Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.02.2002, 09:00   #1
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
---====== PIRACTWO ======---

Co sądzicie o kopiowaniu polskich programów ? Moim zdaniem sytuacja w Polsce jest tak zła, że trzeba dać polskim producentom (nie dystrybutorom oprog. zachodniego) żyć - i starać się nie powielać ich programów.
Potem po troszę przez nas chodzą takie łośki w wytartych spodniach i cały miesiąc żrą parówki jeżdżąc tramwajem. A taki stojący na giełdzie szczyl zbiera na nowe buty NIKE (utrzymują go i tak rodzice).

Jak widzi to reszta Forum'owiczów ?

Czekam na opinie.

P.S.
Wiem że sposób w jaki postawiłem temat jest niepopularny, ale tak to widzę.
c0rdat jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.02.2002, 09:10   #2
Victor
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.12.2001
Posty: 30
Victor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ale chodzi ci o wszystkie polskie firmy, czy tylko te biedne? A jeśli tak, to które są bogate, a które biedne. No i jeszcze problem, bo niektóre mają kapitał zagraniczny i to całkiem spory. Pzdr.
Victor jest offline  
Stary 05.02.2002, 10:18   #3
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
chętnie, jak tylko wygram w totolotka
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline  
Stary 05.02.2002, 11:08   #4
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
c0rdat (05-02-2002 10:00):
Co sądzicie o kopiowaniu polskich programów ? Moim zdaniem sytuacja w Polsce jest tak zła, że trzeba dać polskim producentom (nie dystrybutorom oprog. zachodniego) żyć - i starać się nie powielać ich programów.
Potem po troszę przez nas chodzą takie łośki w wytartych spodniach i cały miesiąc żrą parówki jeżdżąc tramwajem. A taki stojący na giełdzie szczyl zbiera na nowe buty NIKE (utrzymują go i tak rodzice).

Jak widzi to reszta Forum'owiczów ?

cOrdat a myslisz ze pirat ma wyrzuty sumienia kogo okrada czy swego czy obcego ? czy złodziej kradnąc samochód zastanawia się czy okrada polaka który własnymi siłami doszedł do upragnionego samochodu (nowego) czy moze lepiej łyknąć na zagranicznych numerach ?
czy ktoś jak popełnia przestępstwo ma miejsce na jakieś wyrzuty sumienia czy dobrze robi... wyrzuty sumienia są ale po fakcie jeśli już... jesli za nieoddanie konsoli można zabić? ..albo Pawulon załadować w człowieka potrzebującego pomocy tylko po to by ściągnąć kolejny "tysiąc" za skórę ...nie licząc sie czy to polak czy niemiec , rosjanin czy inny... to piractwo wydaje sie "srednim" przestępstwem ...szczerze mówiąc wątpię czy pirat zastanawia sie nad tym kogo okrada i na ile ...
Czekam na opinie.
obar jest offline  
Stary 05.02.2002, 11:26   #5
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niech to nie będzie próba "kajania się".
Bo pewnie każdy z nas wykonał choć raz w życiu "legalną kopię bezpieczeństwa".
Licencje. One są drogie. Audio. One są drogie.
Jak długo trzeba płacić haracz z praw autorskich tak długo ludzie bedą kupować kopie.
Wyobraźmy sobie sytuację, że płyty audio są po 15 zł - polskie, 25-30 zachodnie. I wzrośnie sprzedaż oryginałów a zmaleje kopii. A tak lwią część na jakieś ZAIKSY trzeba oddać. Wykonawca i dystrybutorzy nie mają 65 zł z płyty, a po tyle one przecież są. Zgoda - ktoś nad tym pracował - jest w tym wysiłek wielu ludzi (muza i progsy) ale...
Z drugiej strony producenci nośników i nagrywarek mówią: MACIE NOWSZE, SZYBSZE, DOKŁADNIEJSZE. I oni też chcą na tym zarobić.
A WIĘC SĄ W ANTAGONIŹMIE Z producentami muzyki, programów i zabezpieczeń.
No dobrze uprościełem.
Masz rację cOrdat. Temat trudny.
Ale ja lubię wykonać poprawną działającą kopię. Nieważne czy moją. Może nauczę się czegoś nowego.
I tak to się kręci.
Pozdro forumy i przewrotnie dla BSA
Pedros jest offline  
Stary 05.02.2002, 11:37   #6
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ohhh... Uwielbiam robić wierne kopie bezpieczeństwa . Pod względem piractwa też święty nie jestem }>. Jeżeli potrzebny jest mi jakiś "util", ściągam trial z Internetu. Jeżeli to 'crippleware' (okrojone do momentu rejestracji) to unpacker-dissasembler-debugger-hexedit... i mam pełną wersję. Robiłem to zawsze. Jednak - ostatnio ściągnąłem polski program i już, już go miałem... Ale coś we mnie drgnęło i go kupiłem (około 40 zł - to nie fortuna). Przypomniałem sobie, że ja także piszę oprogramowanie, też nie mam kasy... i wyobraziłem sobie, co musi czuć taki Krzysiek, czy Adaś (nie chodzi mi o dumę ) kiedy wszyscy jadą na jego progsach, a on nie ma na update Delphi czy na nowe C++ czy na drukarkę do płyt CD, nie wspominając o nowych okularach bo od monitora prawie oślepł.
Wiem, że każdy autor oprogramowania staje się ofiarą piratów, niezależnie od tego czy jest Polakiem, czy nie - ale programiści w Polsce są naprawdę źle opłacani i niedoceniani. Faktycznie - należałoby uwzględnić fakt, że część polskich firm software'owych to giganci (no, jak na polskie warunki) z kapitałem zagranicznym - więc 90% kasy ze sprzedaży leci do kieszeni zachodniego właściciela a nie twórców, ale jak to rozróżnić ?
Ja sam nie potrafię, i dlatego zapoczątkowałem ten temat.

