Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.02.2005, 14:59   #1
tstanczyk
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika tstanczyk
 
Data rejestracji: 24.01.2005
Lokalizacja: Trzcianka
Posty: 16
tstanczyk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Obecnie najlepszą nagrywarka cd jest ...

Choć nagrywarki DVD skutecznie wypieraja nagrywarki cd jednak są osoby zainteresowane kupnem takiego sprzętu. No właśnie tylko jakiego ?

Najbardziej popularna firmą jest teraz LiteOn.... a może sie mylę ?

Proszę podajcie wasze propozycje na nagrywarkę Lutego 2005 !

By każdy z nas wiedział co jest dobre ;o) Pozdrawiam wszystkich Tom@sz
tstanczyk jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.02.2005, 15:04   #2
maj3
Banned
 
Avatar użytkownika maj3
 
Data rejestracji: 02.10.2004
Posty: 651
maj3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
l-o dobra nagrywarki cd robi/ł do dzis mam 24x10 w rezerwie i na chodzie
maj3 jest offline  
Stary 08.02.2005, 19:30   #3
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Ja polecam najnowszego LiteOna albo Asusa z symbolem AS - też najnowszego. Nagrywarki wypalają z prędkościami 52x32x52x.
SEBAW jest offline  
Stary 08.02.2005, 20:14   #4
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bezapelacyjnie ASUS CRW 5232 AS . Miałem już kilka nagrywarek od LG przez Gigabyte i Samsunga. Żadna nie była tak cicha, tak szybka. zadna nie nagrywała płytek równie dobrze jak ASUS. Oczywiście w kategorii cenowej akceptowalnej Jeśli stać Cię na Plextora bierz Plextora ( tylko po co )


http://pl.asus.com/products/optical/...s/overview.htm

Mimo ,że myślałem,że to slogany reklamowe to naprawdę się sprawdza co napisano na tej stronie. Mam Asusa już około 8 mies i jestem bardziej niż zadowolony z zakupu.
Dorian jest offline  
Stary 08.02.2005, 20:25   #5
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Asus - nagrywarczka fajna, firma solidna, cdrom tej firmy trzyma sie dzielnie już 2 lata
Liteon (jeśli chodzi o dvdrw bo cd nie miałem) też spoko modele 811/832 są ok

PS
Moim zdaniem to już się raczej nie opłaca kupować nagrywarki CDRW, choć aktualne ceny są kuszące...ale....
__________________
amiga500site
Patrix jest offline  
Stary 08.02.2005, 20:37   #6
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix
Asus - nagrywarczka fajna, firma solidna, cdrom tej firmy trzyma sie dzielnie już 2 lata
Liteon (jeśli chodzi o dvdrw bo cd nie miałem) też spoko modele 811/832 są ok

PS
Moim zdaniem to już się raczej nie opłaca kupować nagrywarki CDRW, choć aktualne ceny są kuszące...ale....


Ależ bardzo się opłaca wg mnie. Zwłaszcza jeśli na nagrywarkę DVD zbierało długo kasę ( jak ja ). Po co męczyć laser nagrywarki DVD płytkami cd-r i cd-rw? Niech taki Asus sie tym zajmie. Do odtwarzania filmow nagranych kupilem DVD-Rom bo serio mi szkoda tej dvd nagrywarki. Moze co za duzo to niezdrowo ale staram sie dbac o sprzet jesli kupno wymagalo ode mnie sporo wydatkow. Nagrywarka dvd kosztuje jeszcze nie tak malo , z drugiej strony roznica miedzy nagrywarkami cd-r a dvd jest niewielka. Wiec co komu podchodzi Pozdrawiam.
Dorian jest offline  
Stary 08.02.2005, 20:59   #7
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
mam cdrw litka (drugiego, wczesniej jeszcze teac, ale to byla zaprzeszlosc, dzis w muzeum jauz takich sprzetow nie ma ) i naprawde warto polecic - jest po prostu dobra, a jak cokolwiek przestaje Ci odpowiadac wymieniasz na dwuletniej gwarancji na nowa - z nowa gwarancja
naprawde super firma

imho tez nie warto kupowac cdrw, tylko dvdrw (tez posiadam litka)... u mnie jedzie za sprzet do wszystkiego - od czego jest w koncu gwarancja? jak zajade na amen to wymienie na nowa, jak nie to i tak za dwa lata to bedzie exponat muzealny...
nimal jest offline  
Stary 08.02.2005, 21:22   #8
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dorian
Ależ bardzo się opłaca wg mnie. Zwłaszcza jeśli na nagrywarkę DVD zbierało długo kasę ( jak ja ). Po co męczyć laser nagrywarki DVD płytkami cd-r i cd-rw?
Nagrywarka dvd kosztuje jeszcze nie tak malo
Po co w obudowie dodatkowy napęd ?? zbędne... teraz już sie nie opłaca cdrw kupować...robi to sie tak delikatnie powiem stary format...
Po co męczyć laser ?? po to jest a jak ma sie zespuc to niech sie psuje na gwarancji a najlepiej wogóle 8 )
Nie tak mało?? kolego jeszcze nie tak dawno po tyle stały nagrywarki cdrw...

