Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.05.2002, 23:58   #1
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
POMOCY - PADŁA MI NAGYWARKA !?!

Mam wielki probem. Posiadam nagrywarkę RICOH MP7040A. Ostatnio przy próbie nagrania płytki wyskoczył mi 'alert' dotyczący kalibracji. Oczywiście płytka nie nagrała się, ani żadna kolejna, którą próbowałem wypalić.
Nie wiem, o co chodzi z tą kalibracją, czy można to jakoś naprawić, a jeśli tak to ile to kosztuje. Dodam, że nagrywarka normalnie odczytuje płytki, problem tkwi w zapisie. Sorry, nie odczytuje jednej - CDRW, gdzie tę samą CDRW odzytuje mój CD-ROM.
Chciałem jeszcze dodać, że komunikat ma formę: "Power calibration error". Bez względu na firme nośnika, jaki włoże do nagrywarki, na prędkość z jaka chcę nagrać i na program, którego chce użyć, zawsze wyskakuje to samo.Proszę o pomoc, na forum lub na email: tommyx@go2.pl. Z góry dziękuję i pozdrawiam./TOMMYx
  Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.05.2002, 08:06   #2
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
albo konczy zywot, albo jest brudna.
Ta druga opcja to jest tzw. dobra wiadomosc.
Sprobuj przedmuchac sprezonym powietrzem - jest do kupienia w sklepachz akcesoriami
Jesli to nic nie da i czujesz sie na silach to rozbierz i delikatnie przetrzych mokra, ale nie kapiaca szmatka ( ale taka z ktorej nie sypia sie paprochy ), a nastepnie sucha optyke. Jesli nie czujesz sie na silach to popros kogos, albo servis.
Nie daje to zadnej gwaracji i jesli nie zadziala to jest to zla wiadomosc - konczy zywot
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2002, 14:49   #3
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżeli czyszczenie nic nie da, to masz pecha. Laser prawdopodobnie został rozkalibrowany - jest to objaw przedwczesnego zużycia. Ma on jednak wystarczającą moc do odczytu, ale zdecydowanie za niską do przeprowadzenia zapisu. Kalibracja lasera jest skomplikowanym procesem, niemożliwym do wykonania w domu, czy też w serwisie. Takich rzeczy się nie naprawia. Po prostu należy wymienić soczewkę, a ta zapewne do najtańszych nie należy. Jak masz jeszcze gwarancję, to oddaj do serwisu - powinieneś dostać nowy sprzet. Piszę tu jedynie o sytuacji, w której zwykłe czyszczenie NIC NIE POMAGA.
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2002, 15:32   #4
dragal
Forumator
 
Avatar użytkownika dragal
 
Data rejestracji: 28.02.2002
Posty: 875
dragal niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ZIP : teraz wiekszosc nagrywarek ma mozliwosc kalibracji lasera przed kazdym wypalaniem
__________________
Pozdrawiam dragal
dragal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2002, 21:16   #5
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Niestety czyszczenie nic nie pomogło. Nagrywarka nie jest na gwarancji.Czy jest jakiś soft, dzięki któremu mozna sprawdzić kalibrację 'lasera' ?
A może jest jakiś soft do 'kalibrowania' ?
bardzo dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi na mój post.
Pozdrawiam / TOMMYx
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2002, 21:22   #6
dragal
Forumator
 
Avatar użytkownika dragal
 
Data rejestracji: 28.02.2002
Posty: 875
dragal niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
np. przy nagrywaniu clone'em mozna zanaczyc opcje kalibracja mocy lasera
__________________
Pozdrawiam dragal
dragal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2002, 10:34   #7
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sprawdź nagrę w innym kompie i z innymi płytkami. (czasami takie błędy są tylko objawem np. problemów z ASPI - sam się z tym spotkałem). Jeżeli jest to samo, a czyszczenie nie pomaga - kup nową.

