Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.05.2003, 18:53   #61
Marcel
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.02.2002
Posty: 51
Marcel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wielkie THX
Marcel jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.05.2003, 19:36   #62
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mój przypadek z taśmami jest zadziwiający a więc zaczynamy.
Podłaczylem hdd główne jako master primary spawarę jako secondary master dalem via hyperion i.....zaczęly się schody to znaczy:
po resecie normalnie startowal dma bylo na obu kanalach i...schody się zaczęly po zaladowaniu w win2k nero bądź aspi....tzn pojawil się problem z ntdll i ladny komunikat exploit. Więc podpiąlem spawarę jak slave secondary...i normalnie chodzi wszystko i nie ma problemow. Z kolei jak bylo hdd na primary master i spawara secondary master to był zawsze błąd parzystości i dopiero po wywaleniu dma z dysku chodzilo normalnie albo gdy właczylem po każdej aktualizacji nero tryb debugowania bios wykrywa dysk jako udam i spawarę jako dma i na 100000% mam mostek pólnocny ktory obsluguje dma. jeszcze ciekawsze problem jest tylko po właczeniu dysku jako master pprimary i spawary jako secondary maser co śmieszniejsze na cabel select slave spawara i dysk chodzą w dma bez tego komunikatu exploit ntdll dalem sp 3 i ponad 80 mega poprawek i nic więc chyba nie mogę mieć 2 urządzeń w dma na kanale primary master dysk i secondary master spawara bo się gryzą.
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 19:44   #63
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem, czy ma to coś do rzeczy, czy nie, ale gdzieś czytałem, że jak się korzysta z nowych taśm, które wspierają Cable Select, to nawet gdy się zworkami określa napędy jako Master i Slave, to Master powinien być zawsze wpięty jako ostatni do taśmy (czarna wtyczka), a Slave - jako środkowy (szara wtyczka). Jeśli wepnie się odwrotnie, to mogą być kłopoty. Zastrzegam, że sam się z tym problemem nie zetknąłem - tylko o tym czytałem.
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2003, 23:17   #64
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
puch napisa***322;(a)
Nie wiem, czy ma to coś do rzeczy, czy nie, ale gdzieś czytałem, że jak się korzysta z nowych taśm, które wspierają Cable Select, to nawet gdy się zworkami określa napędy jako Master i Slave, to Master powinien być zawsze wpięty jako ostatni do taśmy (czarna wtyczka), a Slave - jako środkowy (szara wtyczka). Jeśli wepnie się odwrotnie, to mogą być kłopoty. Zastrzegam, że sam się z tym problemem nie zetknąłem - tylko o tym czytałem.
Ja miałem problemy, gdy podpiąłem inaczej niż zalecane tzn. mastera wpiąłem do szarej wtyczki. Były to hdd IBM 40GB i Barracuda 40 GB, ten ostatni nie pracował poprawnie.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2003, 17:52   #65
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
puch napisa***322;(a)
Nie wiem, czy ma to coś do rzeczy, czy nie, ale gdzieś czytałem, że jak się korzysta z nowych taśm, które wspierają Cable Select, to nawet gdy się zworkami określa napędy jako Master i Slave, to Master powinien być zawsze wpięty jako ostatni do taśmy (czarna wtyczka), a Slave - jako środkowy (szara wtyczka). Jeśli wepnie się odwrotnie, to mogą być kłopoty. Zastrzegam, że sam się z tym problemem nie zetknąłem - tylko o tym czytałem.
Masz rację - pojawiają się tzw. odbicia. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2003, 18:25   #66
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a więc kto wyjasni ten problem że zawsze gdy dwa napędy podpięte jako prim master pierwszy napęd secondary master drugi kanal pojawia się w win 2k problem w pliku ntdll i nie chce startować a gdy jeden jest master primary a drugi secondary slave albo cable select i da siuę dma to nic nie wywala jeszcze na dodatek w wypadku włączenia dma na pierwszy kanal i drugi ale w trybie master prim i second master wywala w dzienniku zdarzeń pod win2k błąd parzystości i jak się podłączy np prim master second slave to problem znika sam
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2003, 18:44   #67
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
memorando napisa***322;(a)
a więc kto wyjasni ten problem że zawsze gdy dwa napędy podpięte jako prim master pierwszy napęd secondary master drugi kanal pojawia się w win 2k problem w pliku ntdll i nie chce startować a gdy jeden jest master primary a drugi secondary slave albo cable select i da siuę dma to nic nie wywala jeszcze na dodatek w wypadku włączenia dma na pierwszy kanal i drugi ale w trybie master prim i second master wywala w dzienniku zdarzeń pod win2k błąd parzystości i jak się podłączy np prim master second slave to problem znika sam
Nie wiem, ja w XP nie mam takich problemów.
Prywatnie nie używam ustawień CableSelect - ta ja jestem od decydowania a nie system. Konsekwentnie ustawiam na zworkach i na kablach - i nie mam problemów (jak narazie). 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2003, 18:50   #68
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
to co to znaczy sformulowanie : wykryto błąd urządzenie błąd parzystości
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2003, 19:32   #69
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Już nie pamiętam dokładnej definicji - poszukam.
Błędy takie kiedyś miałem na drukarkach igłowych - najczęściej była to wina kabla. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2003, 20:26   #70
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
esem napisa***322;(a)
Już nie pamiętam dokładnej definicji - poszukam.
Błędy takie kiedyś miałem na drukarkach igłowych - najczęściej była to wina kabla. 8)
zmienialem kable na nowe wszystkjie zasilacz i to samo na pentium celeronie 1000 nier mialem tego na celeronie 1200 odbilo mu
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2003, 20:37   #71
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
memorando napisa***322;(a)
...
Wykaż się pewną konsekwencją:
ustaw napędy zworkami,
podłącz kable tak jak powinno być: master na końcu, długi koniec kabla w MB - krótkie przy napędach,
i daj znać jak to działa - w technice nie ma cudów, choć są przypadki. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2003, 20:44   #72
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
esem napisa***322;(a)
Wykaż się pewną konsekwencją:
ustaw napędy zworkami,
podłącz kable tak jak powinno być: master na końcu, długi koniec kabla w MB - krótkie przy napędach,
i daj znać jak to działa - w technice nie ma cudów, choć są przypadki. 8)

