Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.10.2004, 23:46   #1
tomhorn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.10.2004
Posty: 3
tomhorn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Płyty audio live - a nagrywanie Nero

Witam

Mam pytanie do wszystkich, którzy poradzili sobie z tym problemem.
Nagrywając płytki audio, w nero (wszystkie wersje do nr 6.x.x.x) była możliwość usunięcia przerw między utworami (szczególnie ważne przy materiale live lub tam gdzie jeden numer przechodzi w drugi). Od wersji 6 sztuczka, którą stosowałem wcześniej (zaznaczałem wszystkie utwory - i wymuszałem możliwie najkrótszą przerwę - np. Frames 0.0000000000001 - efekt był pozytywny) nie działa.

Chciałem spytać jak nagrać materiał składający się z osobnych kawałków tak by nie było miedzy nimi przerw. Zabieg z powrotem do niższego niż 6 nr wersji nero nic nie dał, ponieważ zakupiłem nową spawarkę LG 4120B i niższe wersje nero nie widzą jej

Tom
tomhorn jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.10.2004, 09:49   #2
Arnold
Zaginiony pielgrzym
 
Avatar użytkownika Arnold
 
Data rejestracji: 17.05.2002
Posty: 527
Arnold zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
O ile pamiętam to na pierwszym utworku ustawiało się 2 sek a na pozostałych ścieżkach 0 sek.
__________________
Arnold jest offline  
Stary 04.10.2004, 12:56   #3
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,898
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ta opcja jak najbardziej dziala w nero 6, poza tym ze standard audio cd wymaga 2s przerwy przed pierwszym utworem ale tak samo bylo w wersjach 5 nero. Opisz co sie dzieje i dlaczego uwazasz ze ci nie dziala.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 05.10.2004, 00:02   #4
tomhorn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.10.2004
Posty: 3
tomhorn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy

Chyba robię coś nie tak. Spróbowałem jak radziliście - pierwszy kawałek zostawiam bez zmian. pozostałe zaznaczam w całości i w preferencjach zaznaczam 0 sekund. Po nagraniu (testuję na cdrw) koncert jest poszatkowany tzn. po każdym kawałku - na jego koniec jest 2 sekundowa przerwa
tomhorn jest offline  
Stary 20.10.2004, 13:55   #5
marysia3004
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.08.2004
Posty: 4
marysia3004 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
co tu dużo mówic, jesli ktos chce nagrywac koncerty tak by nie było zadnych przerw, to w nero nie wystarczy ustawic przerw na 0 sekund, nalezy rozwinac te zakładke i ustawic 0 ramek czy tam frames...wiem bo czesto cos zgrywam z kaset czy płyt analogowych..i wtedy jest wszystko ok...a przy 0 sekund ..słuchasz sobie jakis koncercik ..utworek sie konczy ..oklaski i tu nagle jakis niemiły przeskok...no chyba ze to kwestia nagrywarki...ale jescze raz polecam ustawiac nie 0 sek ale ramek czy tam frames.

marysia3004 jest offline  
Stary 20.10.2004, 14:06   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a moze wypalasz TAO? przelacz sie na DAO i upewnij czy jest zero przerwy miedzy utworkami
nimal jest offline  
Stary 21.10.2004, 07:05   #7
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
W przypadku nagrań wymagających ciągłości pomiedzy trackami które są osobnymi plikami nie zawsze za pomocą Nero można uzyskać dobry efekt. Najgorszą sprawą jest kiedy poszczególne pliki nie pochodzą z jednego źródła i nie były tworzone w podobnych warunkach (program i jego ustawienia, naped i jego ustawienia). W takich sytuacjach najlepsze efekty uzyskiwałem za pomocą Feurio przez odpowiednie przycięcie końca utworu lub początku następnego lub usunięcie pewnego małego fragmentu w przypadku kiedy w torze występowały nieprzyjemne "pykniecia"
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 21.10.2004, 07:11   #8
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez marysia3004
co tu dużo mówic, jesli ktos chce nagrywac koncerty tak by nie było zadnych przerw, to w nero nie wystarczy ustawic przerw na 0 sekund, nalezy rozwinac te zakładke i ustawic 0 ramek czy tam frames...wiem bo czesto cos zgrywam z kaset czy płyt analogowych..i wtedy jest wszystko ok...a przy 0 sekund ..słuchasz sobie jakis koncercik ..utworek sie konczy ..oklaski i tu nagle jakis niemiły przeskok...no chyba ze to kwestia nagrywarki...ale jescze raz polecam ustawiac nie 0 sek ale ramek czy tam frames.

Moim zdaniem, podczas zgrywania winyli lub kaset najlepszą metodą jest zgranie całego materiału do jednego pliku , a następnie podzielenie go poprzez wstawienie indeksów w odpowiednich miejscach.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 21.10.2004, 07:42   #9
tomhorn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.10.2004
Posty: 3
tomhorn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czytam, analizuję, i testuję różne rozwiązania.
Wszystkim, którzy znaleźli chwilę czasu, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem bardzo dziękuję.

