Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.06.2001, 23:58   #1
mopel
Gość
 
Posty: n/a
Problem z boot cd

Mam taki problem : nagrywarka Lg8080 Nero5.5.2.3 i płytki cdrw 700 lg postępująć wg. instrukcji zamieszczonej na stronie cdrinfo próbowałem zrobić boot cd z archiwum Norton Ghost niestety płytka się nie bootuje zatrzymuje się na emulowaniu fdd 1.44 proszę o pomoc może winoncd jest lepszy do tego a może płytki cdr?
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.06.2001, 01:27   #2
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dziwne. Jesli do boot cd wladujesz to co masz na dyskietce z ghosta (przyjmuje ze jest dobrze zapisana i ma wlasciwa obsluge i wogole jest ok, tzn z niej chodzi) to powinno byc wszystko okej.

Musisz jeszcze odpowiednio bios ustawic ale to chyba wiesz (tzn. zeby botowal z cd)

Musisz dobrze nerona ustawic a pojdzie.

A neron jest 100x lepszy on Winshitcd 3.8, i 5.8 i innych o ile sa

Pozdro. Ghostgaz
gAzZzZoR jest offline  
Stary 03.06.2001, 10:20   #3
Axe
Gość
 
Posty: n/a
Miałem ten sam problem na kilku komputerach ale na moim działa, wydaje mi się ze to wina napędu cd.
 
Stary 03.06.2001, 12:35   #4
Mickey
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 28.05.2001
Posty: 178
Mickey zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Gazor a kto Ci powiedział, że Nero jest lepszy od WinOnCD 3.7/3.8. Jakoś na forum ciągle są z nim jakieś problemy, a producent nie jest w stanie wypuścić jednej w 100% sprawnej wersji tylko co chwile to 5.5.0.4 5.5.1.6 to 5.5.1.8 to wreszcie 5.5.2.3 (tyle wersji w ciągu niespełna miesiąca) a i tak ludzie mają problemy. Jeden błąd znika drugi się pojawia. Co do WinOnCD to jest do niego Service Pack i do konkretnej nagrywary ściągasz Drivery (czytaj do nowych modeli, bo do starych są w WinOnCD) i po problemie. To fakt że Nero potrafi podobno na nagrywarce DAO-RAW nagrać błędy jakie się pojawiają podczas odczytu (przynajmniej tak wynika z dostępnych opcji) ale do tego są inne programy jak BlindWrite Suite czy CloneCD. Dla mnie WinOnCD 3.7 jest n razy lepszy od Nero (przy nagrywaniu Muzyki w WinOnCD mogę spbie poobcinać końcówki i takie tam bajery można robić (nawet edycja mp3) w Nero tego nie widziałem-używałem go jakieś 4 godziny i wywaliłem)
Jeśli ktoś może mnie wyprowadzić z błędu to proszę (najlepiej żeby wypowiedziały się osoby które przesiadły się z WinOnCD 3.6-3.8 na Neroka)
Mickey jest offline  
Stary 03.06.2001, 18:23   #5
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Mickey (03-06-2001 12:35):
Gazor a kto Ci powiedział, że Nero jest lepszy od WinOnCD 3.7/3.8. Jakoś na forum ciągle są z nim jakieś problemy, a producent nie jest w stanie wypuścić jednej w 100% sprawnej wersji tylko co chwile to 5.5.0.4 5.5.1.6 to 5.5.1.8 to wreszcie 5.5.2.3 (tyle wersji w ciągu niespełna miesiąca) a i tak ludzie mają problemy. Jeden błąd znika drugi się pojawia. Co do WinOnCD to jest do niego Service Pack i do konkretnej nagrywary ściągasz Drivery (czytaj do nowych modeli, bo do starych są w WinOnCD) i po problemie. To fakt że Nero potrafi podobno na nagrywarce DAO-RAW nagrać błędy jakie się pojawiają podczas odczytu (przynajmniej tak wynika z dostępnych opcji) ale do tego są inne programy jak BlindWrite Suite czy CloneCD. Dla mnie WinOnCD 3.7 jest n razy lepszy od Nero (przy nagrywaniu Muzyki w WinOnCD mogę spbie poobcinać końcówki i takie tam bajery można robić (nawet edycja mp3) w Nero tego nie widziałem-używałem go jakieś 4 godziny i wywaliłem)
Jeśli ktoś może mnie wyprowadzić z błędu to proszę (najlepiej żeby wypowiedziały się osoby które przesiadły się z WinOnCD 3.6-3.8 na Neroka)

Ja sie nie musiałem przesiadać - zaczynałem od Nera i nie znajduje w nim zadnego wiekszego błedu.

Mi chodzi i se go chwale.

A upgrady sa po to, zeby udoskonalac program. Przez to ze do winoncd nie ma upgradow nie jest tak dobry jak nero.
W nero są te mozliwosci (edycja mp3 i inne, a nawet wiecej niz w winoncd) i jest znacznie mniejszy (jego setup to zaledwie 10mb)

Pozatym jest po polsku i jest wedlug mnie po prostu lepszy.

