Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.06.2012, 12:01   #1
czaro80
Banned
 
Data rejestracji: 17.10.2011
Posty: 293
czaro80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem nagrywanie CD-R

Witam serdecznie,chciałem jakiejś porady oraz opisać moje spostrzeżenia w temacie wypalania płyt CD-R.Posiadam taki mały komputerek dla zabawy,testów programów itp-ale to nie jest tu najważniejsze,zainstalowałem program Nero6 lite którym wypaliłem na próbę kilka płytek -problem w tym iż w Nero nie mogę nagrać płytki prędkością mniejszą od 8x(nie widzi mniejszych) ok,wywaliłem Nero i zainstalowałem program BurnAware Free którym mogę już wypalać od 4x,nagrywarka to LG płytek używam Sony-i tu mam zapytanie ponieważ podczas przeprowadzonego testu gdy wypaliłem 15 utworów mp3 przy prędkości max to gdy włożyłem płytę do odtwarzacza we wieży Technicsa jakość utworów idealna aż do 10 piosenki kiedy to nastąpiły trzaski itp.Więc te same mp3 wypaliłem prędkością 8x i co się okazało-gdy włożyłem płytę do odtwarzacza praktycznie od samego początku były trzaski że tego nie dało się słuchać.Teraz nie wiem gdzie tkwi problem,czy właściwe dobranie prędkości,czy wina płyt lub poszukać inny program,tylko bardzo to mnie dziwi że wypaliłem na max i jakość piękna płyty tylko przy końcu się wszystko popsuło-trzaski.Pozdrawiam.
czaro80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.06.2012, 12:06   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nowe płyty wypala się połową prędkości, czym wolniej tym gorzej, za szybko jak widać też źle.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2012, 13:36   #3
czaro80
Banned
 
Data rejestracji: 17.10.2011
Posty: 293
czaro80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Właśnie ukończyłem test nagrywania płyt "Titanum",nie programem Nero ale BurnAware poświęciłem 6 płyt ale warto,bez przerabiania mp3 na wav przy prędkości 4x program wskazał średnią prędkość zapisu 17,5x,gdy ustawiłem nagrywanie na 16x program wskazał mi średnią zapisu 18,6x, a gdy już ustawiłem i wypaliłem trzecią płytę na MAX - program wskazał mi średnią zapisu 8,5x?Dodam iż mój odtwarzacz Technics wogóle nie widzi tych płyt-więc już te płytki odradzam(u mnie są już w koszu)podobnie gdy przerobiłem na wav.Tu wina leży chyba po stronie właśnie tych płyt,jak sądzicie?
czaro80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2012, 13:54   #4
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Płytki Tinamum są niezastąpione jako podstawki pod piwo, gyby jeszcze tej dziury w środku nie miały...
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2012, 14:06   #5
czaro80
Banned
 
Data rejestracji: 17.10.2011
Posty: 293
czaro80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dokładnie,po prostu zrobiłem test tych płytek i faktycznie jako podstawki mogą jeszcze być,jutro wracam do płyt Sony i też je przetestuję na tych samych parametrach.Muszę dobrać najlepszą prędkość i już nie kombinować czy x4 czy x16 albo MAX.Dodam jeszcze że z tego co zauważyłem program Nero czy BurnAware nie mają nic wspólnego z jakością wypalenia płytek,ale jeszcze przetestuję Ashampo i kilka innych.

Ostatnio zmieniany przez czaro80 : 28.06.2012 o godz. 14:13
czaro80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2012, 22:09   #6
czaro80
Banned
 
Data rejestracji: 17.10.2011
Posty: 293
czaro80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam,chciałem się podzielić tym co ostatnio zrobiłem.Czyli-przestałem już wypalać płyty CD-R ponieważ nawet najlepsze nagrywarki czy odtwarzacze CD miały z tym problem,tak,więc po co inwestować w pieniądze w płyty,w czas,w nerwy czy płyta będzie dobrze brzmiała,bez trzasków itp...Po prostu zrobiłem tak-na pendrive zgrywam jakieś kawałki mp3 które mnie interesują,podłączyłem go do odtwarzacza DVD,przewodami do wieży do gniazdka uniwersalnego i mogę wreszcie się cieszyć muzyką.Bez sprawdzania czy płytka jest dobrze wypalona,czy może program do wypalania jest zły,albo zła jest temu płyta.Dźwięk nie różni się od płyt CD, jest bardzo dobry,i już nie muszę się martwić,bo po co marnować czas i kasę na płyty oraz nagrywarki chińskie. Pozdrawiam serdecznie.
czaro80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2012, 10:19   #7
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,866
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Może i dobrze robisz
skoro dla ciebie dźwięk jakichś kawałków mp3 nie różni się od płyty CD
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2012, 12:16   #8
czaro80
Banned
 
