Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.05.2003, 08:10   #1
BoB77
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.04.2003
Posty: 40
BoB77 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywanie w 40x i 48x

Jakie polecacie plyty do nagrywania w 40x i 48x. Jak dotad nie wiele plyt udalo mi sie wypalic bezblednie w takich predkosciach. Po nagraniu w Nero mam komunikat, ze wypalenie przebieglo bezblednie, jednak przy weryfikacji (tez w Nero) czesto wyskakuje ze jakies pliki zostaly pominiete. W Nero CD Speed praktycznie zawsze mam jakies zolte pola pod Scandisciem.

Nagrywara to TEAC CD-W548E.
Czy nagrywanie w takich prdkosciach w ogole ma sens?
BoB77 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.05.2003, 08:22   #2
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Żółte sektory to niemal zawsze są na płycie. Nawet jak nagrasz ją na niskiej np. 8x prędkości.
Ten test jest dość problematyczny bo np. jednego dnia pokazuje mi 30% żółtych kwadracików, a drugiego 8% na tej samej płycie, testowanej tym samym CD-ROMem.
Dla mnie właśnie z powodu problemów związanych z odcztytem płyt
nagrywanie na dużych prędkościach czyli 32x i więcej mija się z celem.
Ale to oczywiście wybór każdego, osobiście nagrywam maksymalnie na 16x (moja nagrywarka potrafi max 44x).

Pozdrawiam
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 14:15   #3
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
para napisa***322;(a)
Żółte sektory to niemal zawsze są na płycie. Nawet jak nagrasz ją na niskiej np. 8x prędkości.
Ten test jest dość problematyczny bo np. jednego dnia pokazuje mi 30% żółtych kwadracików, a drugiego 8% na tej samej płycie, testowanej tym samym CD-ROMem.
Dla mnie właśnie z powodu problemów związanych z odcztytem płyt
nagrywanie na dużych prędkościach czyli 32x i więcej mija się z celem.
Ale to oczywiście wybór każdego, osobiście nagrywam maksymalnie na 16x (moja nagrywarka potrafi max 44x).
u mnie przy palenius Esperanz 48 z predkoscia 32 nie ma zwykle (90%) zadnego zoltego ani tym bardziej czerwonego kwadracika (chyba ze TAO - to jeden wyskoczy ). Palenie 40 i 48 uwazam za kiepski pomysl. Jak juz musisz szybko to na TDKach a jak nie to 32 spoko wypalisz Esperaze, czy taniego Hawka lub Xdisc bez wiekszych bledow.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 15:08   #4
Andy2
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Lokalizacja: Poznań
Posty: 88
Andy2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mi raz udało się wypalić BTC z prędkością 40x bez żadnych żółtych czy czerwonych pól w scandisku w Nero Tools.
Następnym razem Nero ustawił już prędkość na 32x i były błędy. Ostatnio nagrałem 4 płyty z prędkością 24x - bez błędów
Dzisiaj natomiast spróbowałem jeszcze zwolnić do 16x i ... wyskoczył błąd na samym końcu - czerwony kwadracik.
__________________
Odzyskiwanie danych
Andy2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 15:32   #5
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Andy2 napisa***322;(a)
spróbowałem jeszcze zwolnić do 16x i ... wyskoczył błąd na samym końcu - czerwony kwadracik.
Wiesz to chyba o czyms swiadczy TAO aboard
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 15:43   #6
Andy2
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Lokalizacja: Poznań
Posty: 88
Andy2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
pawelblu napisa***322;(a)
Wiesz to chyba o czyms swiadczy TAO aboard
Czyżby o tym, że te płytki są po prostu do niczego?
__________________
Odzyskiwanie danych
Andy2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 15:53   #7
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Czerwony kwadracik na koncu pojawia sie, kiedy do wypalania uzywa sie TAO mode. Oczywiscie jest tez szansa ze jak bedziesz nagrywal DAO to sie skopie ostatnia czesc plyty i tez bedzie czerwony kwadracik na koncu, ale to raczej malo prawdopodobne.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 16:00   #8
Andy2
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Lokalizacja: Poznań
Posty: 88
Andy2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
pawelblu napisa***322;(a)
Czerwony kwadracik na koncu pojawia sie, kiedy do wypalania uzywa sie TAO mode. Oczywiscie jest tez szansa ze jak bedziesz nagrywal DAO to sie skopie ostatnia czesc plyty i tez bedzie czerwony kwadracik na koncu, ale to raczej malo prawdopodobne.
Czyli to jest w końcu błąd, czy nie, bo nibby wszystkie pliki można odczytać.
__________________
Odzyskiwanie danych
Andy2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 16:11   #9
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Andy2 napisa***322;(a)
Czyli to jest w końcu błąd, czy nie, bo nibby wszystkie pliki można odczytać.
Jak nagrales plyte w TAO to normalka ze masz kwadracic czerwony na koncu. Zreszta jak go tam masz to pewnie paliles w TAO. Czerwony kwadrat w TAO na koncu plyty jest rzecza normalna - nie ma sie czym przejmowac - wrecz przeciwnie wszystko jest w porzatku
(oprocz tego ze mozna bylo nagrac w DAO )
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 16:32   #10
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
mam nagrywarke 48Xspeed, ale baardzo żadko nagrywam takimi zawrotnymi prędkościami, tylko w wyjątkowych okolicznościach. Dlaczego? Wolniejsza szybkość jest pewniejsza i zazwyczaj lepszej jakości jest płytka.
Do szybszych prędkości polecam markowe płyteczki. TDK, Verbatimki, Akossy, Esperanza też się może zaliczyć.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 17:36   #11
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nagralem kiedys 2 plyty x40 na porzyczonym litku zeby zobaczyc czy komp tyle pojedzie - weryfikacja tych plyt w nero cdspeed = 100% OK (a o dziwo plyta bezmarkowa), normalnie pale x12 (LG) i x16 (nowy litek)

