Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.10.2003, 05:41   #1
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
boski-cezar napisa***322;(a)
Witam wszystkich
Widze ,że jest tu na tym forum dyskusja na temat który mnie bardzo ale to bardzo interesuje.Odnośnie połączeń urządzeń przerabiałem już wszystkie możliwe ustawienia.Obecnie mam podpięte w ten sposób master 80gb baracuda slave 30 gb seagate, drugi kanał Lite-on ltr24102b master i dvd lite-on slave.Działa to u mnie optymalnie.Do czego zmierzam ,więc gdy zainstalowałem windowsa xp zaczeły sie dziać dziwne rzeczy nagrywając płytki np.alcoholem raz napędy pracują w trybie udma 2 ,a nie wyłączając programu i dając tą samą płytke matke i identyczny czysty cd-r przełącza mi jedno urządzenie na tryb pio.Zaznaczam ,że walcze z tym problemem już pół roku i nie wiem jak zmusić system do nie zmieniania ustawień(sterowniki aspi przerabiałem na wszelkie sposoby). Czy któryś z kolegów ma jakiś pomysł Ja już wypłukałem sie z pomysłów.
A sterowniki IDE? Jak się u Ciebie mają? 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.10.2003, 19:42   #2
boski-cezar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.10.2003
Lokalizacja: Wałbrzych
Posty: 5
boski-cezar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
Starowniki IDE są zainstalowane ,instalowałem kiedyś wszystko co było możliwe odnośnie ide i skończyło sie formatem także zainstalowałem po bojach orginalne od płyty głównej stery i na nich dłużej działa bez przemainki na pio.
__________________
Człowiek całe życie sie uczy i głupim umiera.
boski-cezar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.10.2003, 19:49   #3
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
boski-cezar napisa***322;(a)
Witam
Starowniki IDE są zainstalowane ,instalowałem kiedyś wszystko co było możliwe odnośnie ide i skończyło sie formatem także zainstalowałem po bojach orginalne od płyty głównej stery i na nich dłużej działa bez przemainki na pio.
Napisz coś więcej o swoim kompie: nie lubię gadać o niczym (na sucho). 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2003, 10:15   #4
boski-cezar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.10.2003
Lokalizacja: Wałbrzych
Posty: 5
boski-cezar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Siema.
Soory ,że odrazu niepodałem szczegułów od nośnie mojego kompa już się poprawiam.Płyta główna firmy JetWay KT333,procek athlon xp 1700+,512MB ddr 266,tawrde to baracuda 80gb i seagate 30gb,grafa gforce 3 ti200 128mb ddr,nagrywara liteon ltr24102b i dvd liteona.To chyba wystarczy.Czekam na szybką odpowiedź.
__________________
Człowiek całe życie sie uczy i głupim umiera.
boski-cezar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2003, 10:50   #5
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
boski-cezar napisa***322;(a)
Siema.
Soory ,że odrazu niepodałem szczegułów od nośnie mojego kompa już się poprawiam.Płyta główna firmy JetWay KT333,procek athlon xp 1700+,512MB ddr 266,tawrde to baracuda 80gb i seagate 30gb,grafa gforce 3 ti200 128mb ddr,nagrywara liteon ltr24102b i dvd liteona.To chyba wystarczy.Czekam na szybką odpowiedź.
Spróbujmy podsumować Twój problem:
zakładam, że 4in1 masz zainstalowane (najnowsze). WinXpSp1 z wszystkimi patchami. Aspi też. Taśmy łączące napędy są zdrowe (szczególnie 80 żyłowe). Napędy są odpowiednio wpięte w taśmy. Zworki na napędach też są poprawnie ustawione.
Któryś z napędów optycznych (który? - pewnie nagrywarka?) po użyciu Alcohola zmienia tyb z UDMA2 na PIO4 ale tylko w pewnych okolicznościach: w momencie gdy zmieniasz płytkę w napędzie nie wychodząc z Alcohola. Po restarcie komputera wszystko wraca do normy. Czy dobrze zrozumiałem Twój problem?
A jak wygląda sytuacja w np. Nero, Clone?
Czy próbowałeś zamienić miejscami CD-RW i DVD? 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.10.2003, 08:15   #6
boski-cezar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.10.2003
Lokalizacja: Wałbrzych
Posty: 5
boski-cezar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
esem napisa***322;(a)
Spróbujmy podsumować Twój problem:
zakładam, że 4in1 masz zainstalowane (najnowsze). WinXpSp1 z wszystkimi patchami. Aspi też. Taśmy łączące napędy są zdrowe (szczególnie 80 żyłowe). Napędy są odpowiednio wpięte w taśmy. Zworki na napędach też są poprawnie ustawione.
Któryś z napędów optycznych (który? - pewnie nagrywarka?) po użyciu Alcohola zmienia tyb z UDMA2 na PIO4 ale tylko w pewnych okolicznościach: w momencie gdy zmieniasz płytkę w napędzie nie wychodząc z Alcohola. Po restarcie komputera wszystko wraca do normy. Czy dobrze zrozumiałem Twój problem?
A jak wygląda sytuacja w np. Nero, Clone?
Czy próbowałeś zamienić miejscami CD-RW i DVD? 8)

