Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.06.2003, 16:41   #1
kkriss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 12
kkriss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z nagraniem AUDIO -pomocy ?

Witam
Mam wielki problem z nagraniem audio
Mam LG 48/16/48
Probowalem juz wszystkimi metodami nagrywac plyty audio -i piraty i orginaly -wychodzi mi raz na 100 -choc ostatnio wcale
Mam winXP -ale probowalem tez pod linuxem
Pod winem nagrywalem w programach -nero 5.5 i cos ..
CloneCD i systemowym -z regoly nagrywam predkoscia 4-8
I nigdy nic nie wychodzi.
Znaczy sie na kompie plyta po nagraniu jest Ok, ale w stacjonarnym odtwarzaczu jest zawsze do dupy -tzn wogle jej nie czyta, ewentualnie czasami jakas, ale dlugo odczytuje i sa trzaski.
Czy mozliwe jest ze nagrywarka jest skopana ?
Bo dane nagrywa OK.
Pomocy -bo juz mnie to ...... brrr.
Dzieki za ewentualna porade.
__________________
*K*K*R*I*S*S*
kkriss jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.06.2003, 16:55   #2
FubaF
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.05.2003
Posty: 9
FubaF w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Problem z nagraniem AUDIO -pomocy ?

Cytat:
kkriss napisa***322;(a)

Znaczy sie na kompie plyta po nagraniu jest Ok, ale w stacjonarnym odtwarzaczu jest zawsze do dupy -tzn wogle jej nie czyta, ewentualnie czasami jakas, ale dlugo odczytuje i sa trzaski.
Mam to samo ale tylko i wylacznie poniewaz moja wieza ma juz ok 8 lat (troche dziwne bo to Philips, miesci az 7 CD wiec jak go kupowałem to był to raczej jeden z najlepszych modeli na rynku). Ale zauwazylem ze jak po włożeniu płyty przełacze aby odgrywał 2 kawałek a nie pierwszy to wszystko elegancko idzie a potem jak pogra sobie ok 5 sec to wracam do pierwszego. Ale aby sie z tym nie meczyc to płyty odtwarzam w zwykłym Odtwarzaczu płyt CD , a wieze podlaczylem jako wzmacniacz i nie nazekam. Ps. jak masz jakis stary CD-Rom to zrob sobie z niego mini wieze, moj kumpel chce sobie tak wlasnie zrobic odtwarzcz Cd do samochodu.
FubaF jest offline  
Stary 23.06.2003, 17:19   #3
kkriss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 12
kkriss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Moze i masz racje -jednak -fakt na niektorych odtwarzaczach chodza -i to nawet dobrze -ale jednak jak przegrywa mi plyty audio kumpel to jest ok -i u mnie tez chodza. Wiec problem mam dalej -chyba ze moznaby powiedziec ze mam zbyt nowa nagrywarke :-) ?
Wiec problem pozostaje dalej.
Ale dzieki za uwage.
__________________
*K*K*R*I*S*S*
kkriss jest offline  
Stary 23.06.2003, 18:40   #4
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: Problem z nagraniem AUDIO -pomocy ?