Co do kalibracji, chciałem wyjaśnić kilka nieporozumień:
1. Co to za pomysł żeby kiedy laser jest 'rozkalibrowany' wymieniać soczewkę
Albo laser pada, i... po nagrywarce, albo soczewka jest uszkodzona poprzez NIEUMIEJĘTNE CZYSZCZENIE (np. niewłaściwe środki - polecam izopropanol, albo przez zbyt mocne TARCIE przy czyszczeniu, albo poprzez osadzenie się białego osadu, występującego czasami w spr. powietrzu (szczególnie jak go nie trzymasz pionowo)) - i wtedy wymiana soczewki pomoże (ale kto to robi w/g mnie nikt)
2. Kalibracja w programie Clone (jak i w innych) jest próbą dostosowania mocy lasera do konkretnego nośnika (subst. światłoczułej), i na pewnym etapie zużycia nagrywarki kończy się niepowodzeniem.
3. W CZYTNIKACH (komputerowych niektórych, audio - praktycznie 99%) znajduje się potencjometr regulujący moc lasera przy odczycie (np. jak wieża nie czyta CDRW, podkręcasz o 10% i... voila, działa). Nie ma to zastosowania w nagrywarkach (moc dla nagrywania jest dobierana przez automatykę napędu).

Jakbyś miał jeszcze jakieś wątpliwości - wal.
Pozdro.6
c0rdat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2002, 11:26   #8
wally
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.05.2002
Posty: 6
wally w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
c0rdat (28-05-2002 11:34):
Sprawdź nagrę w innym kompie i z innymi płytkami. (czasami takie błędy są tylko objawem np. problemów z ASPI - sam się z tym spotkałem). Jeżeli jest to samo, a czyszczenie nie pomaga - kup nową.

Co do kalibracji, chciałem wyjaśnić kilka nieporozumień:
1. Co to za pomysł żeby kiedy laser jest 'rozkalibrowany' wymieniać soczewkę
Albo laser pada, i... po nagrywarce, albo soczewka jest uszkodzona poprzez NIEUMIEJĘTNE CZYSZCZENIE (np. niewłaściwe środki - polecam izopropanol, albo przez zbyt mocne TARCIE przy czyszczeniu, albo poprzez osadzenie się białego osadu, występującego czasami w spr. powietrzu (szczególnie jak go nie trzymasz pionowo)) - i wtedy wymiana soczewki pomoże (ale kto to robi w/g mnie nikt)
2. Kalibracja w programie Clone (jak i w innych) jest próbą dostosowania mocy lasera do konkretnego nośnika (subst. światłoczułej), i na pewnym etapie zużycia nagrywarki kończy się niepowodzeniem.
3. W CZYTNIKACH (komputerowych niektórych, audio - praktycznie 99%) znajduje się potencjometr regulujący moc lasera przy odczycie (np. jak wieża nie czyta CDRW, podkręcasz o 10% i... voila, działa). Nie ma to zastosowania w nagrywarkach (moc dla nagrywania jest dobierana przez automatykę napędu).

Jakbyś miał jeszcze jakieś wątpliwości - wal.
Pozdro.6
sugerujesz że jesli mi np..mój techniks(cd audio)nie czyta cdrw..to przez podkręcenie laserka zacznie nagleciekawe:-)
__________________
Wally...
wally jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2002, 12:17   #9
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja nie sugeruję - ja wiem. Nawet mój współpracownik idąc za moją radą wykonał taką operację na swoim (właśnie Techniksie) odtwarzaczu własnoręcznie (jak chcesz, to podam model) i chodzi 100% RW.
Tak to jest. A w serwisie innemu mojemu kumplowi (ten sam problem) powiedzieli: zrobimy, coś tam wymienimy, będzie kosztować ze 300 PLN. Zgodził się. A mógł oszczędzić - nie ?

Pozdro. 6
c0rdat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2002, 12:41   #10
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
c0rdat (28-05-2002 13:17):
Ja nie sugeruję - ja wiem. Nawet mój współpracownik idąc za moją radą wykonał taką operację na swoim (właśnie Techniksie) odtwarzaczu własnoręcznie (jak chcesz, to podam model) i chodzi 100%
... qrde, dlaczego dopiero teraz o tym mówisz cOrdat!!! (no tak, pewnie nikt nie pytał), mam prośbę, mam 5-letniego Technics'a, czy jemu też mogę podkręcić lasera by czytał CD-RW ? (model SL-HD51).
PS. jeśli tak, masz dużo piwa expressową przesyłką .
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2002, 12:53   #11
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ten Technics o którym wspomniałem (właściciel nie pamięta modelu - na jutro sprawdzi) ma około 10 lat, więc nie powinno być problemooff.
c0rdat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2002, 15:57   #12
wally
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.05.2002
Posty: 6
wally w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
c0rdat (28-05-2002 13:17):
Ja nie sugeruję - ja wiem. Nawet mój współpracownik idąc za moją radą wykonał taką operację na swoim (właśnie Techniksie) odtwarzaczu własnoręcznie (jak chcesz, to podam model) i chodzi 100% RW.
Tak to jest. A w serwisie innemu mojemu kumplowi (ten sam problem) powiedzieli: zrobimy, coś tam wymienimy, będzie kosztować ze 300 PLN. Zgodził się. A mógł oszczędzić - nie ?

