Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.02.2003, 15:02   #1
kane_f
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.02.2003
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 3
kane_f w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Problem z nagrywaniem płyt w Nero.

Mam następujący problem z wypalaniem płyt w Nero. Od kilku dni wypalanie idzie tak wolno jakby robił to x6 a nie x40. Magranie jednego CD-R zajmuje mi teraz od 7-10 minut. Pytałem się kumpla o to. Stwierdził że miał taki sam problem pod 98 ale po przesiadce na XP (przesiadał się na początku wakacji) chodzi mu normalnie. Ja sam nie mogę tego powiedzieć, pomimo tego że też mam XP Pro.Z wszystkimi update'ami.Miałem tak na Nero 5.5.8.0, przed chwilą zainstalowałem 5.5.10.7 i jest tak samo. Nagrywarka to ASUS 4012A. Nie wiem co jeszcze mogę o tym problemie dodać. Wszystkich znających rozwiązanie na ten problem, proszę o szybką reakcję. Trochę mnie to drażni bo dane archiwizuję często, a takie wydłużenie w czasie wypalania jest dla mnie uciążliwe. Ludzie, POMÓŻCIE!!! Plisss...
Dodam jeszcze że w Clonie wypala normalnie.Tylko w Nero mam takie problemy.
__________________
kane_f
kane_f jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.02.2003, 16:58   #2
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

na poczatek sprawdz DMA i ASPI, ewentualnie kontroler IDE

jak nie to odinstaluj Nero i wyczysc pozostalosci po nim w rejestrze... zainstaluj najnowsze nero 5.5.10.7 od nowa i poszukaj porzadnego klucza (czyt. sprawdzonego)

jak to nie pomoze to bedziemy sie zastanawiac dalej...
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline  
Stary 06.02.2003, 18:29   #3
ruzjio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.02.2003
Posty: 2
ruzjio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam podobny problem tylko ze z lite-on 40x12x40. Mianowicie jak podlacze do zwyklej tasmy 40 pinowej i nie do raida to nie moge wlaczyc trybu DMA i wypala strasznie badziewnie. Natomiast jak podlacze do raida na tasme 80 pinowa (jako slave razem z dyskiem systemowym), opcji dma oczywiscie nie ma, wypala z normalna szybkoscia ( w miare normalna) ale tak spowalnia mi system ze nawet mp3 zarywa co chwile sie burnproof wlacza, musze wszystko wylaczyc zeby z optymlna predkoscia nagrywal. Aspi mam aktualne nie wiem jak kontroler ide sprawdzic. Pleas HHHHEEEEELLLLLPPPP.
Moj sprzet to plyta asusa7v-133 380 dimm 133 MHZ proc 1GB thunderbird dysk IBM deskstar 60 GB naped zwykly cd LG 48 reszta chyba nie trza wymieniac.
ruzjio jest offline  
Stary 06.02.2003, 19:15   #4
marky
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.10.2002
Lokalizacja: Tychy
Posty: 58
marky zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Brzmi to jak objaw braku 4in1. Przy instalacji sam odblokowuje DMA. Ja nie mogłem odblokowac dopóki ich nie zainstalowałem.
__________________
8)
marky jest offline  
Stary 06.02.2003, 20:38   #5
kane_f
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.02.2003
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 3
kane_f w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Powyższych propozycji nie mam po co sprawdzać.
Problemy zaczęły się jakiś tydzień temu. Żadnych zmian w sprzęcie i konfiguracji nie było.Sterowników wtedy też nie zmieniałem a i nie instalowałem.
__________________
kane_f
kane_f jest offline  
Stary 06.02.2003, 21:06   #6
Tomek777
Alojzy
 
Data rejestracji: 12.11.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 399
Tomek777 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
ruzjio napisa***322;(a)
Mam podobny problem tylko ze z lite-on 40x12x40. Mianowicie jak podlacze do zwyklej tasmy 40 pinowej i nie do raida to nie moge wlaczyc trybu DMA i wypala strasznie badziewnie. Natomiast jak podlacze do raida na tasme 80 pinowa (jako slave razem z dyskiem systemowym), opcji dma oczywiscie nie ma, wypala z normalna szybkoscia ( w miare normalna) ale tak spowalnia mi system ze nawet mp3 zarywa co chwile sie burnproof wlacza, musze wszystko wylaczyc zeby z optymlna predkoscia nagrywal. Aspi mam aktualne nie wiem jak kontroler ide sprawdzic. Pleas HHHHEEEEELLLLLPPPP.
Moj sprzet to plyta asusa7v-133 380 dimm 133 MHZ proc 1GB thunderbird dysk IBM deskstar 60 GB naped zwykly cd LG 48 reszta chyba nie trza wymieniac.
Moja propozycja jest taka - podłącz napęd do podstawowego kanału i zainstaluj VIA Hyperion 4in1. Spowoduje to automatyczne włączenie DMA (jest tam podczas instalacji opcja "Click to enable DMA mode"). Jeśli chodzi o RAID, to kiedyś o tym nieco poczytałem i dowiedziałem się, że niewiele jest kontrolerów umożliwiających podłączenie urządzeń ATAPI i producenci jako tacy oodradzają podobny montaż. Jeżeli masz możliwość zbotowania z RAID-u, to podłącz pod niego dysk, a napędy pod podstawowe kanały. Po tym wrzuć Hyperion`a i powinno wszystko fruwać. Ponadto jeśli uruchomisz DMA, to powinien zniknąć problem ze spowalnianiem systemu przez pracujące w tle aplikacje.
Tomek777 jest offline  
Stary 07.02.2003, 17:01   #7
ruzjio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.02.2003
Posty: 2
ruzjio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zrobilem tak jak muwiles i nie pomoglo zauwazylem ale ze nawet w zwyklym cd nie moge wlaczyc trybu dma moze co w biosie??
ruzjio jest offline  
Stary 08.02.2003, 12:14   #8
kane_f
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.02.2003
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 3
kane_f w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Słuchajcie. U mnie nie jest to problem że czegoś mi w sterach lub biosie brakuje. Lamą skończoną nie jestem i jeszcze potrafię coś na tym kompie wbrew pozorom rozpoznać. Jak pisałem wyżej ustawienia i stery są WSZYSTKIE takie same jak przed zeszłym tygodniem. Nie było żadnych zmian w tej kwestii i dobrze wiem bo z nudów sprawdziłem. Pytam się co może być przyczyną nagłego spadku prędkości nagrywania w nero. I nie chodzi mi o to że nagrywa spoko płytkę i w pewnym momencie zwalnia. Chodzi mi o to że od zeszłego tygodnia nagrywa jakby miał około x6 ustawione. I nie wiem czemu a lubię takie rzeczy wiedzieć.
__________________
kane_f
kane_f jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.