Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.11.2002, 21:45   #1
Dempsey
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.08.2002
Posty: 9
Dempsey w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Poratujcie - jaką wybrać

Witam @ll
Mam zamiar wa najbliższym czasie zakupić sobie wkońcu nagrywarkę. Moje finanse pozwalają mi poszaleć do 400 zł. Interesują mnie modele nagrywające z prędkością x40. I w związku z tym moje pytanie: Jaką mi proponujecie kupić. Myślałem o modelach TDK CyClone, Traxdata. Lite-on..... (Plextor jest za drogi a o LG słyszałem że - kiła ) a może coś innego. Bardzo proszę o opinie na ten temat. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Dempsey jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.11.2002, 21:51   #2
Sprezyn
Pilot oblatywacz
 
Avatar użytkownika Sprezyn
 
Data rejestracji: 12.05.2002
Lokalizacja: DC (Wawa:)
Posty: 882
Sprezyn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Angry

hmmm
chyba nie zdazyles przeczytac do konca mojej odpowiedzi
na liscie dyskusyjnej. Trudno Zobaczymy co sie stanie
__________________
Pozdrawlaju
Sprężyn
Sprezyn jest offline  
Stary 25.11.2002, 21:57   #3
misz_masz
KiNgOfOcEaN
 
Avatar użytkownika misz_masz
 
Data rejestracji: 06.09.2002
Lokalizacja: kretowisko w centrum kraju :-)
Posty: 928
misz_masz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kup sobie TEAC CDW540E a nie bedziesz zawiedziony.Cały środeczek tej nagrywarki to mechanika i optyka Plextora i to za około 365 PLN.
TDK to to samo co LiteON tylko droższe a LG były naprawdę solidne
ale tak do modelu 16x(sam taką ciągle używam i nie mam z nią najmniejszych problemów, oczywiście TEAC'a również)teraz to z nimi bywa różnie.
misz_masz jest offline  
Stary 25.11.2002, 21:58   #4
Glover
Bywalec
 
Avatar użytkownika Glover
 
Data rejestracji: 18.09.2002
Lokalizacja: Piła
Posty: 40
Glover w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LiteON

LiteON 40125S, 48125W, 52246S - są sprawdzone, nagrywają wszystko a ostatnia z wymienionych czyta prawie wszystko. Są tanie i bardzo dobre!:-D
__________________
Glover
_______________________________________
Pozdrawki for All!

... and Beer for All!
Glover jest offline  
Stary 25.11.2002, 23:09   #5
Dempsey
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.08.2002
Posty: 9
Dempsey w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki

Witam ponownie.
Na wstępie dzięki za rady ( Sprezyn - już łapię sie za wszystko co sie da hehe czytałem twojego posta i dziękuję ) Chyba sie na tego Lite-ona zdecyduję. Tylko jeszcze jedno pytanie - co oznacza końcówka S i W i jakie to ma praktyczne znaczenie - czyli, które cudo wybrać. POzdrawiam
Dempsey jest offline  
Stary 25.11.2002, 23:16   #6
Pio
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Posty: 159
Pio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
kup sobie litka 48x bez względu na końcówkę. A opis co oznacza W i S masz w artylule o podkręcaniu Litków.
Pio jest offline  
Stary 26.11.2002, 11:16   #7
Krzycho83
Racer
 
Avatar użytkownika Krzycho83
 
Data rejestracji: 12.11.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 1,538
Krzycho83 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Dzięki

Cytat:
Dempsey napisa***322;(a)
Witam ponownie.
Na wstępie dzięki za rady ( Sprezyn - już łapię sie za wszystko co sie da hehe czytałem twojego posta i dziękuję ) Chyba sie na tego Lite-ona zdecyduję. Tylko jeszcze jedno pytanie - co oznacza końcówka S i W i jakie to ma praktyczne znaczenie - czyli, które cudo wybrać. POzdrawiam
'W' to optyka od Writeka a 'S' od Sanyo. Nastepnym razem proponuje zebys przegladal wczesniejsze posty albo skorzystal z opcji szukaj. Pozdrawiam
Krzycho83 jest offline  
Stary 26.11.2002, 13:32   #8
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A nagrywarki nowe ASUS-a są dobre? Może będę zmieniał cd-rw i zastanawiam się nad kupnem Asus-a 48x
SEBAW jest offline  
Stary 26.11.2002, 13:50   #9
Face OFF
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Face OFF
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Lokalizacja: HeLL
Posty: 119
Face OFF zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm, czytam tak tego posta i jakos nie moge zrozumiec tych ktorzy je tu zamieszczaja !!
Przeciez jest tyle informacji na temat nagrywarek na stronie cdrinfo.pl i na tym forum. Ten temat byl maglowany chyba setki razy i dalej to samo. Fakt nie dziwie ci sie ze zadajesz takie pytania ale powinienes najpierw przejzec to co jest mozliwe do poczytania a pozniej w razie watpliwosci o cos pytac.