Włąśnie ,że nie zupełnie tak jest do końca po restarcie dalej jest pio trzeba odinstalować pomocniczy kanał ide i dać skanowanie w poszukiwaniu zmain sprzętowych i system automatycznie znajduje pomocniczy kanał ide i dvd i nagrywarke.Naturalnie wtedy oba kanały ide pracują spowrotem w udma2(a co do tego który napęd zmienia sie na pio to zależy raz dvd raz nagrywarka tu nie ma reguły).
Nagrywam jeszcze w nero i tu faktycznie bij zabij niepamiętam czy nero mi takie numery robiło....HMMM ,będe musiał sie przyglądnąć tej sprawie jak płytki bede wypalał.Pozostałe sprawy które wymieniłeś mam.
__________________
Człowiek całe życie sie uczy i głupim umiera.
boski-cezar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2004, 11:35   #7
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
witam
zmieniłem firmware w mojej spawarce LiteOn LTC-48161H na KH0P i mobo wykryla trym UDMA 0 choc przedtem bylo ATA-33.
czy ktos posiada plik BIN z firmware'm KH0N cobym mogl powrocic do szybszego tansferu?
__________________
bibere humanum est, ergo bibamus niech Wasze najlepsze dni z przeszłości będą najgorszymi w przyszłości

darmowa muzyka

http://rtfm.killfile.pl/
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2004, 11:42   #8
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Igloo
witam
zmieniłem firmware w mojej spawarce LiteOn LTC-48161H na KH0P i mobo wykryla trym UDMA 0 choc przedtem bylo ATA-33.
czy ktos posiada plik BIN z firmware'm KH0N cobym mogl powrocic do szybszego tansferu?
To Ci może nie pomóc. Proponowałbym uaktywnić tryb UDMA2 = ATA-33.
Odinstaluj sterowniki IDE i niech system na nowo wykryje napędy oraz zainstaluje sterowniki IDE. Następnie włącz DMA i będzie (powinno być) UDMA 33. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2004, 06:49   #9
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez esem
To Ci może nie pomóc. Proponowałbym uaktywnić tryb UDMA2 = ATA-33.
Odinstaluj sterowniki IDE i niech system na nowo wykryje napędy oraz zainstaluje sterowniki IDE. Następnie włącz DMA i będzie (powinno być) UDMA 33. 8)
cały ból w tym, że MoBo widzi UDMA 0 choć było ATA-33.
kprobe zgłasza nieznany interface lecz testy robi i jest ok.
tylko jak przeglądałem ten topic to UDMA 0 jest 2x wolniejsze od ATA33 czyli UDMA 2
__________________
bibere humanum est, ergo bibamus niech Wasze najlepsze dni z przeszłości będą najgorszymi w przyszłości

darmowa muzyka

http://rtfm.killfile.pl/
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2004, 07:11   #10
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Igloo
tylko jak przeglądałem ten topic to UDMA 0 jest 2x wolniejsze od ATA33 czyli UDMA 2
W tym całym szaleństwie z prędkościami zalecam jednak rozsądek.
Jeżeli są inne zalety tego fimeware to tak naprawdę różnicy między UDMA 0 a UDMA 2 nie zauważysz. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2004, 11:43   #11
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Igloo
witam
zmieniłem firmware w mojej spawarce LiteOn LTC-48161H na KH0P i mobo wykryla trym UDMA 0 choc przedtem bylo ATA-33.
czy ktos posiada plik BIN z firmware'm KH0N cobym mogl powrocic do szybszego tansferu?
Tutaj:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=26080
Lub tu:
http://www.cdrinfo.com
Albo tu:
http://www.cdrlab.pl

