Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.09.2004, 14:27   #1
remind
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.03.2004
Posty: 6
remind w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem Z JakoŚciĄ Nagrywania Liteon 5238s

Witam!
Kupiłem tydzień temu nagrywarke Liteon 5238S w wersji Black, nie mam pojęcia co się z nią dzieje.
Jakie bym płyty nie wkładał i nagrywał cdr datex x52, Titanum x52, Supratec x52 to płyty sie nagrywają strasznie. Masa błędów C2, przy sprawdzaniu powierzchni programem nero cd-dvd speed to płytka jest w 30-50% żółta. Cały czas napęd się zatrzymuje, zmienia prędkość i to niezależnie jak nagrywałem czy x4, x16 , x24 , x32 , x40 czy x52. Ogólnie widze ze "niby" lepiej nagrywa x40 niż x32. Wyskakują też czasami kropki "czerwone" i wtedy napęd staje. Jak nagrywam płyte cdrw x24 to wszystko jest ok i przy testowaniu cała powierzchnia jest wolna od błędów C2, co to moze byc Mam soft w wersji 05, przy zmianie na 06 jest jeszcze gorzej. Czy ktoś ma taki napęd? czy to może tylko u mnie tak?
remind jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.09.2004, 14:58   #2
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,765
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A sprobuj na plytkach w cenie chociazby 1zl, juz nie mowie ze markowych powyzej zeta.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 14.09.2004, 15:56   #3
ultur
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.12.2003
Posty: 16
ultur w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja miałem kiedys taki problemy ze swoją LG problem pojawił się nagle. Poprostu co któraś płytka nagrywała się z błędami. Naszczęscie po wgraniu nowego biosu problem znikną. Nagrywarka wymiata na wszystkich płytkach

Pozatym spróbuj tak jak sugeruje Grzeniu ponagrywać na leprzej jakości płytkach niż na tych wymienionych przez Ciebie :-)
ultur jest offline  
Stary 14.09.2004, 19:58   #4
remind
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.03.2004
Posty: 6
remind w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ultur
Ja miałem kiedys taki problemy ze swoją LG problem pojawił się nagle. Poprostu co któraś płytka nagrywała się z błędami. Naszczęscie po wgraniu nowego biosu problem znikną. Nagrywarka wymiata na wszystkich płytkach

Pozatym spróbuj tak jak sugeruje Grzeniu ponagrywać na leprzej jakości płytkach niż na tych wymienionych przez Ciebie :-)

kupilem dzisiaj maxmax black, no i jest wyrażna poprawa, bo nagralem je x40 i bylo mało błędów , sony nagrało mi sie x40 i było mało błędów. tak wiec nie bede mógł na niej kożystac z płyt za 0.70gr?? tylko z płyt po 1.50 na lg nagrywam datexa x52 i nie ma zadnym bledow... przeciez mi tego liteona nawet nie wezmą do naprawy, powiedzą ze wszystko jest ok i odesla.
remind jest offline  
Stary 14.09.2004, 21:56   #5
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,178
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez remind
kupilem dzisiaj maxmax black, no i jest wyrażna poprawa, bo nagralem je x40 i bylo mało błędów , sony nagrało mi sie x40 i było mało błędów. tak wiec nie bede mógł na niej kożystac z płyt za 0.70gr?? tylko z płyt po 1.50 na lg nagrywam datexa x52 i nie ma zadnym bledow... przeciez mi tego liteona nawet nie wezmą do naprawy, powiedzą ze wszystko jest ok i odesla.
nagrywaj x16, x24 max x32, jeżeli chcesz odczytać po miesiącu tę płytkę
i nie spodziewaj się, że będziesz miał niewiele błędów przy zapisie x52 na płytce za 70 gr. Gdyby tak było, to Verbatim i inne markowe firmy już by nie istniały.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline  
Stary 14.09.2004, 22:03   #6
remind
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.03.2004
Posty: 6
remind w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez
nagrywaj x16, x24 max x32, jeżeli chcesz odczytać po miesiącu tę płytkę
i nie spodziewaj się, że będziesz miał niewiele błędów przy zapisie x52 na płytce za 70 gr. Gdyby tak było, to Verbatim i inne markowe firmy już by nie istniały.

no tak wiem ze rdzewieją. prawdopodobnie wymienie na lg, bo szkoda psuć nerwy tym liteonem


dzisiaj tj. w srode wymienilem tego liteona na lg 8526b , bardzo cichutki, ladnie tacka sie wysuwa. okazalo sie ze ten liteon nagrywa dobrze... ale ma problemy z odczytem... nie czyta cdr, na lg wszystkie plyty nagrane na tym liteonie czyta poprawnie.

Ostatnio zmieniany przez remind : 15.09.2004 o godz. 21:30
remind jest offline  
Stary 20.09.2004, 13:01   #7
Master/Pentium
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 107
Master/Pentium zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez remind
no tak wiem ze rdzewieją. prawdopodobnie wymienie na lg, bo szkoda psuć nerwy tym liteonem


dzisiaj tj. w srode wymienilem tego liteona na lg 8526b , bardzo cichutki, ladnie tacka sie wysuwa. okazalo sie ze ten liteon nagrywa dobrze... ale ma problemy z odczytem... nie czyta cdr, na lg wszystkie plyty nagrane na tym liteonie czyta poprawnie.
Trzeba było wymienić na innego Liteona.
A egzemplarz rzeczywiście był trefny.
Master/Pentium jest offline  
Stary 20.09.2004, 13:33   #8
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez
nagrywaj x16, x24 max x32, jeżeli chcesz odczytać po miesiącu tę płytkę
i nie spodziewaj się, że będziesz miał niewiele błędów przy zapisie x52 na płytce za 70 gr. Gdyby tak było, to Verbatim i inne markowe firmy już by nie istniały.
niektórzy właśnie tego nie pojmują - dla wielu płyta to płyta.
Ja wole troche dodać i kupić partyjke TDK Metaliców, albo chociażby nie takich złych Vakossów albo Dysanów.