Cytat:
kkriss napisa***322;(a)
z regoly nagrywam predkoscia 4-8
To za wolno na nowe nosniki (inny lakier). Moze przy tak niskiej predkosci robi sie tyle bledow ze nic nie chce tego czytac. Sprobuj 12-16x.
Jeszcze pozostaje kwestia plyt. Sa odtwarzacze ktore pewnych plyt nie lubia (moja wieza nie trawi Esperanzy black, BTC, TDK Metalic od Riteka!!! roznie bywa z Platinumami, Esperanza Silver-silver i Hawkami a dobrze radzi sobie z Dysan Black i Verbatimami).
pawelblu jest offline  
Stary 23.06.2003, 20:14   #5
mallow
Koordynator
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika mallow
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Lokalizacja: Elblążak w Toruniu ;)
Posty: 2,789
mallow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
moze jakis inny program ...
__________________
mallow jest offline  
Stary 23.06.2003, 21:06   #6
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Może "stacjonarny odtwarzacz" jest brudny w środku - optyka (laser).
SEBAW jest offline  
Stary 23.06.2003, 22:44   #7
kkriss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 12
kkriss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmmm -widze -wiele pomyslow :-), co do zbyt wolnego nagrywania -to hmm -hyba zaraz sprawdze :-), co do brudnego odtwarzacza to moze i jest brudny (chyba nawet napewno :-) ) ale to nie o to chodzi ,gdyz kumpel jak nagra to jest ok-wszystko ladnie czyta :-).
Co do innego programu to naprawde wielu juz probowalem :-)
Ale tak wogle to czy wogle mozliwe jest, ze cos jest nie tak z nagrywarka ? czy jest mozliwosc ze po prostu cos jest skopane i tylko audio zle nagrywa ? hmmm.. juz mnie to dobija.
Pozdrawiam
I dzieki za zainteresowanie
__________________
*K*K*R*I*S*S*
kkriss jest offline  
Stary 23.06.2003, 23:05   #8
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
I najlepiej nagrywaj na plytach ktore wiesz ze chodza na twojej wiezy (na tym na czym palili koledzy, jezeli to nie badziew jakis )
pawelblu jest offline  
Stary 30.06.2003, 17:18   #9
kkriss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 12
kkriss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dobra szybsze nagrywanie nic nie daje -dalej to samo -czyli nic
Inny program -chyba probowalem wszystkiego :-(
brudna wierza -ok ,ale na innych tez nie czyta
***
Ale jest wlasnie problem -ze na niewielu stacjonarnych odtwarzaczach czyta lecz z problemami,ale jednak. Wiec co dokladnie jest nie tak.
Nosnik ok.
Wszystko wydaje sie byc ok.
POMOCY -Prosze :-(.
zalamac sie :-)
aa- i komputery traktuja plyte jako ok czyli jako audio. hm...
__________________
*K*K*R*I*S*S*
kkriss jest offline  
Stary 02.07.2003, 23:16   #10
thrau_x
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Posty: 5
thrau_x w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam ten sam model palnika i odpowiem tylko jedno : problem leży po stronie płyt jakich używasz.A dokładniej chodzi o barwnik na jakim jest oparta dana płyta: zdecydowanie odradzam nagrywanie twoim sprzetem audio cd na płyty które są oparte na barwniku Phthalocyjanina (typ 6)- moge Ci zagwarantować że 80% sprzetu audio bedzie miało problemy z poprawnym odtworzeniem nagranych ścieżek.Marka takich płyt w tym przypadku nie ma znaczenia.Dla tej nagrywarki jesli chodzi o audio polecam płyty produkowane przez Ritek , Mitsubishi oraz Taiyo Yuden - mają najbardziej kompatybilny z twoim sprzetem barwnik jeśli chodzi o palenie muzy.Zalecam prędkość 12x.Nagrałem juz ok 500 płyt audio na nośnikach w\w firm i na moim quasiaudiofilskim sprzecie chodzą jak marzenie.
Zainstaluj również najnowsze oprogramowanie - kilka razy spotkałem się z dziwną sytuacją ze nagrywarka wadliwie wypalała
audio pod oprogramowaniem wydanym przed datą wypuszczenia nagrywarki na rynek - po reinstalacji oprogramowania na najnowsze wszystko wracało do normy.
Ps: Radze przeczyscic optykę w odtwarzaczu cd : w wiekszosci prypadków to jest głównym powdem problemów z takich jak twoje.
thrau_x jest offline  
Stary 03.07.2003, 17:13   #11
kkriss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 12
kkriss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ko fajnie -dzieki za rade.
Sprobuje z inna plyta -jedna z tych ktore podales, ale jest tak ze tych plyt ktore uzywam moj cd-stacjonarny czyta -ale pod warunkiem ze nagra to ktos inny :-). Ale sprobuje -dzieki za rade.
Pozdrawiam
__________________
*K*K*R*I*S*S*
kkriss jest offline  
Stary 20.07.2003, 15:41   #12
kkriss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 12
kkriss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ok mam rozwiazanie -jednak nikt do końca nie wiedział :-) może się komuś przyda na przyszlosc jak znajdzie ten post. A wiec dowiedzialem sie ze LG 8480B 48*16*48 ma buga tzn ma problemy z audio trzeba go zflashowac na 48*24*48 -najlepiej zaniesc tam gdzie sie kupilo i bedzie ok. Pewnie czesc osob zaraz wyskoczy ze ma ta nagrywarke i jest ok :-) -pewnie po prostu byla juz wczesniej zflashowana. A wiec juz problem rozwiazany i dzieki za rady. Pozdrawiam
__________________
*K*K*R*I*S*S*
kkriss jest offline  
Stary 26.07.2003, 15:12   #13
rura
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.07.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 8
rura w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nagrywanie audio

Witam !
Niedawno zapisałem sie na to forum i niedawno, bo 3 dni temu kupiłem wypalarke. LG 48/16/48 GCE 8480B.
Najpierw wypaliłem wszystko co było pod ręką, a teraz wziąłem sie za tworzenie plytek audio.
Płytki audio robię ze sciągniętych mp3.
Teraz problem.
Nagrałem sobie audio z różnych kawałków , płytka ma 71:33 min.
3 ostanie utwory od końca (2x4:16 i 2'17) są zniekształcone.
To znaczy jakdyby przeskakują,tak jakby miały wycięte po ułamku sekundy w czasie trwania utworu.
Plytki nie są firmowe, sa czarne, pierwsze 60 minut odtwarza się dobrze i na kompie i na miniwieży, ale są te zniekształcenia. Może jeszcze tyle , że te 3 utwory były utworzone z plików VBR.Hm,ale 4 utwór tez był Vbr a chodzi dobrze. Na winampie chodzą bardzo dobrze. Płytka podczas badania CdSpeed z nero ma właściwości takie same jak Verbatimy i TDKi.
Wypalane były za pomocą Nero.
Może to jest problem czasu jaki powinny mieć płytki audio ?
Jeśli możecie to podajcie jakieś linki o wypalaniu plytek audio (najlepiej po polsku), albo może są jakieś rozwiązania na tym forum ?
Dzięki za pomoc.
rura jest offline  
Stary 26.07.2003, 15:22   #14
rura
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.07.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 8
rura w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Aha, jeszcze jedna sprawa,
Czy ktoś może uzywa do nagrywania program EAC ?
Bo nie wiem jaki ustawić offset przy ripowaniu. Czy może zostać przy wartościach domyślnych ?
2. Kiedys miałem plugina (decodera ??) do Winampa (przed padnięciem kompletnym kompa), który był lepszy od winampowego audio decodera dla mp3, jesli ktoś wie o co chodzi, pliz o link.
rura jest offline  
Stary 27.07.2003, 09:16   #15
Case
Bywalec
 
Avatar użytkownika Case
 
Data rejestracji: 05.06.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 42
Case w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
2. MAD
Case jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.