Teraz preferuje do kompa zestawik dvdrom toshiby i palnik dvd np litka

Cytat:
Napisany przez nimal
nie warto kupowac cdrw, tylko dvdrw (
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 08.02.2005 o godz. 21:25
Patrix jest offline  
Stary 08.02.2005, 21:30   #9
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix
Po co w obudowie dodatkowy napęd ?? zbędne... teraz już sie nie opłaca cdrw kupować...robi to sie tak delikatnie powiem stary format...
Po co męczyć laser ?? po to jest a jak ma sie zespuc to niech sie psuje na gwarancji a najlepiej wogóle 8 )

Teraz preferuje do kompa zestawik dvdrom toshiby i palnik dvd np litka



Jestem przezorny A jak sie zepsuje po gwarancji? . Haha masz rację jak coś sie ma popsuc to niech sie psuje . Mam manie w temacie oszczedzania sprzetu elektronicznego. Najlepiej jeszcze kupic stacjonarke niz DVD_Rom...ale pozwalac nagrywarce dvd rippowac ?? Za zadne skarby - szkoda lasera
Dorian jest offline  
Stary 08.02.2005, 21:54   #10
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Plextor Premium Rox
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline  
Stary 09.02.2005, 01:08   #11
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Postanowiłem się włączyć do dyskusji, bowiem właśnie niedawno kupiłem nagrywarkę CD ***8211; RW i jestem jakby w temacie.
Na początek ustosunkuję się do niektórych wypowiedzi, które się już pojawiły.
Nie zgadzam się z opinią, że nie warto dziś kupować nagrywarki CD ***8211; RW. Właśnie teraz jest to bardzo opłacalne - przy cenach ~ 100 zł. Oczywiście wszystko zależy od tego jaki mamy komputer, jakimi finansami dysponujemy, oraz oczywiście z faktu co jest nam akurat potrzebnie . I trochę popieram kolegę, który pisał o oszczędzaniu lasera itp.***8211; nie każdego stać na wydawanie co chwila na nowy sprzęt, gwarancja kiedyś się skończy, a na dodatek ***8211; czy to tak przyjemnie biegać ciągle do serwisu. A co nam szkodzi dodatkowy napęd ***8211; zawsze oszczędzi nam pozostałe i mamy zabezpieczeniu do odczytu CD, jak nam coś padnie.
A teraz już o moim nabytku. Osobiście planowałem kupić LiteOn, ze względu na dobrą opinię i popularność, ale tak dziwnie jakoś wyszło, że nabyłem LG 8526B. Mam tę nagrywarkę od trzech tygodni ***8211; więc doświadczeń zbytnich nie mam, wypaliłem jak na razie tylko 12 płytek, ale jakieś tam wrażenia mam, którymi się podzielę ***8211; zaznaczam jednak, że to moja pierwsza nagrywarka, więc nie mam porównania.
Przede wszystkim nagrywarka jest dość głośna ***8211; jak na mój gust bardzo głośna, dziwnie wibruje i stuka przy zamykaniu tacki bez płyty. Co prawda panuje opinia, że LiteOn są jeszcze głośniejsze ***8211; nie mam porównania; może trafiłem na kiepski egzemplarz tej LG ***8211; czytałem wypowiedzi na stronie sklepu komputronik i były naprawdę różne w tej kwestii.
Wydaje mi się także, że ta nagrywarka ma dość długi czas rozpędzania i dostępu ***8211; chyba nawet dłuższy niż mój CD ***8211; ROM 40x.
W kwestii nagrywania, na podstawie krótkich doświadczeń, mogę powiedzieć tylko tyle ***8211; jak na razie nie zepsuła mi żadnej płyty, każdą z nagranych płyt czyta mi bez problemu mój 5 letni CD-ROM, płytę audio bez problemu czyta mi też Discman. Wartości błędów C1 i C2 także raczej w normie, szczególnie na lepszych płytkach. Zauważyłem jedynie, że gdy płyta była nagrzana i zrobiłem jeden test jakości po drugim, to pojawiały się pojedyncze błędy C2 ***8211; ale może to normalne ?
I to tyle co mogę na dzisiaj powiedzieć. Trudno mi jednoznacznie polecić, lub odradzać tę nagrywarkę ***8211; po prostu za krótko ją mam i brak mi też porównania. Ale bazując na tych niewielkich doświadczeniach ***8211; mogę stwierdzić tak***8211; raczej nie polecam za głośność, za jakość na razie tak, choć więcej będę mógł powiedzieć za jakiś czas.
Wydaje mi się, że pewną wadą LG, jest brak dodatkowego oprogramowania ***8211; np. do testowania płyt. Na dodatek panuje opinia (z Forum), że LG robiło dobre napędy kilka lat temu, a teraz bardzo się popsuło. Może coś w tym jest ***8211; mój CD ***8211; ROM, też LG, ma już 5 lat i jeszcze się dość dobrze trzyma, kolega ma nadal nagrywarkę LG z końca 2001 roku i raczej na nią nie narzeka. Radzę przejrzeć Forum w tym temacie, a także inne strony w Internecie. Ja niestety na Forum zajrzałem dopiero po zakupie i to był błąd.
I polecam wersję Box ***8211; ja kupiłem moją LG jako OEM i dostałem tylko napęd w woreczku, gwarancję i Nero, ale w wersji Express dla LG. Chyba warto wydać parę złotych więcej i poszukać wersji Box ***8222;dobrze wyposażonej***8221; ***8211; choć oczywiście, najważniejszy jest sam napęd !!!!
Pozdrawiam, mam nadzieję, że moją wypowiedzią wniosłem coś niecoś do dyskusji.
ro29
ro29 jest offline  
Stary 09.02.2005, 02:56   #12
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Więc i może ja napiszę coś więcej.