Pozdro.6
c0rdat jest offline  
Stary 05.02.2002, 12:10   #7
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No bo z drugiej strony czemu to Delphi jest takie drogie?
I dochodzi nadprodukcja wersji oprogramowania, które całkiem dobrze funkcjonuje a zmienia się jakąś opcję i... weźmy wersje Windoz. No to jest to chyba trochę wyciąganie pieniędzy z kieszeni?
Jasne. Sam robię tak jak Ty. Patrzę - gra za 19.90, albo 30 zet (np. dla dzieci) - dwie płyty - to przecież nie będę tego kopiował. Ja to po prostu kupuję.
A że mój program ktoś kąsa? Masz rację - jakiś problem to jest, ale jak mawia mój kumpel - boku sobie nie wyrwiesz

PS. Płace informatyków itd... trzeba by do tematu fotele, browary, kawy i... alkazelcer (czy coś). I to by nic nie dało bo kto inny stanowi prawo (ustawy). A jak dojdą do dyskusji elementy kapitału narodowego to... nic tylko noże.
I chyba się nie umówimy - nie robimy kuku tytm i tym firmom (programom) - bo ilu wkoźlarzy (wypalaczy) tyle będzie zdań.
Pedros jest offline  
Stary 05.02.2002, 18:12   #8
krasnall
Bywalec
 
Data rejestracji: 16.08.2001
Posty: 68
krasnall w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja to napisze tak

pirat na gieldzie obojetnie czy to gra, audio, czy jakis programik nawet profesjonalny i drogi w sklepie chodzi po 15-20PLN

w sklepie za to samo trzeba dać od kilkudziesieciu do kilku tysiecy za popularny i uzywany chyba przez wszystkich pakiet Microsoft Office

zarobki wiekszosci pracujacych polakow sa porownywalne a nierzadko mniejsze od sredniej krajowej wynoszacej ok 2000PLN
wiec wniosek nasuwa sie sam

kto sobie pozwoli na caly miesiac pracy aby kupic jeden program

TEN KRAJ JEST CHORY!!!!!!!!!!!!!!!
krasnall jest offline  
Stary 05.02.2002, 19:29   #9
MAGexe
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.01.2002
Posty: 37
MAGexe zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
o czym wy mówicie piracto jest nielegalne i nie w_o_l_n_o wypalać zabezpieczonych płyt, nie poto oni się męczyli żeby teraz wszyscy kopiowali ich "nie możliwe" do skopiowania programy(dajcie im tą stysfakcje i mówcie że nie potraficie skopiować ich płyt chociaz tyle !!!!!!!!!)

pozdrowienia MAGexe
__________________
?
MAGexe jest offline  
Stary 05.02.2002, 19:37   #10
luu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.12.2001
Posty: 13
luu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
masz racje:)

zgadzam sie z toba trzeba dac zarobic naszym specjalistom ale pod jednym warunkiem jesli pracuja tylko i wylacznie dla polskiej wirymy TERAZ POLSKA) a nie dla oddzialy microso...cos tam cos tam, ja sam kupilem legalne polskie oprogramowanie (PAJACZEJ I SKRYBA).
popierajmy polskich programistow i producentow a powinno byc lepiej
luu jest offline  
Stary 05.02.2002, 22:29   #11
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak Kali ukraść krowa to DOBRZE
a jak Kalemu ukraść to ŹLE?
Pedros jest offline  
Stary 06.02.2002, 11:11   #12
bennyone(not logged)
Gość
 