Pozdro. Gazore
gAzZzZoR jest offline  
Stary 03.06.2001, 18:50   #6
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 07.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
gazor nie śpieszyłbym się ze stwierdzeniem że Nero jest lepsze od WinOna ...oba programy mają wady i zalety ale nie odważyłbym się stwierdzić że nero jest bezsprzecznie lepszy !!!

Co do Easycdcreatora to Nero o wiele jest lepszy i tu chyba nie będzie sprzeciwów. ..choć kiedyś bardzo go lubiłem (wersjak 3.x) ...

jak to się mówi każdy lubi i chwali swoje...

pozdro 6
__________________
obar
obar jest offline  
Stary 03.06.2001, 19:32   #7
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Masz racje - sa bardzo podobne.

Ale mimo to istnieje wiele korzysci przemawiajacych na korzysc Nera.

Wogole, ja go tylko uzywam wiec nie wiem, ale miałem kiedys winoncd i był jak wtedy dla mnie za skomplikowany (mialem go 3 miechy temu)

Pozdro. Gazotr
gAzZzZoR jest offline  
Stary 03.06.2001, 23:57   #8
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 07.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tak może robić pierwsze wrażenie ale zabawa trackami ma swoje zalety .... poza tym ze wydaje się byćskomplkowana...a tak nawiasem mówiąc to są polskie pliki do Winona ..a serwice pack nie wyszedł mi na dobre bo musiałem wywalić winona przez niego...

pozdro 6
__________________
obar
obar jest offline  
Stary 04.06.2001, 12:57   #9
Konlin
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.03.2001
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 110
Konlin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
IIRC to ghost ma taka opcje, ze sam nagrywa bootcd (oczywiscie przy wskazaniu CDR jako przeznaczenia obrazu). Niestety, tak zrobiona plytka u mnie w systemie nie ruszyla i do tej pory nie wiem czemu. Probowalem zarowno na CDR (master) jak i CD (slave). Inne plytki ruszaja bez problemu choc np. Linux sie z CD zbootuje ale dalej, jak sie pyta czy chce instalowac z HDD czy z CD to sie burzy ze nie ma plytki w napedzie i musze przelozyc do mastera.
__________________
Pozdrawiam\n Konlin
Konlin jest offline  
Stary 05.06.2001, 01:08   #10
Schizoid P.
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.05.2001
Posty: 29
Schizoid P. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
WinOnCD ma jedna zalete (dla mnie) nad Nero - pozwala nagrac CD+ czyli pierwsze x sciezek to traki muzyczne a ostatnie ( x+1) trak to z danymi, niewidoczny w odtwarzaczu CD. Nie wiem czy w Nero mozna to zrobic - nie udalo mi sie
A tak pozaty to uzywam Nero bo dostalem go z nagrywarka, (mam legalny soft oraz odpowiada mi, choc potrafie go wywalic (znaczy wiem na co jest czuły). Nie mowie ze jest bez wad, ale uwazam, ze jest OK.

Jeszcze odnosnie WinOnCD - na nim pierwszy raz udalo mi sie zgrac traki do wav i mp3 z zabezpieczonej Budki Suflera - to tez jest cos.

Pozdrawiam
Schizoid P.

"Piszę wolno, bo wiem, że czytasz wolno"
Schizoid P. jest offline  
Stary 05.06.2001, 19:46   #11
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Schizoid P. (05-06-2001 01:08):
WinOnCD ma jedna zalete (dla mnie) nad Nero - pozwala nagrac CD+ czyli pierwsze x sciezek to traki muzyczne a ostatnie ( x+1) trak to z danymi, niewidoczny w odtwarzaczu CD. Nie wiem czy w Nero mozna to zrobic - nie udalo mi sie
A tak pozaty to uzywam Nero bo dostalem go z nagrywarka, (mam legalny soft oraz odpowiada mi, choc potrafie go wywalic (znaczy wiem na co jest czuły). Nie mowie ze jest bez wad, ale uwazam, ze jest OK.

Jeszcze odnosnie WinOnCD - na nim pierwszy raz udalo mi sie zgrac traki do wav i mp3 z zabezpieczonej Budki Suflera - to tez jest cos.

Pozdrawiam
Schizoid P.

"Piszę wolno, bo wiem, że czytasz wolno"
Wydaje mi sie ze taka opcja jest w Nero (nie dam glowy) - chyba CD EXTRA. tak mi sie wydaje

Nie mowie ze winon to koimpletny szmelc ale nero ma chyba wiecej zalet (chyba). Ja tez mam legalny soft (nero 5)

A z budka suflera to najwiecej zalezy od nagrywarki - nie od programu.
ale racja - to juz cos (jak nagrywarka to robi to coooolll)

Pozdro. Gazor
gAzZzZoR jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.