Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.05.2003, 21:33   #76
jack8103
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika jack8103
 
Data rejestracji: 03.05.2003
Posty: 12
jack8103 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Teac i Asus

Ja mam od dłuższego czasu takie ustawienie
IDE1 - HDD(MASTER) I ASUS(SLAVE)
IDE2 - TEACW54E(MASTER) I DVDLG(SLAVE)
I nie ma żadnych problemów
__________________
pozdrawiam
jack
jack8103 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.05.2003, 23:03   #77
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Instrukcja instalacji dysków IBM z czasów UDMA 66 mówi wyraźnie, że napęd skonfigurowany zworkami jako Master należy podłączyć do końcowej, czarnej wtyczki na taśmie, a napęd skonfigurowany zworkami jako Slave należy podłączyć do wtyczki szarej (natomiast wtyczkę niebieską należy wpiąć naturalnie w płytę główną).

Nie wiem, może ma to znaczenie, może nie. Może to zalecenie na wyrost.

Nie tak dawno natomiast w jakimś piśmie komputerowym (nie pamiętam dokładnie, gdzie) wyczytałem, że odwrotne połączenie może w pewnych sytuacjach powodować kłopoty.

Wiem, że ludzie często mówią, piszą, i powtarzają głupstwa, więc za to ostatnie stwierdzenie nie mogę odpowiadać (a nie jestem elektronikiem/komputerowcem i nie mogę fachowo wypowiadać się o IDE) - mówię jedynie, że coś takiego wyczytałem, a że zgadza się to z oficjalną instrukcją poważnej firmy, zakładam, że w pewnych warunkach może to mieć znaczenie.
Jeśli ktoś ma kłopoty i ma napędy podłączone inaczej, co szkodzi spróbować odwrotnego połączenia? A może akurat...? (tyle, że ograniczenia długości taśm i rozmieszczenia na nich wtyczek często wymuszają podłączenie odwrotne do zalecanego - coś o tym wiem - długo kombinowałem, żeby to wszystko pospinać!
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2003, 06:47   #78
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Ustawienia odwrotne zmiejszają prędkość transferu: było to gdzieś opisane. Np. zamiana końcówek taśmy (odwrotne wpięcie do MB) powoduje, że max. transfer jest na poziomie UDMA2. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2003, 16:56   #79
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Ja już kilka razy w swojej praktyce zetknąłem się z przypadkiem odwrotnego założenia taśm - montażysta pewnie chciał zaoszczędzić na jednej taśmie. Spinał HDD z CD-ROM jedną taśmą a to praktycznie da się tylko zrobić przy nieprawidłowym założeniu taśm - nie przeszkadzało to sprzedawcy iż system zgłaszał nieprawidłowość a transfery były żałosne. HDD UDMA5 chodziło z UDMA2. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2003, 17:48   #80
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
zaraz zaraz - jesli masz spiete dwa urzadzenia na jednej tasmie i pracuje TYLKO dysk to transfer jest taki jakbytego drugiego urzadzenia nie bylo! problemy pojawiaja sie dopiero kiedy odpalisz oba... wtedy kontroler musi je zsynchronizowac

w starych kablach (40) jeden z pinow we wtyczce do MOBO byl zaspawany/zaklejony - i to on oznaczal ktory koniec ma isc w plyte - praktycznie tego nie dalo sie zle wlozyc (chyba ze ktos mial tyle pary zeby wgniesc pin w gniezdze podlaczanego urzadzenia) wiec ten kabel zawsze byl wpinany dobrze

inna sprawa do 2 pozostale gniazda

na 40 zylowych kablach jest to wszystko jedno - CHYBA ze odpalisz CS(csble select) wtedy dalsze urzadzenie to master
na 80 zylowych analogicznie - z tym zastrzezeniem ze ZALECA sie aby master byl koncowy (i zeby pojedyncze urzadzenie bylo blizej/dalej [nie pamietam] od MOBO - kwestia zaklocen)
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2003, 18:04   #81
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
zaraz zaraz - jesli masz spiete dwa urzadzenia na jednej tasmie i pracuje TYLKO dysk to transfer jest taki jakbytego drugiego urzadzenia nie bylo! problemy pojawiaja sie dopiero kiedy odpalisz oba... wtedy kontroler musi je zsynchronizowac
Nie do końca: jak HDD może Ci pracować w trybie ATA100 a taśmę masz odwrotnie (długim końcem w MOBO) a tym co powinien być w MOBO masz w napędzie) to transfer z HDD masz tylko ATA33!

