Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.06.2005, 10:39   #1
oxygene
Bywalec
 
Avatar użytkownika oxygene
 
Data rejestracji: 26.03.2004
Posty: 27
oxygene zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation Poważny problem LG i LiteON CD-RW 24x

6 płyt cd-rw 24x straconych w przeciągu paru miesięcy.... i to nie jest wcale wina marnych płytek. Odkryłem (wy zapewne też) że jest ścisła niezgodność pomiędzy tymi dwiema nagrywarkami jeśli chodzi o nagrywanie (kasowanie) płyt 24x cd-rw. Płyty zostają trwale uszkodzone. Jeśli coś było nagrane na LG (prawdopodobnie na jakimkolwiek) a następnie płytka zostanie włożona do napędu LiteON; może nie zostać odczyta, jeśli odczyta się zawartość i ma się chęć skasowania jej lub nagrania coś na niej; płyta po nagraniu staje się nieczytelna i w zasadzie nadaje się do wyrzucenia, tak było za każdym razem.
3 różne LG i 2 różne LiteON. Więc jest ten problem. Jeśli nagrana płytka została nagrana na LiteON'ie to LG; napewno ją przeczyta (chyba, -więcej testów jest potrzebnych) nagra ją (może być potem problem z odczytem, śr. 10x), gdy odczytuję taką spreparowaną płytkę na LiteON'ie; są problemy z odczytem; więc ją kasuje, można i nawet nagrać lecz odczyt jest niemożliwy.

Konkluzja:

Masz LiteON'a to nigdy ci nie wolno kasować i nagrywać płytki cd-rw 24x na LG, a jeśli masz LG to nie próbuj kasować lub nagrywać na LiteON'ie. Stałe uszkodzenie płyty CD-RW 24x gwarantowane! 12x - jeszcze nie badałem, myślę, że kiedyś jeszcze porobię parę testów, potrzeba $$$ na parę płyt cd-rw.

PS. Chciałbym aby odpowiadali na ten wątek Ci ludzie co zauważyli ten problem, a jeśli ktoś nie ma takiego problemu to niech się cieszy choć konstruktywna odpowiedź zawsze mile widziana.
PS2. Do badań używam Nero CD-DVD Speed 4
oxygene jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.06.2005, 11:15   #2
Kozia
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Kozia
 
Data rejestracji: 18.09.2004
Posty: 7
Kozia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na szczescie u mnie az tak drasycznie to nie wyglada. Problem jednak istnieje bo jesli ktos nagra dowolna cdrw na Litku to ja pozniej mam bardzo duze problemy zeby ja odczytac na LG. Im wyzsza predkosc tym gorzej to wyglada. Z kasowaniem tez nie ma rozowo. Kumpel zmazal (calkowite kasownie) moja cdrw na swoim Litku a moj LG nie rozpoznawal wogole plyty. Dopiero Samsung cos na tym nagral i dzieki temu odzyskalem cdrw. LiteOn i LG zdecydowanie 'nie przepadaja' za soba jesli chodzi o nosniki cdrw...
Kozia jest offline  
Stary 26.06.2005, 18:53   #3
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Wypowiedź moja będzie krótka, i chyba mało konstruktywna.
Powiem tylko tyle, że już dwa czy trzy razy dogrywałem coś na nagrywarce LiteOn, do mojej płyty CDRW, której poprzednie sesje nagrywałem na moim LG.
I jak na razie nie miałem żadnych problemów z odczytem/nagraniem/dograniem.
Aczkolwiek zastrzegam, że mam w tym względzie mało doświadczeń.
I ogólnie ten problem jest niepokojący - co prawda w większośći używamy i archiwizujemy na CDR, ale CDRW też się używa.
Pozdrawiam
ro29
ro29 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.