Pozdro. 6
no ok a czy to nie ma złego wpływu na soczekwe bądz jej żywotnosćć?
ups....bardzo duszno w Gliwicach i otwieram zimne piwko..pooozdrowki:-)
__________________
Wally...
wally jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2002, 22:14   #13
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Ludzie POMOCY!
Nie wiem co sie dzieje, teraz nawet nie mogę przeinstalować firmware-u.
Wyskakuje mi komunikat typu: "Not found ASPI MANAGER".
O co chodzi
Pozdr. TOMMYx
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2002, 23:01   #14
Moloch
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.05.2002
Posty: 1
Moloch w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
wally (28-05-2002 16:57):

no ok a czy to nie ma złego wpływu na soczekwe bądz jej żywotnosćć?
ups....bardzo duszno w Gliwicach i otwieram zimne piwko..pooozdrowki:-)
Na soczewkę raczej nie, jest to element optyczny bezpośrednio nie związany z akcją laserową, ale nie byłbym pewien co do braku jakiegokolwiek negatywnego wpływu "podkręcania" lasera. Aż dziwne, że w dziesięcioletnim Technicsie nic się złego po tym nie stało - świadczy to chyba tylko wyłącznie o zastosowaniu wysokiej klasy podzespołów elektronicznych (w końcu to Technics ). Natomiast mój znajomy "podkręcił" laser w starym CD (miał odczyt 16x, producenta nie pamiętam) i po 2 tygodniach CD padł .
Wydaje mi się, że z tym podkręcaniem trzeba uważać. Elementy układów elektronicznych mają pewną tolerancję i jeżeli się jej nie przekroczy to powinno być ok, tak mi się przynajmniej wydaje, ale i tak bym uważał .
__________________
Pozdrawiam.\nMoloch
Moloch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.05.2002, 01:44   #15
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
c0rdat (28-05-2002 13:17):
Ja nie sugeruję - ja wiem. Nawet mój współpracownik idąc za moją radą wykonał taką operację na swoim (właśnie Techniksie) odtwarzaczu własnoręcznie (jak chcesz, to podam model) i chodzi 100% RW.
Tak to jest. A w serwisie innemu mojemu kumplowi (ten sam problem) powiedzieli: zrobimy, coś tam wymienimy, będzie kosztować ze 300 PLN. Zgodził się. A mógł oszczędzić - nie ?

Pozdro. 6
hola hola panowie... nie tak szybko.. obywatel c0rdat zapewne ma racje bo tak akurat sie udało - ja tylko sprostyje ze NIE we wszystkiech próba jak to nazwał któryś z przedmówców "podkręcania" lasera wypadnie pozytywnie, czyt. poprawią sie własności lasera....bo:

1. Trzeba uważać na to co sie tam robi i nie zjechac tego potencjometru gdyż popsucie go moze doprowadzić do konieczności jego zmiany co nie jest takie proste.. - cd nie bedzie czytał nic nawet jesli bedziemy kręcili w "kółko"

2. Skłonny bym był potwierdzić teze ze niektóre firmy tak dobierają mozliwość regulacji mocy lasera w/w potencjometrem by w całym zakresie regulacji potencjometru nic nie uległo zniszczeniu (po to to jest by mozna było regulować) jednak w niektórych przypadkach zakres jest na tyle mały ze poprawa jest znikoma lub żadna (sprawdzone, Pioneer , Teac , Panasonic , Acer , Mitsumi - wszystkie te napedy to CDROMY - co do odtw audio nie zabieram głosu)


pragne tylko ostrzec by robić to z głową ..na ramieniu

p.s. Matshita Elc --> Panasonic --> Technics

pozdro 6
obar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.