Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.08.2003, 14:42   #1
IvoR
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.08.2003
Lokalizacja: Kutno
Posty: 5
IvoR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Overburning - jak wypalic?

No, to już jest beznadziejne pytanie ale coż zrobić? Nie śmiejcie się tylko poradźcie!

Chciałem nagrać 2 plyty na nosnikach 700MB w Nero - 1) 705 MB i 2) 720 MB. Zwiększyłem ilość minut w ustawieniach (preferencjach?) overburningu do 85 i zezwoliłem na overburning w trybie DIO (BTW: co to znaczy?). Gdy chiałem rozpocząć nagrywanie wyskoczyło okienko mówiące, że nośnik ma zbyt mało miejsca i proszę włożyć inny.

Jak włączyć overburning? U kolegi nagrałem 740MB i nic się nie stało tylko wyskoczyło ostrzeżenie. Co mam konfigurować czy sprawdzić?

Jeżeli pytanie zbyt głupie sorry!
IvoR jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.08.2003, 14:49   #2
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
U góry masz przyklejony FAQ !!!...
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 01.08.2003, 14:53   #3
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
ustaw na 99 i nie przejmuj sie ostrzezeniem,jest po to ze jak twoja nagrywarka nie obslugujr overburning to ja szlag trfi,
natomiast jak obsluguje to tylko potwierdz ze sie zgadzasz i jazda nagrywaj !!! oczywiscie w trybie DAO !!!


Ps. zadne pytanie nie jest glupie-glowa do gory kto pyta nie bladzi
__________________

Ostatnio zmieniany przez zorg : 01.08.2003 o godz. 14:55
zorg jest offline  
Stary 01.08.2003, 18:00   #4
IvoR
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.08.2003
Lokalizacja: Kutno
Posty: 5
IvoR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Poszlo!

Zapomniałem po prostu zmienić w zakładce ZAPIS z TAO na DAO! I po problemie .

Jednak w końcówce nagrywania owego CD2 (okazało się, że nie trza 720, a jedynie 713MB) pojawił się komunikat o błędzie zapisu i nieudanej operacji. Działo się to pod koniec ostatniego pliku lub zaraz przed zwyczajowym zapisywaniem informacji o nośniku. Wygląda jednak na to, że wszystko OK. Podejrzewam, że to wina słabej jakości płyty, następnym razem wezmę lepszą.
IvoR jest offline  
Stary 02.08.2004, 13:12   #5
Vasquez21
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 3
Vasquez21 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problemik...

Podepnę się tutaj może...

mam podobny problem jak swego czasu kolega tylko nie udało mi się mimo tego co tutaj pisaliście poradzić ;/

Sytem WinNT2000
Nagrywarka LG GCE-8400B 40x12x40
( http://www.cdrinfo.pl/software/stron...eid=2078192012)
Nero Express 5.5.10.56...

I teraz tak... w Expert Features zaznaczyłem:
Enable overburn 'disc-at-once' burning
i ustawiłem Maximiu na 99 min... (sprawdzałem również mniej) za każdym razem nie działa ;/
help please
Vasquez21 jest offline  
Stary 02.08.2004, 17:51   #6
Legam
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Legam
 
Data rejestracji: 31.07.2003
Lokalizacja: Krotoszyn
Posty: 238
Legam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dao Dao Dao Dao Dao Dao
__________________
Ciężko jest żyć lekko
Legam jest offline  
Stary 03.08.2004, 06:13   #7
Vasquez21
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 3
Vasquez21 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
:/

A można jakąś podpowiedź... gdzie się zmienie na ten tryb ;/... myślałem, że chodzi właśnie o 'disc-at-once' ...

Pozdrawiam

PS. właśnie mi padła nagrywarka w firmie (tak mi się wydaje)... tak więc teraz testuję na drugiej, też ma overburning... co do mojego pytania... to wynika ono z tego, że podczas wyboru nagrywania, nie ma dostępnej opcji dao... dopiero kiedy przełączę na Image Recorder, pojawia się opcja i można zmienić. Wtedy dopiero przełączam na nagrywarkę.

Może winne są płyty ? Verbatim ... 700mb 48x ? :/

W dalszym ciągu proszę o pomoc, przejrzałem tematy, które się tu pojawiły, ale jakoś żaden nie pomógł mi rozwiązać problemu.
Mam dwa katalogi do nagrania... w sumie zajmują 706mb... płytę mi wykrywa 703...
Pozdrawiam w oczekiwaniu na pomoc!

Ostatnio zmieniany przez Vasquez21 : 03.08.2004 o godz. 07:20
Vasquez21 jest offline  
Stary 03.08.2004, 08:22   #8
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,854
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Widze ze uzywasz nero w wersji 5.5.xx, tam domyslnie wlacza sie kreator nagrywania - masz go na pewno wylaczonego?

Dziwne ze nie masz mozliwosci wyboru DAO (disc-at-once), on powinien byc dostepny nawet w trybie multisesji. Moze wyjsciem bedzie przejscie na wersje 6.xx nero, jesli mozesz albo chociaz na ktoras wczesniejsza 5.xx (tylko nie na 5.5.10.50 bo ta miala buga z owerburningiem wlasnie).
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 04.08.2004, 18:37   #9
main
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.09.2002
Posty: 12
main w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu
Moze wyjsciem bedzie przejscie na wersje 6.xx nero, jesli mozesz albo chociaz na ktoras wczesniejsza 5.xx (tylko nie na 5.5.10.50 bo ta miala buga z owerburningiem wlasnie).
dziekuje za to info, akurat uzywalem tej wersji i sie dziwilem czemu nie moge nagrywac duzych kompilacji, bo overburning sie nie wlacza...
naprawde wielkie dzieki
main jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.