytkę. Jak im się źle nagra, to nie będą dociekać dlaczego, tylko spróbują raz jeszcze, albo zwrócą się do serwisu. Oni i tak nie będą czytać instrukcji obsługi, myszkować po stronach www, wertować testów przed zakupem, itd.

1% tych przykładowych nagrywarek trafia do rąk entuzjastów, którzy coś o nich wiedzą, porównują zaawansowane właściwości, dociekają, co oznacza S, W i K - i dla których mają znaczenie właściwości, na które przeciętny nabywca w ogóle nie zwróci uwagi, bo nawet o nich nie wie - i nie chce wiedzieć.
Niestety, ten 1% nabywców nie stanowi grupy nacisku, nie jest grupą, z którą producent musiałby się liczyć...
puch jest offline  
Stary 09.05.2003, 20:42   #33
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
a mi sie wydawalo ze te S i W to producent optyki... sanyo i wirtek - bo chipset jest ten sam - firma MediaTeK (stad MTKflash) a co za tym idzie lwia czesc elektroniki tez jest ta sama (roznia sie tylko malenkim ukladem sterownika tuz przy wyjsciu na glowice

faktycznie o liteonach 'k' nie wiadomo duzo - jest juz jakis nowy firmware - ale to ciagle nic...

prawdopodone jest tlumaczenie ze to po to zeby sie CD z RAMem nie gryzl - jednak fakt faktem ze jesli juz si robi plytke drukowana to sie maksymalnie wykrozystuje powierzchnie (zeby uniknac zaglebiania sciezek i interferencji) - wiec plytka na 100% jest nowa - czy zoancza to jakies glebsze zmiany... trzeba by sie przyjzec - ale problemem jest ta cisza medialna
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 09.05.2003, 20:52   #34
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ale problemem jest to, że cisza medialna jest i będzie - to się nie zmieni! 99% produkcji sprzedawane jest albo producentom komputerów, albo ludziom, którzy wchodzą do sklepu i kupują "nagrywarkę" do komputera, który jej nie ma.

Pozostały 1% końcowych nabywców nie jest w stanie wymóc na producencie innej polityki podejścia do konsumenta. A obsługa klienta kosztuje... Jak można wyczytać ze stron Lite-On'a, polityką firmy jest dostarczanie dobrych urządzeń (z tym się akurat zgadzam) po możliwie niskiej cenie. Jeśli nie oszczędzają za bardzo na jakości, to muszą oszczędzić gdzie indziej, np. na opakowaniach, instrukcjach, pomocy dla klienta, itd.

Poza tym - nie jest wykluczone, że produkcja wersji K odbywa się w innej fabryce, na innej linii produkcyjnej - może w ogóle kto inny jest podwykonawcą dla Lite-On'a? W dobie powszechności produkcji na zasadach OEM najczęściej naprawdę nie sposób dojść, kto produkuje co dla kogo.
Nie byłbym w najmniejszym stopniu zdziwiony, gdyby te dwie serie (K i S) były produkowane równolegle w dwóch różnych fabrykach (być może wcale nie należących do Lite-On'a), i jednocześnie oferowane do sprzedaży. Pamiętajmy, że w elektronice akurat bardzo dużo jest firm nie mających żadnych własnych zakładów produkcyjnych - zajmujących się tylko projektowaniem i marketingiem, a produkcję podzlecających innym.

Ostatnio zmieniany przez puch : 09.05.2003 o godz. 21:24
puch jest offline  
Stary 10.05.2003, 16:06   #35
pavlosz
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.03.2002
Posty: 41
pavlosz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
a mi sie wydawalo ze te S i W to producent optyki... sanyo i wirtek - bo chipset jest ten sam - firma MediaTeK (stad MTKflash) a co za tym idzie lwia czesc elektroniki tez jest ta sama (roznia sie tylko malenkim ukladem sterownika tuz przy wyjsciu na glowice
Racja optyka. Mój błąd. Sorki.
pavlosz jest offline  
Stary 22.08.2003, 00:20   #36
mcjackal
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika mcjackal
 
