Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.06.2005, 10:30   #1
wjr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Posty: 20
wjr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z Bootable Cd

Witam!

Nie wiem dlaczego(choc nie wykluczam, ze wlasnie dlatego moja plytka bootowalna normalnie bootuje i laduje sterowniki do cd-romu, ale nie laduje innych programow do ktorych mam odnosniki w pliku autoexec.bat i config.sys.

Mam dwa systemy, XP i Win98.

Plytke zrobilem metoda: Dyskietka startowa pod Windowsem98 + wlasne pliki autoexec.bat i config.sys a potem nagrana w Nero Express metoda dysk startujacy. Obszar bootowalny zrobiony nie obrazem, ale z ta wlasnie dyskietka w stacyjce a:

Katalogi na plytce to np. \Dos, \Nc, \sound
Byc moze moj blad lezy w okresleniu sciezek do katalogow.
A moze w dosie wazna sa male i wielkie litery nazw katalogow?

______________________________________
config.sys
_______________________________________

[MENU]
menuitem=oldies,"myszka i dzwiek"
menuitem=dosik,"'tylko dos'"
menudefault = oldies,10

[oldies]
DOS = HIGH,UMB
DEVICE = \DOS\himem.sys
DEVICEHIGH = \DOS\emm386.exe 16384 ram
FILES = 20

[dosik]
DOS = HIGH,UMB
DEVICE = \DOS\himem.sys
FILES = 20

_____________________________________________
autoexec.bat
_____________________________________________

@ECHO OFF
PROMPT $p$g
PATH \
PATH %PATH%;\dos

GOTO %CONFIG%

:oldies
lh \dos\smartdrv.exe
lh \mouse\mouse.com
SET blaster=a220 i5 d1 h5 p330 t6
SET sbpci=\sound\
lh \sound\sbinit.com
lh \nc\nc.com
GOTO END

:dosik
echo dos
GOTO END
___________________________________________

To sa mniej wiecej moje pliki
Poniewaz nie bardzo znam dosa, a chyba tak jest skoro mi nie dziala
Prosze o pomoc. O to, ze nigdzie nie ma CD-romu sie nie martwcie, bo to tylko taki urywek pliku na potrzeby tego problemu
wjr jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.06.2005, 11:45   #2
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jakich programów, gdzie umieszczonych i jak wywoływanych nie ładuje?
Jaką literkę przypisałeś CD?
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline  
Stary 09.06.2005, 12:04   #3
wjr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Posty: 20
wjr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ano driverow do myszki, karty dzwiekowej(emulacji soundblastera pod dosa), ani mangagera pamieci emm386 nie laduje. Nie zdziw sie za bardzo, ale nie przypisywalem zadnej literki do cd. Tak jak napisalem katalogi moje to \dos, \sound \nc np w dosie mam emm386, himem.sys. i stad te odniesienia w autoexec do

o takie wywolanie jak ponizej:

lh \dos\himem.sys

Plyta wyglada tak(przyklad):

Dysk CD Rom:
+(Dos)
I
----->himem.sys, emm386.exe, smrdrive

+(sound)
I
-------->sbeinit.com

to w nawiasach to katalogi a te kreseczki to odnosniki do zawartosci tych katalogow

Ostatnio zmieniany przez wjr : 09.06.2005 o godz. 12:35
wjr jest offline  
Stary 09.06.2005, 12:39   #4
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Te wszystkie programy masz na dyskietce? Jeżeli tak, to dla pewności dodaj do ścieżek literkę a:
Jeżeli na CD - to przypisz CD literkę jak najdalszą (żeby niezależnie od ilości partycji widocznych w DOSie miał tę samą) i podaj pełne ścieżki do programów, które chcesz odpalać. Oczywiście odpalaj po załadowaniu driverów do CD.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline  
Stary 09.06.2005, 12:46   #5
wjr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Posty: 20
wjr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Moja dyskietka to tylko Windowsowa dyskietka startowa 98, ale z tymi plikami autoexec.bat i config.sys(podanymi w tym przykladzie na tej stronie), a nie z orginalnymi. Te katalogi sa na razie na dysku c, a dopiero potem jak nagrywam Bootable CDrom, przekopiowuje je na dysk CD. Nie wiem czy dobrze robie?
wjr jest offline  
Stary 09.06.2005, 13:07   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
robisz raczej (jesli dobrze zrozumialem) dobrze
tylko zle okreslasz katalog
bo niepodajac litery domyslnie wskazujesz na podkatalog katalogu biezacego - czyli oczywiscie zle
musisz sie jawnie odwolac do napedu cd np poprzez z: itd...
nimal jest offline  
Stary 09.06.2005, 18:19   #7
wjr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Posty: 20
wjr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie! Wybaczcie niewiernemu, ale poleglemSzukalem i nic nie znalazlem na moj konkretny przypadek.

Napisze ogolnie o co mi chodzi

Chce zrobic dysk startowy CD, ale taki na ktorym sa juz wszystkie pliki i nie ma potrzeby odwolywania sie do Dysku twardego, tylko wszystko laduje sie z plyty. Czy to mozliwe? Chce zaladawac tak himem.sys, emm386, driver do myszy oraz driver do emulacji dzwieku pod dosem(soundblasterka). Kiedy myslalem, ze juz wiem jak to zrobic, to pojawial sie kolejny problem, a nie chce juz wiecej psuc sobie plytek cd-r. Wiem, jutro moge kupic cd-rw, ale nie wiem czy to mi cos pomoze, bo nie mam pomyslu jak to zrobic, a jak pomyslalem, ze moze nie da sie tego zdzialac to juz zupelnie zwatpilem. Ale tak to jest jak laik zabiera sie za takie rzeczy.
wjr jest offline  
Stary 09.06.2005, 18:37   #8
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
1. Sprawdź najpierw z dyskietki, czy działa - dopiero użyj tej dyskietki do zrobienia płyty bootowalnej.
2. Użyj jednak tej RW
3. Użyj Knopixa (albo innej dyrstrybucji live linuxa).
4. Use knowledge Look.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline  
Stary 09.06.2005, 18:58   #9
wjr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Posty: 20
wjr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dziekuje wawelski
wjr jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.