Tom
tomhorn jest offline  
Stary 22.10.2004, 10:50   #10
marysia3004
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.08.2004
Posty: 4
marysia3004 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
oczywiste jest ,że nalezy takie vinyle czy kasetki zgrywac do jednego pliku, a potem indeksy ( osobiscie polecam program wavelab firmy steinberg ..dzis juz zdaje sie pinacle )..tylko przy wypalaniu mamy juz to podzielone na iles tam tracków...i wtedy jesli nero to ustawienie 0sek jak pisałem nie daje rezultatu płynnego przejscia..słychac przerwe, ewentualnie jakis trzesk...no i oczywiscie nagrywamy to w trybie dao(laser nie wyłacza sie na przerwe tylko ,,wypala" ja . osobiscie ustawiam 0 ramek czy tam frames ...potem słucham koncertu bez przykrych niespodzianek...
marysia3004 jest offline  
Stary 22.10.2004, 14:08   #11
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez marysia3004
oczywiste jest ,że nalezy takie vinyle czy kasetki zgrywac do jednego pliku, a potem indeksy ( osobiscie polecam program wavelab firmy steinberg ..dzis juz zdaje sie pinacle )..tylko przy wypalaniu mamy juz to podzielone na iles tam tracków...i wtedy jesli nero to ustawienie 0sek jak pisałem nie daje rezultatu płynnego przejscia..słychac przerwe, ewentualnie jakis trzesk...no i oczywiscie nagrywamy to w trybie dao(laser nie wyłacza sie na przerwe tylko ,,wypala" ja . osobiscie ustawiam 0 ramek czy tam frames ...potem słucham koncertu bez przykrych niespodzianek...
No to bardzo fajnie, że jest to takie oczywiste - do wykonania indeksowania materiału i wypalenia płytki osobiście wolę wyspecjalizowanego Feurio - nic nie trzeba już kombinować - wszystko w jednym.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 22.10.2004, 21:49   #12
marysia3004
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.08.2004
Posty: 4
marysia3004 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie chce byc złosliwy...ale ,,wyspecjalizowane feuro" to jakis zart...jesli juz obrabiac audio to wyspecjalizowany jest produkt firmy steinberg..jesli ktos zna lepszy niech pisze..bo ja osobiscie nie znam. no moze pro tools...ale to juz rzecz gustu.
marysia3004 jest offline  
Stary 25.10.2004, 09:12   #13
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez marysia3004
nie chce byc złosliwy...ale ,,wyspecjalizowane feuro" to jakis zart...jesli juz obrabiac audio to wyspecjalizowany jest produkt firmy steinberg..jesli ktos zna lepszy niech pisze..bo ja osobiscie nie znam. no moze pro tools...ale to juz rzecz gustu.
Chyba jesteś złośliwy, lub nie rozumiesz słowa pisanego.
Nie napisałem o programie do obróbki dzwięku lecz o programie za pomocą którego wykonuje indeksowanie i wypalenie materiału - świetnie, że masz dobre samopoczucie, iż jesteś takim sprawnym użytkownikiem rozbudowanych edytorów dźwięku ale mnie to w tej chwili nie interesuje - nie używam do wykopania małego dołka 10-tonowej kopary - po za tym żaden ze znanych mi edytorów nie jest asem jeżeli chodzi o wypalanie płyt.
Jeżeli zaś chodzi o Steinberga to się wypowiadać nie będe ponieważ go nie znam, za to doskonale znam starego poczciwego CoolEdita i wcale nie zamierzam dyskutować o wyższości jednego nad drugim
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 25.10.2004, 16:10   #14
Hajasz
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Hajasz
 
Data rejestracji: 01.09.2002
Lokalizacja: Opole
Posty: 136
Hajasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Święte słowa Paput.
Dokładnie, nie ma lepszego programu do nagrywania muzy aniżeli Feurio.
Amen
__________________
Teach Children To Worship Satan !!!
Hajasz jest offline  
Stary 09.12.2004, 20:55   #15
marc07
Bywalec
 
Avatar użytkownika marc07
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Posty: 30
marc07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ZAWSZE!!! płyty Audio nagrywa sie w trybie Disc At Once a nie Track At Once!!!!

W tym 1 trybie laser cały czas pali płyte i na bank nie bedzie żadnych przeskoków poniedzuy utworami (polecam poczytać podstawy nagrywania).

W tym trybie własnie ustawia sie 0sek pomiedzy utworamu (minimalny krok to 1/75 sekundy) i pomiedzy utworami nie bedzie przeskoku.

W TAO laser po każdym utworze jest wygaszany i właczany po chwili przy kolejnym utworze, i to włąsnie powoduje trzaśnięcie mimo ustaionego czasu pomiędzy utworami na 0sek
__________________
Pozdraviam
M@rC
marc07 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.