Artyści spinali to tak:
wtyczka co powinna być w MB a jest w CD-ROMie,
wytczka co powinna być w HDD jest w MB,
wtyczka co powinna być w CD-ROMie jest w HDD.
I uzyskali oszczędność jednej taśmy: 5,-zł. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2003, 18:07   #82
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
i to dzialalo?...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2003, 18:21   #83
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
i to dzialalo?...
Oczywiście. Ale coś młodym nie pasowało i dali mi (podmienili komputery = weż sobie lepszy, nowszy, szybszy). Jak go wyszykowałem to oczywiście skorzystali że byłem w delegacji i dostałem kolejnego rzęcha = powtórka z rozrywki = ten sam numer. Nazwy firmy składającej kompy nie wymienię. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 00:56   #84
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niestety, "oszczędności" na wszystkim + zwykła niewiedza to zjawiska często spotykane w wielu "montażowniach" komputerów. Praktyka podłączania HDD i CD, CD-R czy DVD na tej samej taśmie, przy drugim kontrolerze w ogóle niewykorzystanym, jest dość powszechna, bo zaoszczędza się jedną taśmę. A większość klientów i tak się nie skapnie - a nawet jakby chcieli to zmienić, to też nic nie zrobią, bo komp zalepiony stickerami, utrata gwarancji, itd.
Kiedy parę lat temu zamawiałem komputer dla koleżanki, CD podłączyli na drugiej taśmie dopiero na moje wyraźne życzenie - a było to w tzw. dobrym sklepie (teraz chyba już robią to lepiej).
Zapewne popełniłem parę błędów montażowych, składając swoje kolejne maszyny, ale chyba i tak zrobiłem to lepiej niż wielu "fachowców" w sklepach... niestety!
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 01:54   #85
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wlasnie - skladanie kompow samemu to jest to - przynajmniej wiesz co wkladasz (a nie jak oslawione zestawy z media markt) i jak jest podlaczone
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 19:15   #86
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przepraszam, że to trochę nie na temat, ale a propos ostatniej wypowiedzi Szalonego Łukasza:

Niedawno dyskutowałem z jednym gościem z USA na temat wyższości składania sobie komputera nad kupieniem gotowego - lub odwrotnie. On akurat był po własnych niezbyt przyjemnych doświadczeniach ze składaniem kompa (bynajmniej nie pierwszego w życiu!) - po wielu próbach, bezsennych nocach, itd., okazało się, że płyta gł. miała drobny defekt, który zresztą potem trudno było udowodnić sprzedawcy; poza tym wyniknęły też inne kłopoty. Dlatego on stał się gorącym zwolennikiem kupowania gotowego komputera, a jego argument był następujący:

Jak coś nie działa, nie jest to TWÓJ problem, tylko ICH. Odwozisz do sklepu, stawiasz im na ladzie, i mówisz: "Nie działa - zróbcie tak, żeby działało". Kropka.

No i nie można temu odmówić racji. Tyle tylko, że tam warunki są trochę inne.
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 19:24   #87
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
recepta na te bolaczke jest kupowanie u zaufanych/dobrych/sprawdzonych sprzedawcow - wymienia bez gadania - bo wiedza ze ich nie bajerujesz a sami maja zyczliwego klienta, ktory nagania innych klientow polecajac taki sklep

jak masz fart to jeszcze doradza co i ew. gdzie kupic i jak to ze soba gra

inna sprawa ze to zjawisko zadkie
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 19:27   #88
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
puch napisa***322;(a)
Jak coś nie działa, nie jest to TWÓJ problem, tylko ICH. Odwozisz do sklepu, stawiasz im na ladzie, i mówisz: "Nie działa - zróbcie tak, żeby działało". Kropka.