__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2004, 12:47   #12
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
niestety kupa.
wszystkie linki zawierają pliki exe lub tez tam bylem i nic nie znalazlem
ale dzieki za dobre checi
__________________
bibere humanum est, ergo bibamus niech Wasze najlepsze dni z przeszłości będą najgorszymi w przyszłości

darmowa muzyka

http://rtfm.killfile.pl/
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.02.2004, 07:59   #13
Pablloss
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Pablloss
 
Data rejestracji: 23.02.2004
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 11
Pablloss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam a ja mam klopoty z podpięcie a właściwie to z "zobaczeniem" napędu pod Win XP. Chodzi mi o Memorex CDRW - 4420. W biosie widzi mi ten nbapęd prawidlowo a pod Win XP już go nie ma. Jak ktoś wie jak zorwiązać ten problem to proszę o odpowiedz. Poddalem już jeden topik trochę niżej na liście. Za pomoc z góry dziękuję. Pabloss
Pablloss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.03.2004, 10:31   #14
terpilowski
pietrek
 
Avatar użytkownika terpilowski
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Posty: 212
terpilowski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dodatkowy kontroler Ide i optymalne ustawienie...

W obecnej chwili mam taka konfiguracje na kontrolerach IDE.
1. Kontroler na plycie:
- primary:
master - hdd segate [systemowy] 80 gb 2mb cache
slave - hdd western digital caviar 160 gb 8 mb cache
-secondary
master - cdrw teac w540e
slave - dvd tohsiba
2. Kontroler dodatkowy podlaczony pod PCI
- primary
master - hdd segate 120 gb 8 mb cache
slave - wolny
-secondary: caly wolny

Otoz mam watpliwosci czy transfer na dodatkowym kontrolerze IDE jest wystarczajacy - w koncu idzie przez zlacze PCI. Dysk podpiety pod niego jest jakby wolniejszy od pozostalych hdd wpietych w plyte.
Ile wynosi ograniczenie szyny PCI ? 33 czy 66 ?
Gdzie wpinac nagrywarke DVD - planuje wkrotce zakkupic.
czy nie lepiej dac wszystkie hdd na plyte a napedy optyczne dac na dodatkowy kontroler ?
__________________
Piotr Terpiłowski (wszystko jest trudne nim stanie się łatwe)
terpilowski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.03.2004, 10:37   #15
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez terpilowski
W obecnej chwili mam taka konfiguracje na kontrolerach IDE.
1. Kontroler na plycie:
- primary:
master - hdd segate [systemowy] 80 gb 2mb cache
slave - hdd western digital caviar 160 gb 8 mb cache
-secondary
master - cdrw teac w540e
slave - dvd tohsiba
2. Kontroler dodatkowy podlaczony pod PCI
- primary
master - hdd segate 120 gb 8 mb cache
slave - wolny
-secondary: caly wolny

Otoz mam watpliwosci czy transfer na dodatkowym kontrolerze IDE jest wystarczajacy - w koncu idzie przez zlacze PCI. Dysk podpiety pod niego jest jakby wolniejszy od pozostalych hdd wpietych w plyte.
Ile wynosi ograniczenie szyny PCI ? 33 czy 66 ?
Gdzie wpinac nagrywarke DVD - planuje wkrotce zakkupic.
czy nie lepiej dac wszystkie hdd na plyte a napedy optyczne dac na dodatkowy kontroler ?
Taktowanie szyny PCI wynosi 33MHz i nie chce być inaczej. W takim tempie Twój kontroler komunikuje się z systemem.
Napędy CD-ROMo podobne z zasady źle działają (bądź wcale) z dodatkowymi kontrolerami. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.