slyszalem ze x48 da sie nagrac na verbatimach
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 23:00   #12
echoo
Organista za 2300
 
Data rejestracji: 17.12.2002
Lokalizacja: jakaś tam dzióra
Posty: 405
echoo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Płytki x48 robi też TDK, Platinium i jeszcze ktoś tam ale czy zbawia was ta minuta nagrywania dłużej
__________________
uczyć się - Lenin
lenić się - Uczeń

priv
echoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2003, 07:18   #13
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
echoo napisa***322;(a)
Płytki x48 robi też TDK, Platinium i jeszcze ktoś tam ale czy zbawia was ta minuta nagrywania dłużej
48x robi duzo wiecej marek.
Swoja droga z dyskusji wynika ze jednak nizsze predkosci niz 48 sa lepsze, wiec wiekszosci ta minuta nie zbawia.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2003, 07:42   #14
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
pawelblu napisa***322;(a)
48x robi duzo wiecej marek.
duzo marek pisze 48x, ale rzeczywista predkosc zalezy chyba od jakosci tych nosnikow. Czasami zdarza mi sie jak ostatnio, ze majac plytki Esperanza 40x, nero nagrywal mi tylko 32x lub 40x, w zaleznosci jak mu sie chcialo .
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2003, 00:02   #15
Andy2
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Lokalizacja: Poznań
Posty: 88
Andy2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
pawelblu napisa***322;(a)
Jak nagrales plyte w TAO to normalka ze masz kwadracic czerwony na koncu. Zreszta jak go tam masz to pewnie paliles w TAO. Czerwony kwadrat w TAO na koncu plyty jest rzecza normalna - nie ma sie czym przejmowac - wrecz przeciwnie wszystko jest w porzatku
(oprocz tego ze mozna bylo nagrac w DAO )
Zgadza się, chyba raz wyjątkowo przełączyłem sobie Nero w tryb Track At Once.
BTW Widzę, że kolega (pawelblu) tu jest częstym gościem. Dziękuję za życzliwość, zwłaszcza dla młodych i jeszcze nie tak doświadczonych palaczy.
__________________
Odzyskiwanie danych
Andy2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.