Data rejestracji: 19.08.2003
Lokalizacja: HELL
Posty: 20
mcjackal w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmm
może coś od siebie dodam :
miałem teaca na SCSI CDR 4x16 i ponad 2 latka palił mi wszystko co mi przyszło do łapki
potem sie wykosztowałem i kupiłem plextora, bo podobno był na daną chwilę najlepszy, był juz na atapi i to był kosmos bo CDRW 12x10x32, mam go do tej pory w "mniejszym" i pale czasami jak mam potrzebę . Można powiedziec że sie skończył, bo przestał palić to co tygrysy lubią najbardziej. Następca była seria liteonów, czyli w "większym" siedziały po kolei :
- 24x10x40,
- 40x12x48,
- 48x24x48,
- 52x24x52
i obecnie 52x32x52
i jestem zadowolony z pracy napędów tej firmy. Nie jestem powiązany z ta firmą i nie robię jej tu reklamy. Po prostu skaldam trochę kompów i jak wkładam ludziom cdrw to nie wiem dlaczego ale kazdy chce liteona [stąd te częste zmiany]. Wniosek jest taki :

Wszyscy chca robić sobie kopie bezpieczeństwa posiadanego oprogramowania na jak najlepszym do tego celu sprzecie i stosunkowo niskiej cenie urzadzenia.
Pozdrawiam,
Mcjackal
__________________
GODMODE, give all & throw me in HELL !!
mcjackal jest offline  
Stary 22.08.2003, 05:52   #37
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moje zdanie jest nastepujące. Napędy liteona w cenie 195 złotych z takimi możliwościami są rewelacją. 2 owieczki jak plextor i cena niższa 3 krotnie. Co z tego że premium ma giga rec? Praktycznie przepłacać 400 zeta za giga rec jest w/g mnie bzdurą Liteon jest bardzo dobrym napędem i bardzo dobrych osiągach jak na tę cenę i naprawdę mało awaryjnym. Mam już dwa liteony tzn sony jest oemem liteona więc praktycznie ,mam 2 litki. Jestem dumny z litka
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Stary 22.08.2003, 09:13   #38
cinma
Samiec - twój wróg!
 
Data rejestracji: 21.06.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 330
cinma zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
kazdy pisze, o lite-on'ie w samych superlatywach, wiec pomyslalem, ze dodam cos od siebie o swoich doswiadczeniach (tak dla rownowagi)

ok. pol roku temu kupilem 48246S, dzialal bez problemow 3-4 miesiace i bylem z niego zadowolony; nagle zaczal miec problemy w odczytem i nagrywaniem wiec oddalem do serwisu
po dlugich bojach (z serwisem) wymienili mi na 52246S i od razu zaczely sie problemy - na niektorych plytkach i przy wyzszych predkosciach odczytu slychac odglosy ocierajacej sie plyty czy jakichs wewnetrznych czesci mechanizmu o siebie (spada predkosc odczytu i naped leci dalej, ale robi sie tak co 15 sekund, wiec rezygnuje i wkladam plytke do leciwego ale w 100% sprawnego LG)

wniosek: albo chlopcy w serwisie sobie pogrywaja i wciskaja mi zwalone napedy, albo (co jest bardziej prawdopodobne) ludzie majacy problemy z Lite-on'ami czytajacy to forum widza, ze wszyscy tu chwala litki i mysla, ze ich zwalony naped to tylko bardzo zadki przypadek (trafilo sie niestety, co robic?)

jesli trafiles na sprawny model, to fajnie - wszystko dziala bez problemu i jest milo, ale mi sie wydaje, ze nie mozna tak piac z zachwytu nad tymi Lite-on'ami tylko dlatego, ze jest taka moda, bo i tutaj zdarzaja sie felerne sztuki (tak ja mi dwie pod rzad)

Ostatnio zmieniany przez cinma : 22.08.2003 o godz. 09:33
cinma jest offline  
Stary 22.08.2003, 09:49   #39
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dokładnie cinma!

Nudne są już te LiteOn'y i nudne są te topici!

Wiadomo, że każdy będzie chwalił swoje tak jak ja będę chwalił swojego LG i tak jak inni moi starzy kumple z bloku którzy jadą jeszcze na palarkach LG 8X kupią tylko LG, a nie nic innego.
Tak jak poleciłem kumplowi nagrywarke LG 52X i jest wniebowzięty.