Przygody z nagrywarkami.

Najpierw był LG . Fajna nagrywareczka . 8mka. To chyba były czasy gdy LG robił naprawdę niezawodne nagrywarki. ( tu przyznaję rację ro29 ) ..może czasy gdy nagrywaliśmy dość wolno...( bo szybciej się nie dało ) i było mało błędów . Nie padła...wymieniłem na Gigabyte'a.
Coś strasznego po prostu. Chodziła jak odrzutowiec wciąż.Nie o to chodzi żeby zwalniać coś Nero Drive Speedem żeby można było usłyszeć swoje myśli.
Później znów zaufałem Lg i kupiłem combo LG GCC-4480B . Tej nazwy nie zapomnę do końca życia. Straszne po prostu...wyło, stukało, nie dawało się otworzyć szuflady bo się zapętlała bestia. Nagrywało dobrze przez 1wsze 2 miesiące. Wkurzyłem się i kupiłem Asusa który dopiero spełnił moje wszelkie oczekiwania. Uprzedzenia mam więc do LG ( no może oprócz monitorów ) i do Gigabyte'a ( a z nią wszelkich LiteOn'ów i ich OEM'ów. ). Ale może ktoś inny być zadowolony. Naprawdę polecam tego Asusa raz jeszcze Programiki możemy ściągnąć z netu bo wersje z Boxów mają czasy swojej świetności za sobą Pozdrawiam

EDIT: Aha ro29 wspomina w swoim innym topic'u o nagrywaniu pakietowym. Asus nie umożliwia sformatowania płytki w trybie pakietowym co jest dziwne dość bo bez problemu w nim nagrywa. ( tak wiem,że nie obsługuje Mt Rainier)Także płytka sformatowana na LG w InCd bez problemu jest nagrywana jak i odtwarzana w Asus'ie. Jednak nie można w nim już w IN CD płyty sformatować. Jeśli interesuje Cię nagrywanie pakietowe Asus byłby średnim wyborem. Inne wartości predysponują go do zwycięstwa wg.mnie w tym topicu ..

Może wrzucimy screenshoty z info. Kolega sam sobie wybierze jesli chodzi mu o parametry choc wg mnie chyba lepiej posluchac samych uzytkownikow niz ogladac screeny i porownywac co ma to a tamto . Wrzucilem tak poglądowo. Pewnie kazdy Plextor bedzie lepszy ,ale to juz inna półka cenowa.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-image3.jpg  

Ostatnio zmieniany przez Dorian : 09.02.2005 o godz. 03:24
Dorian jest offline  
Stary 09.02.2005, 06:58   #13
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Panowie, pytanie jest o _najlepszą_ nagrywarkę (fakt, nie są podane kryteria).
A wy tu o LG czy LiteOn. Te nagrywarki są daleko za Plextorem Premium i technologicznie i jakościowo i wytrzymałościowo.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline  
Stary 09.02.2005, 07:48   #14
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski
Panowie, pytanie jest o _najlepszą_ nagrywarkę (fakt, nie są podane kryteria).
A wy tu o LG czy LiteOn. Te nagrywarki są daleko za Plextorem Premium i technologicznie i jakościowo i wytrzymałościowo.
Popieram,,,
chcociaż tylko mogę popatrzeć na nią u znajomego
__________________
Jak mądrze zadawać pytania

Ostatnio zmieniany przez Maciej : 09.02.2005 o godz. 07:52
Maciej jest offline  
Stary 09.02.2005, 09:46   #15
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski
Panowie, pytanie jest o _najlepszą_ nagrywarkę (fakt, nie są podane kryteria).
A wy tu o LG czy LiteOn. Te nagrywarki są daleko za Plextorem Premium i technologicznie i jakościowo i wytrzymałościowo.

Zgadzam się Jak już wcześniej pisałem najlepszą i niedoścignioną nagrywarką wydaje się Plextor.Jednak cena Plextora Premium oscyluje już około ceny dość dobrej nagrywarki DVD i można zacząć się zastanawiać nad priorytetami. Właściwie nie wiadomo czy nagrywarka ma byś jedynym napędem w komputerze czy też dodatkowym. Jeśli dodatkowym to upieram się przy tym Asusie. Za kwotę 113 zł nie dostanie się raczej nic lepszego. Jeśli ma być to jedyny napęd - popieram przedmówców.... Plextor Premium....
Dorian jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.