Jesli chodzi o rady to ja bym na twoim miejscu zdal sie na wlasne spostrzezenia !! Czemu ?? A temu, ze jedni zachwalaja swoj sprzet a inny tratuja jako cos gorszego i na odwrot. Kazdy ma jakas tam racje. Ja od takich opinni jestem zdala (sam posiadam LG x32 przerobionego na x40) i nie wypisuje tu ze LG jest najlepszy a reszta to szajs.
Musisz sobie zda c sprawe do czego sluzyc ma ta nagrywarka i wtedy przegladnij sobie testy i dobierz pod swoje potrzeby (parametry techniczne no i cena).
Sam dokonaj wyboru a wtedy nie bedziesz miec do nikogo zalu ze polecil ci taki a taki model i okazalo sie jednak ze to wielkie G.. ;P
Kazdy sperzet moze sie wysypac, czy to Plextor, Teac, LG lub Liteon lub inne.

Przemysl to i jak rowniez niech przemysla inni zanim pojawi sie nastepny post na tym forum np. pt." Doradzcie co mam wybrac"
__________________
To co bywa proste czasem bywa TRUDNE
Kazdy z nas jest aktorem a zycie to jeden wielki film ...
Face OFF jest offline  
Stary 26.11.2002, 14:06   #10
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Face OFF napisa***322;(a)
Hmm, czytam tak tego posta i jakos nie moge zrozumiec tych ktorzy je tu zamieszczaja !!
Przeciez jest tyle informacji na temat nagrywarek na stronie cdrinfo.pl i na tym forum. Ten temat byl maglowany chyba setki razy i dalej to samo. Fakt nie dziwie ci sie ze zadajesz takie pytania ale powinienes najpierw przejzec to co jest mozliwe do poczytania a pozniej w razie watpliwosci o cos pytac.

Przemysl to i jak rowniez niech przemysla inni zanim pojawi sie nastepny post na tym forum np. pt." Doradzcie co mam wybrac"
Zauważ tylko, że osoby piszące podobne posty do tego są nowe na forum. Jak pierwszy rz tu wchodziłem, to nei chciało mi się przeglądać wszystkiego, tylko jak ktoś coś napisał.
SEBAW jest offline  
Stary 26.11.2002, 14:25   #11
Dempsey
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.08.2002
Posty: 9
Dempsey w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wyjaśnienia

Witam jeszcze raz.
Słuchajcie wiem, że tematy a'la - Jaką nagrywarkę wybrać są dość częste na forum, ale ja poprostu chciałem sie dowiedzieć co byście mi polecili. Czytałem testy na Cdrinfo... ale tam podają czyste liczyby albo eykresy. chciałem poznać waszą opinię - jak te nagrywarki sprawują sie w życiu codziennym. Jestem nowy na forum nie miałem jeszcze nagrywarki więc nie mam jako takiego wyrobionego zdania na temat funkcjonalności poszczególnych modeli. Dlatego zwracam sie z tym lamerskim pytaniem do was obeznanych w temacie, jako tych, którzy mają swoje osobiste zdanie co jakości i funkcjonalności modeli i firm. Ale jednocześnie przepraszam - nie pomyślałem że mogły być wcześniejsze posty na ten temat. Właśnie to nadrabiam i studiuję. Dzięki wszystkim za porady. Soryy jak kogoś zdenerwowałem tym pytaniem.Pozdrawiam.
PS. Face off - tyle napisałeś mi pouczenia ale jako ekspert nie powiedziałeś mi jaka twoim zdaniem (myślę że masz już wyrobione zdanie na ten temat) jest najlepsza. Ni ale nic - dzięki i za to
Dempsey jest offline  
Stary 26.11.2002, 15:57   #12
Face OFF
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Face OFF
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Lokalizacja: HeLL
Posty: 119
Face OFF zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odpowiem ci na twoje pytanie
Ekspertem nie jestem od nagrywarek, dla mnie znajacym ten temat jest Misiek i reszta zalogi cdrinfo bo to wlasnie oni testuja wiele modeli i oni moga najwiecej powiedziec na ten temat. Kiedys na GG zagadalem Miska na temat jaka nagrywarke wybrac i to wlasnie on nauczyl mnie w jaki sposob dokonac wyboru. To od ciebie zalezy co kupisz bo ty najlepiej wiesz co chcesz robic z ta nagrywarka.
Fakt, ze w swoim zyciu juz mialem kilka modeli np. HP, Ricocha bo to ci producenci jako pierwsi robili nagrywarki, pozniej stopniowo pojawialy sie inne firmy. Obecnie mam LG x32 przerobionego na x40 i jestem narazie zadowolony (ale nie wychwalam LG). Jest wiele producentow ktorzy robia dobre modele np: LiteON, Teac, TDK itp. Ale to wszystko zalezy od tego jakie pieniadze chcesz wydac i co chcesz robic na swojej nagrywarce, dlatego testy w/w nagrywarek sa bardzo przydatne w podjeciu decyzji. Jak chyba sam zauwazyles wielu z forumowiczy zachwala akurat tylko swoj model nagrywarki a to dla mnie nie jest ocena OBIEKTYWNA.

Zycze ci powodzenia i mysle ze wiecej inicjatywy z twojej strony a szybko sie zadomowisz na FORUM i bedziemy jedna wielka rodzinka
__________________
To co bywa proste czasem bywa TRUDNE
Kazdy z nas jest aktorem a zycie to jeden wielki film ...
Face OFF jest offline  
Stary 26.11.2002, 16:08   #13
Dempsey
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.08.2002
Posty: 9
Dempsey w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs up

Wielkie dzięki za porady. Poczytałem wszystko na cdrinfo i mam już upatrzony model nagrywarki. Do następnego postu. Pozdrawiam
Dempsey jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.