Posty: n/a
wiecie co ?
zeby jeszcze jakies dobre polskei programy byly
ale niestety nei ma z zalozenia spojrzmy na polski rynek programow do nagrywania
a co do moralnosci i odruchow ludzkich
cos takiego nieistnieje
wyobrazcie sobie ze przytomny czlowiek w stanie przedzawalowym prosi o pomoc goscia z karetki a ten koles mu pavulon wsttrzykuje mowiac ze zaraz sie panu poprawi......
ja wiem ze walki sa wszedzie ale to juz koniec osobiscie nei wyobrazam soibie zrobic wiekszego wala no nie wspominajac juz WTC bo osama to fanatyk fundamentalista

ale jesli jest polski soft dobry wartosciowy za srednie pieniadze w stylu do 50zl to czemu nie bo shity ala inglisz translatory mnei dobijaja itp nie wiem poprostu nasi robai niejednokrotnie *** i chca za to kupe szmalcu
EOT
 
Stary 06.02.2002, 11:18   #13
bennyone(not logged)
Gość
 
Posty: n/a
dopisek jeszcze
oczywiscie popieram slowa ze kupujemy od polakow pojedynczych a nie od mS i innych takich aha co do dzialalnosci firm cos ala zadnych kopii bezpieczenstwa obwarowujacych sie protekcjami itp nie misie nei ma tak bo oni traca na zabezpieczenia kase podnosza cene produktow a pozniej placza ze musza tyle sciagac ooo nie male polskie firmy albo rodzimy soft od polskich dystrybutorow idealem bylo by polskie shareware site
z wartosciowym softem
ja myslalem zeby clonecd kupic bo to Amigowcy robia a ja kiedys mialem amige ale ani to jak kupic ani w polsce ani nigdzie a cena sorry
na amidze mielismy REGpoint oni negocjowali ceny od autorow dla polakow
i byly one takie niskie ze szok nawet o 70% i wiecej
ba regpoint rejestrowal generowal klucze autor nie robil nic otrzymywal tylko kase
ale wiecie amiga tro amiga na pc watpie zeby sie komus chcialo tym zajac pewnie nawet cdrinfo.pl robione jest za jakas kase jesli nei to kupa pracy naprawde i respekt
 
Stary 07.02.2002, 09:04   #14
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hej, bennyone: trudno mi Cię było tym razem zrozumieć, ale jakoś, jakoś sobie poradziłem.

1. Co masz do translatorów ?
2. RegPoint: jest taka namiastka "Centrum Rejestracji Oprogramowania", gorzej tylko z negocjowaniem cen. Ogólnie - racja.

Pozdro.6
c0rdat jest offline  
Stary 07.02.2002, 09:34   #15
Bimi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2002
Posty: 16
Bimi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
cOrdat a myslisz ze pirat ma wyrzuty sumienia kogo okrada czy swego czy obcego ? czy złodziej kradnąc samochód zastanawia się czy okrada polaka który własnymi siłami doszedł do upragnionego samochodu (nowego) czy moze lepiej łyknąć na zagranicznych numerach ?
czy ktoś jak popełnia przestępstwo ma miejsce na jakieś wyrzuty sumienia czy dobrze robi... wyrzuty sumienia są ale po fakcie jeśli już... jesli za nieoddanie konsoli można zabić? ..albo Pawulon załadować w człowieka potrzebującego pomocy tylko po to by ściągnąć kolejny "tysiąc" za skórę ...nie licząc sie czy to polak czy niemiec , rosjanin czy inny... to piractwo wydaje sie "srednim" przestępstwem ...szczerze mówiąc wątpię czy pirat zastanawia sie nad tym kogo okrada i na ile ...
Czekam na opinie.
Wkurza mnie, kiedy ktoś porównuje ludzi kopiujących sobie programy ze złodziejami. Że niby jaki to ma związek?

Chyba mi nie powiesz, że używanie sobie programu, za którego używanie się nie zapłaciło przynosi autorowi jakiekolwiek szkody? Chyba mi nie powiesz, ze można to traktować na równi z wyniesieniem autorowi tegoż programu radia z samochodu?

Według mnie są to dwie, zupełnie różne rzeczy. No to co z tego, że pirat bierze sobie za darmo to, za co inni chcą płacić? Szczególnie, jeśli i tak by za to nie zapłacł, gdyby nie mógł mieć tego za darmo. Nikomu tem nie szkodzi! No... może tylko dalszemu rozwojowi kapitalizmu i temperowaniu społeczeństwa w celu dalszego, jeszcze skuteczniejszego produkowania paliwa - kasy.

Bimi
Bimi jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.