Jasne, że każdy kto wpada na forum i zapyta "jaką nagrywarke wybrać?" zaraz będzie zrzutka postów, że tylko LiteOn, albo zostaną podane linki do postów, w których jest to samo.

Sprawa dostania wadliwego modelu to już inny temat, ale zdarza się.

Jakoś też dziwna przewaga problemów z napędami na forum jest z Litkami, LG jest coraz mniej. I to nie prawda, że duża większość użytkowników ma LiteOny bo równie dużo jest LG. Była kiedyś robiona ankieta na głównej stronie serwisu "jaką masz nagrywarkę?" LG i LiteOn szli łeb w łeb.

Założono ostatnio topic dotyczący "nejbardziej leciwej nagrywarki" - staruszki LG zbierają pochlebne uwagi o Litkach nic nie ma, może i dlatego, że te napędy nie są tak długo w Polsce jak inne, ale za to LG jest już sprawdzony.

Inna sprawa, że niektórzy nie potrafią sobie skonfigurować sprzętu i miewają problemy.

Tak jak nie można powiedzieć który samochód jest najlepszy tak nie można powiedzieć która nagrywarka jest najlepsza bo każda ma coś w sobie dobrego.

na razie tyle...
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline  
Stary 22.08.2003, 15:23   #40
Legam
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Legam
 
Data rejestracji: 31.07.2003
Lokalizacja: Krotoszyn
Posty: 238
Legam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Od kilku miesięcy mam LiteOn'a 48246K. Do tej pory jest ok. Co do wymiarów napędów to mam również DVD 166S i jest taki sam (czyli bardzo krótki). Produkcję DVD przejął JVC więc patrząc na wymiary geometryczne i wygląd obudów obu napędów można by dojść do wniosku, że pochodzą od jednego wykonawcy, czyli JVC. Jeżeli ktoś by coś znalazł w sieci o 48246K, to niech się wypowie. Z góry wielkie dzięki, bo sam bym chciał wiedzieć co kupiłem.
__________________
Ciężko jest żyć lekko
Legam jest offline  
Stary 23.08.2003, 08:19   #41
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a ja dzisiaj na liteonie wypaliłem 50 płytek od godziny 1 w nocy do 3 razy 32 wszystkie po 700 mega żadnej mi nieskopałjedną płytkę palił 3 minuty 10 sekund i jedną za drugą paliłem niepadł więc samo za siebie to mówi
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Stary 24.08.2003, 19:59   #42
Tribunal
net został :)
 
Avatar użytkownika Tribunal
 
Data rejestracji: 29.07.2003
Lokalizacja: Cracow
Posty: 1,101
Tribunal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja jestem szczęśliwym użytkownikiem liteona 48x24x48x ijestem z niego zadowolony.
Po prostu liteon rulezz!!]:->
__________________
Tribunal jest offline  
Stary 24.08.2003, 22:24   #43
dura.lex
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.08.2003
Lokalizacja: Łomża
Posty: 6
dura.lex w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W obecnej chwili mam LG i LiteOn ...
wcześniej miałem Philipsa, Teac'a i LG ...
ze wszystkich wypalarek najlepszy jest Litek
... jeśli kupię następną wypalarkę to LiteOn
__________________
dura lex sed lex
dura.lex jest offline  
Stary 24.08.2003, 22:31   #44
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
dura.lex napisa***322;(a)
W obecnej chwili mam LG i LiteOn ...
wcześniej miałem Philipsa, Teac'a i LG ...
ze wszystkich wypalarek najlepszy jest Litek
... jeśli kupię następną wypalarkę to LiteOn
Mam Litka i LG -Litek lezy w szfie

Ps: Dura lex, sed lex.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline  
Stary 25.08.2003, 09:58   #45
kizio
Wyrejestrowany
 
Avatar użytkownika kizio
 
Data rejestracji: 10.07.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 3,521
kizio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam LiteOn'a 52246S i jestem z niego ogromnie zadowolony. wcześniej miałem LG 8320B i ciągle miałem kłopoty z nagrywaniem (jak poszukacie po forum to znajdziecie mój topic o problemach z LG. Jak będę kupował następną nagrywarke to tylko i wyłącznie LiteOn'a
__________________


kiziopl na gmail
JID: kizio na jabster.pl
Zapraszam na http://blog.xitenet.pl
kizio jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.