No i nie można temu odmówić racji. Tyle tylko, że tam warunki są trochę inne.
Jak cos mi nie dziala to ide do gosci na gieldzie ktorych dobrze znam i mowie im ze albo mi plyta nie pasuje - za symboliczna doplate moge wybrac cos lepszego lub mowie ze cos sie ****alo i wtedy wymieniaja bez wiekszych problemow. Raz kupowalem w innym miejscu dysk i jak mial bad sectory to ten sam pan u ktorego kupowalem powiedzial ze jego firma juz nie istnieje i ze teraz jest nowa - stanelo na tym ze doplacilem 100 zeta i mialem miec identyczny nowy dysk, ale takich juz nie bylo na skladzie wiec dostalem wiekszy. Przy okazji polazlem do goscia na gieldzie ktory sprowadzal i serwisowal wszystkie dyski i sie spytalem czy jak mam jego stickera to mi zserwisuje, a on sie spytal czy kupowalem go w firmie Nor***** ja mu na to ze tak. Potem dowiedzialem sie ze firma ma u niego gigantyczne dlugi i nie serwisuje ich dyskow. Dziwna dla mnie ta cala historia, ale dluzej sie nie zastanawialem bo za 100 zeta wymienili mi 30Gb poltoraroczny dysk na 40Gb nowy.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 19:44   #89
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dobre układy z dobrym sklepem to jedna sprawa (ja akurat "mam" taki sklep w którym robię większość zakupów dla siebie i kolegów, i kieruję tam innych - bo np. mogę bez problemu od nich wziąć coś na próbę, i jeszcze się nie naciąłem), ale chodzi mi choćby o problemy ze znalezieniem przyczyny defektu. Pomijam naturalnie rzeczy oczywiste, typu "dysk się kręcił, a teraz stuka", ale jak wszyscy dobrze wiedzą, często trudno jest znaleźć wadliwy element inaczej, niż poprzez eliminację i wymianę. W tym momencie zaczyna się jeżdżenie po kolegach i rozbieranie im komputerów, przekładanie pamięci, procesorów, dysków, itd. A w sklepie gość sięga rączką do pudełeczka, wyciąga drugi taki sam element, wkłada, i sprawdza, czy działa. Jak działa, to zamyka komputer. Jak nie działa, to sięga do drugiego pudełeczka... mają zapas pamięci, procesorów, kart, dysków, w razie potrzeby mogą sprawdzić z inną płytą główną - a przeciętny użytkownik nie ma w domu takich możliwości. Traci czas, nerwy...

Ten argument akurat trafia mi do przekonania - co nie zmienia faktu, że zapewne długo jeszcze nie kupię sobie takiego gotowego komputera w całości.
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 20:16   #90
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
argumenty jak najbardziej rozsadne i prawdziwe - na szczescie tez znalazlem taki sklep

na moja opinie wplynal fakt ze 90% zestawow komputerowych sprzedawanych jako gotowe w polsce jest zlozone byle jak, na zasadzie aby dzialalo i czesto z podzespolow z roznych klas wydajnosci

np - kolega kupil komputer w media markt z prockiem athlon 1.7 - byl zadowolony ze ma szybki komputer dopuki nie zobaczyl jak moj chodzi (athlon 650@750 320ram) - okazalo sie ze wrzucili mu do srodka 128mb sdram, dysk ata-100 byl na tasmie 40zyl, grafike dali riva-tnt2 m64 itp - ciekawe jak to mialo chodzic porzadnie

druga rzecz - wiekszosc (szczegolnie tego typu) sklepow zaklada plomby na obudowe - i teraz zrob cos z kompem, nawet napedow nie da sie poprzepinac a jak jeszcze nawali jakas *******ka (w stylu halasujacego wiatraka) to czekaj 3 tyg na kompa jak samemu to naprawisz w 15min
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.