Data rejestracji: 17.10.2011
Posty: 293
czaro80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak również co zauważyłem,niektóre mp3 są różnej jakości,dokładnie-sprawdzam to na kompie programem lub wyłączam Procesor SH-GE90 i wtedy dokładnie słyszę różnicę,główna wada mp3 moim zdaniem to (nie zawsze)zbyt słaba dynamika czy siła barwy tonów.Ale wtedy do tego wystarcza mi wspomniany procesor i dopasowuję dźwięk i jakość.Porównałem oryginalną płytę CD a odsłuch przez pendrive mp3 i nie ma praktycznie różnicy,wszystko zależy od sprzętu.Ale najważniejsze że jest to bardzo dobra i tania alternatywa do "chińskich" wypalaczy i straty kasy,czasu...i wogóle.Muzyką trzeba się cieszyć a nie męczyć się i kupować płyty a potem nerwy bo "tego nie da się słuchać" trzaski,płyta nie czyta itd.
Pozdrawiam serdecznie.
czaro80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2012, 12:42   #9
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Nie pamiętam już kiedy miałem problem z nagraną płytą CD Audio, to było bardzo dawno temu . Co więcej, ostatnio krążki CD zaskakują dobrą jakością. Proponuję koledze zmienić płyty na coś z naszego tematu płyt do muzyki i nagrywać z prędkością 16x. Jeśli nadal są problemy, warto sprawdzić czy aby ten Technics już nie dogorywa.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2012, 12:55   #10
czaro80
Banned
 
Data rejestracji: 17.10.2011
Posty: 293
czaro80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam kolegę.Jak wspomniałem już skończyłem z wypalaniem płyt CD-R,nic nie zastąpi jakości oryginalnej płyty,wypalona płyta CD-R tylko niszczy brzmienie oraz uszy O mój sprzęt mogę być spokojny wszystko gra jak się należy,i już nawet nie chcę słyszeć o wypalaniu pirackich płyt bo szkoda czasu i wogóle mnie to już nie bawi
Pozdrawiam serdecznie.
"Nie wszystko musi być made in china"
czaro80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2012, 13:03   #11
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Dobrze wypalona płyta CD jest niemal (trwałość kuleje i kilka różnic głównie teoretycznych) tak samo dobra jak oryginał. Wypalanie płyt audio to nie piractwo, jeśli tego nie sprzedajesz. Można sobie kopiować własne oryginały np.: do samochodu, albo pożyczać od znajomych i w ramach prywatnego użytku osobistego przegrać.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2012, 13:25   #12
czaro80
Banned
 
Data rejestracji: 17.10.2011
Posty: 293
czaro80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No właśnie-"jest niemal" -dużo różnic jest .Ale już napisałem mnie to już nie bawi,szkoda czasu,ale jak są ludzie co jeszcze mają cierpliwość to spoko niech sobie wypalają mp3.
Pozdrawiam wszystkich
czaro80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2012, 13:29   #13
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez czaro80 Podgląd Wiadomości
No właśnie-"jest niemal" -dużo różnic jest
nie w ostatecznym odbiorze, jeśli płyta jest poprawnie nagrana
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2012, 13:36   #14
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,454
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To się chłopie w końcu zdecyduj. Najpierw piszesz, że
Cytat:
Napisany przez czaro80 Podgląd Wiadomości
[...] Porównałem oryginalną płytę CD a odsłuch przez pendrive mp3 i nie ma praktycznie różnicy [...]
żeby za chwilę walnąć
Cytat:
Napisany przez czaro80 Podgląd Wiadomości
[...] nic nie zastąpi jakości oryginalnej płyty,wypalona płyta CD-R tylko niszczy brzmienie oraz uszy [...]
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2012, 13:48   #15
czaro80
Banned
 
Data rejestracji: 17.10.2011
Posty: 293
czaro80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie rozumiesz,porównałem kilka płyt CD oryginały z mp3 z pendrive - tak nie ma różnicy,dokładnie sprawdziłem pasmo,parametry,itp płyty procesorem i przy odsłuchu mp3 po uprzednim ustawieniu takich samych parametrów w procesorze nie ma różnicyDokładnie nic nie zastąpi jakości 100% oryginalnej płyty CD( chociaż też zależy gdzie była tłoczona ) a wypalona płyta CD-R dokładnie jak napisałem ma masę błędów,które przy słabym sprzęcie są niesłyszalne dla przeciętnego melomana po co niszczyć uszy i nie słyszeć piękny soczysty dźwięk każdego instrumentu
Pozdrawiam wszystkich Chłopów z PG-R
Pozdro
czaro80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Nagrywanie CD Audio - problem piotrek008 Napędy optyczne CD 8 10.06.2007 17:16
Dziwny problem z wieżą i CD AUDIO.. Gadzina18 Audio 10 19.07.2006 16:39
Problem z nagrywanie CD Audio c.d. Unpredictable Napędy optyczne CD 18 23.06.2004 08:41
dziwny problem z nagrywaniem Audio CD cherrythomas Napędy optyczne CD 29 26.03.2004 21:31
Problem z nosnikami CD :( dariush Napędy optyczne CD 11 11.12.2002 19:24


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.