zworami ustawialem qrcze i bez a w kompie wymienilem oprócz celerona plytę na jakąś tanią i kasy wtedy mialem malo a co do celerona wcześniejszego co mialem nie wiem jaki byl on w tym sęk ale zaraz sobie zadzwonię do kumpla co go robil mi.....mam!!! celeron 633 on powiedzial że chcial dać durona wtedy mi 1000 więc ja pomylilem się
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2003, 03:22   #73
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
esem napisa***322;(a)
Masz rację - pojawiają się tzw. odbicia. 8)
z moich obserwacji nic nie wskazuje ze jak podlaczy sie inaczej jak master na koncu a slave w srodku to robia sie jakies kwasy - to chyba tylko jest do cable select wazne

inna sprawa to podpiecie do mobo innej wtyczki niz niebieska (przy niej zanjduje sie fabryczna przerwa w jednez z zyl kabla wiec cos to znaczy i podpiscie pojedynczego napedu w srodku kabla z koncem wiszacym w powietrzu - w takim przypadku zla praca napedu murowana, nieraz sie tez spodkalem z przypadkiem ze napedu nie bylo wogule w biosie widac - i to o dziwo na starym sprzecie
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2003, 08:05   #74
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
przy NIE uzywanieu cable select kolejnosc podpiecia napedow nie ma NAJMNIEJSZEGO znaczenia

ma za to pierwszorzedne przy UZYWANIU cable select - urzadzenie wpiete w czarna wtyczke ejst master a w szara slave
koniec piesni - ten temat jest akurat bardzo prosty

ps. u mnie nagrywarka wisi na srodkowym podpieciu - inaczej nie mieszcza mi sie kable w tej puszce - i dziala, dodam ze dziala bardzo dobrze
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2003, 08:23   #75
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
CrazyLucas napisa***322;(a)
z moich obserwacji nic nie wskazuje ze jak podlaczy sie inaczej jak master na koncu a slave w srodku to robia sie jakies kwasy - to chyba tylko jest do cable select wazne

inna sprawa to podpiecie do mobo innej wtyczki niz niebieska (przy niej zanjduje sie fabryczna przerwa w jednez z zyl kabla wiec cos to znaczy i podpiscie pojedynczego napedu w srodku kabla z koncem wiszacym w powietrzu - w takim przypadku zla praca napedu murowana, nieraz sie tez spodkalem z przypadkiem ze napedu nie bylo wogule w biosie widac - i to o dziwo na starym sprzecie
Tak. Ma to jednak znaczenie dla kabli 80żył (połączeń które wymagają tego typu kabli) - pojawiają się odbicia.
Nie ma to natomiast znaczenia dla kabli 40żył (UDMA poniżej 2 = ATA33). 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.