Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.08.2003, 22:31   #1
Ryo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Lokalizacja: Ustroń
Posty: 2
Ryo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question problem z cd romem Teac cd552e i Win Xp

Mam nietypowy problem z napędem cd rom Teac cd552e. Otóż napęd ten, a raczej Windows nie rozpoznaje kilku skopiowanych przeze mmie płytek. Dostaję komunikat w stylu "System nie może czytać z określonego dysku. Format danych jest albo niezgodny z systemem albo dysk nie jest sformatowany" Chyba nie jest to wina napędu, bo w Win98 jest wszystko ok (mam 2 systemy). Mój poprzedni cd rom LG gcr radził sobie z tym dobrze, ale wymieniłem go na Teaca, bo nie chodził mi z Clonem (subkanały i czytał powoli porysowane płyty, ale to nieistotne). Kiedy wkładam taką płytke do mojej nagrywarki (Lg hl-dt-st rw/dvd gcc 4120b), jest ok, płytka jest rozpoznawana szybko i bezbłędnie. Ale nie chcę "katować" nagrywarki przy przegrywaniu i instalowaniu softu. Próbowałem na "czystym" Xp, to samo. Na win98 i 2000 wszystkie płyty są rozpoznawane poprawnie. Dodam, że problem dotyczy płytek nagranych na Clone w trybie kopiuj 1:1, być może niepotrzebnie (są to zwykłe płytki z danymi). Jeśli ktoś wie, co powoduje ten problem, byłbym wdzięczny za pomoc. Dodam, że próbowałem różnych kombinacji ustawień systemu, sterowników, napędów, ale nic to nie dało. Chyba zainstaluję Win 2000...
Ryo jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.08.2003, 08:23   #2
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Hm - sprobuj wylaczyc nagrywanie systemowe w WinXP. Prawym na literze dysku nagrywarki, zakladka nagrywanie, odznacz checkboxa.
pawelblu jest offline  
Stary 04.08.2003, 22:17   #3
Ryo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Lokalizacja: Ustroń
Posty: 2
Ryo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak juz napisalem - probowalem roznych kombinacji. Nagrywanie w xp mam wylaczone, ale problem pozostaje. Dzieki za tip, pozdrawiam i zycze sukcesow w nauce, pawelblu
Ryo jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.