Chociaż przyznam, że moja LG i tanie płytki potrafi ładnie wypalić.
LiteOn kolegi robi może na prawde wiele błędów kto wie czy czasem nie jest "trafiony"
pozdrawiam
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline  
Stary 20.09.2004, 13:57   #9
remind
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.03.2004
Posty: 6
remind w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez CIAPEK
niektórzy właśnie tego nie pojmują - dla wielu płyta to płyta.
Ja wole troche dodać i kupić partyjke TDK Metaliców, albo chociażby nie takich złych Vakossów albo Dysanów.

Chociaż przyznam, że moja LG i tanie płytki potrafi ładnie wypalić.
LiteOn kolegi robi może na prawde wiele błędów kto wie czy czasem nie jest "trafiony"
pozdrawiam
Zauwazylem ze wiekszosc liteonow ma problemy z odczytem ale nagrywają raczej dobrze... teraz ten lg nagrywa wszystko co popadnie x52 (obecnie tluke datawrite x52 (niby sony) . a co do plyt to polecam verbatimki metal-azo x16 do druku naprawde super jakosc oraz btc x6, plytka wytrzymala wszystko, 0 odpryskow , zero uszkodzonych sektorow w przeciwienstwie do tak zachwalanej philipsa gold x6.... ktorej juz teraz po latach nie moge odczytac chociaz byla nagrana x2.
remind jest offline  
Stary 20.09.2004, 14:16   #10
Master/Pentium
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 107
Master/Pentium zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez remind
Zauwazylem ze wiekszosc liteonow ma problemy z odczytem ale nagrywają raczej dobrze... teraz ten lg nagrywa wszystko co popadnie x52... .
Mój czyta świetnie. Czesto używam go do odzyskiwania danych (znajomyum). Nie widziałem jeszcze źle (a widziałem ich sporo) czytającego Liteon'a ale pewnie w końcu zobaczę. W końcu wszystko się może popsuć.
Master/Pentium jest offline  
Stary 20.09.2004, 14:34   #11
remind
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.03.2004
Posty: 6
remind w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Master/Pentium
Mój czyta świetnie. Czesto używam go do odzyskiwania danych (znajomyum). Nie widziałem jeszcze źle (a widziałem ich sporo) czytającego Liteon'a ale pewnie w końcu zobaczę. W końcu wszystko się może popsuć.
tak bez sciemy to widzialem juz 3 szt. dziwnie sie zachowujące, pozatym wiem ze liteon (model 27s i 28s) potrafi "zniknąć" po nagraniu płyty w nero, potrafi sie "zamotać" po włożeniu płyty startującej a nadodatek czym nowsza wersja softu tym gorzej sie zachowuje. Liteon
remind jest offline  
Stary 21.09.2004, 08:03   #12
Master/Pentium
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 107
Master/Pentium zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez remind
tak bez sciemy to widzialem juz 3 szt. dziwnie sie zachowujące, pozatym wiem ze liteon (model 27s i 28s) potrafi "zniknąć" po nagraniu płyty w nero, potrafi sie "zamotać" po włożeniu płyty startującej a nadodatek czym nowsza wersja softu tym gorzej sie zachowuje. Liteon
Hmm... dziwne. Widziałem 2 26s i czytały bardzo dobrze. 27s i 28s nie widziałem. Możliwe że były trefne. Były na rynku bardzo krótko. Modele 25s (mój) i 37s (x52x32x52) i znajomych chodzą bezproblemowo. Odczyt po prostu świetny. Nowe LG tez mają dobry odczyt (tylko nagrywarki). Znikanie napędów pod XP obserwowałem zasadniczo w przypadku napędów LG (90% przypadków) ale nie tylko.
Master/Pentium jest offline  
Stary 21.09.2004, 09:50   #13
remind
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.03.2004
Posty: 6
remind w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Master/Pentium
Hmm... dziwne. Widziałem 2 26s i czytały bardzo dobrze. 27s i 28s nie widziałem. Możliwe że były trefne. Były na rynku bardzo krótko. Modele 25s (mój) i 37s (x52x32x52) i znajomych chodzą bezproblemowo. Odczyt po prostu świetny. Nowe LG tez mają dobry odczyt (tylko nagrywarki). Znikanie napędów pod XP obserwowałem zasadniczo w przypadku napędów LG (90% przypadków) ale nie tylko.

chodzi oczywiscie o model 38s nie 28s. (LTR-52327S oraz LiteOn SOHR - 5238S). mialem wczesniej 27s i znikala mi bardzo czesto, teraz mam lg x26b i jeszcze mi sie nie zdarzylo.
remind jest offline  
Stary 21.09.2004, 12:38   #14
Master/Pentium
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 107
Master/Pentium zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No coż - ja mam inne doświadczenia

Cytat:
Napisany przez remind
chodzi oczywiscie o model 38s nie 28s. (LTR-52327S oraz LiteOn SOHR - 5238S). mialem wczesniej 27s i znikala mi bardzo czesto, teraz mam lg x26b i jeszcze mi sie nie zdarzylo.
Ale to normalne. EOT
Master/Pentium jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.