Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.06.2005, 16:58   #1
KraVetz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Posty: 2
KraVetz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka audio Philips CDR-765

Ostatnio nabyłem nagrywarkę audio Philips CDR 765.jest to sprzęt OK,ale
niestety ma wadę wrodzona.Po prostu wymaga płyt CDAudio.Podobno
można to zmienić,po zmianie biosu,ale mimo poszukiwań w necie nic nie znalazłem konkretnego poza tym że istnieje taka możliwość.Jeśli ktoś coś
wie to bardzo proszę o radę w temacie.KraVetz
KraVetz jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.06.2005, 17:38   #2
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Znam inny sposób na philipsy. Musisz mieć 1 płytę cdr audio, włożyć ją do nagrywarki, włączyć rec synch czy podobnie, gdzie nagrywanie zaczyna się po podaniu sygnału np na wejście spdif. Gdy jesteś juz w tym trybie nagrywarka odczytała już TOC z płyty i wie, że można na niej nagrywać, teraz szybkim ruchem otwierasz ręcznie szufladę i podmieniasz płytę na zwykłą cdr i zamykasz ręcznie (musi się to odbyć szybko i sprawnie) teraz puszczasz muże ze źródła sygnału i płytka się nagrywa. Innego sposobu nie znam poza chipem ale to do Yamahy.
Ricki jest offline  
Stary 12.06.2005, 11:53   #3
smykus_likas
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2003
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 248
smykus_likas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Skoro kupiles juz nagrywarke audio... Plytki "for audio" kosztuja ponizej zlotowki, verbatimy np 2 zl. Czy jest sens kombinowac z recznym wysuwaniem szuflady? To bylo dobre kiedy plytka audio kosztowala 30 zl. Teraz nie widze sensu, zeby sie meczyc
__________________
Pozdrawiam
smykus_likas jest offline  
Stary 12.06.2005, 12:28   #4
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez smykus_likas
Skoro kupiles juz nagrywarke audio... Plytki "for audio" kosztuja ponizej zlotowki, verbatimy np 2 zl. Czy jest sens kombinowac z recznym wysuwaniem szuflady? To bylo dobre kiedy plytka audio kosztowala 30 zl. Teraz nie widze sensu, zeby sie meczyc
Też mam takie zdanie, dochodzi do tego to, że obecnie płyty CDR Data są z indeksem 52x lub 48 x a nie 1-4x więc nagranie może być kiepskie.
Ricki jest offline  
Stary 13.06.2005, 21:01   #5
KraVetz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Posty: 2
KraVetz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety sposób z wysuwaniem szuflady w tym modelu nie skutkuje.po wysunieciu już 3 cm nagrywarka się resetuje.Znalazłem opis polegający na zmianie biosu z modelu 785.Jest jeszcze możliwość zainstalowania modchipu,
ale cena wynosi 20 funtów,co sprawę czyni nieopłacalną. Co do płytek audio
to może i racja ,ale przy większej ilości to też jest kłopotliwe.Po prostu nie są one tak popularne i wszędzie dostępne.Pozdrawiam KraVetz
KraVetz jest offline  
Stary 14.06.2005, 15:33   #6
smykus_likas
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2003
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 248
smykus_likas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wieksza ilosc to ile? 10 dziennie? 15?
Z jednej strony Cie nie rozumiem. Kupiles nagrywarke audio i chcesz nagrywac na plytkach, ktore nie sa dla niej przeznaczone? Mozesz mi to wyjasnic?
__________________
Pozdrawiam
smykus_likas jest offline  
Stary 22.06.2005, 21:55   #7
seciu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.10.2002
Lokalizacja: Przemyśl
Posty: 24
seciu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja nie moge:/ Normalnie gosc chce zwyklej porady jak nagrywac na zwyklych cd-r za 40 gr i mniej a wy mu mowicie o cdr audio ja nie znalazlem tanszych niz po 5 zl od szt. po zatym prawie nigdzie ich nie ma jak sie jeszcze mieszka w malym miescie to juz kaplica. Licza sie koszty wiec jak ktos zna sposob na nagrywanie na zwyklych cd-ach to niech mu powie i reszta tez skorzysta a nie piszecie posty typu: smykus_likas te twoje pytaniq sa bez sensu to tak jak ja bym sie Ciebie zapytal po co nagrywasz(jesli wogule masz nagrywrake i nagrywasz) na plytach cdr/DVD pirackie wersje programow/gier skoro nagrywarka powinna sluzyc do archiwizacji LEGALNYCH danych? Ta sama waga pytania. odpowiedz jest chyba jasna...
__________________
A u mnie siedzi sobie W2K na Celeronku 333 i z 128 MB RAM i wychodzi na to, że mam za mało RAMu

Ostatnio zmieniany przez seciu : 22.06.2005 o godz. 22:01
seciu jest offline  
Stary 23.06.2005, 09:30   #8
smykus_likas
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2003
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 248
smykus_likas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Po pierwsze jest ich mnostwo w cenie ok 1 zl (verb za 2 zl). Ja sie licza koszty to po co kupowac nagrywarke audio? Kupujesz za 70 zl nagrywarke cdr do kompa i jedziesz. Stacjonarne nagrywarki nie "przyjmuja" zwyklych plyt, to po drugie. Zmieniajac cokolwiek, tracisz gwarancje. Pamietaj, ze nagrywarka stacjonarna nagrywa 1:1 wiec ile plyt godzinnych jestes w stanie nagrac dziennie?
__________________
Pozdrawiam
smykus_likas jest offline  
Stary 23.06.2005, 13:03   #9
seciu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.10.2002
Lokalizacja: Przemyśl
Posty: 24
seciu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jest jeden plus co przemawia za nagrywarkami stacjonarnymi to ze jakos jest lepsza niz w wypadku nagrywraki komputerowej i wcale nie trzeba miec wytrwnego ucha aby to wychwicic.
__________________
A u mnie siedzi sobie W2K na Celeronku 333 i z 128 MB RAM i wychodzi na to, że mam za mało RAMu
seciu jest offline  
Stary 23.06.2005, 21:40   #10
smykus_likas
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2003
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 248
smykus_likas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Uwazaj bo mozesz sie zdziwic Jak to mowia, dobra kopia nie jest zla
__________________
Pozdrawiam
smykus_likas jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.