Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.07.2001, 20:38   #1
soulie
Gość
 
Posty: n/a
problem z nagrywarka samsung 16x

witam

Niedawno zakupilem nagrywarke Samsung SW 216B 16/10/32, jednak mam z nia pewien problem. Otoz 650MB danych nagrywa na cd-r w ok 12minut, wydaje mi sie ze to troche dlugo jak na predkosc zapisu 16x. Uzywam Nero 5.0.3.9 i podczas nagrywania nero informuje ze nagrywa z predkoscia 16x. Probowalem robic cd-copy oraz nagrywac dane z dysku oraz audio cd i zawsze trwa to ok 10-12 minut, przy szybkosci nagrywania podawanej przez nero 16x. Czy ma na to jakis wplyw to ze zaznaczam opcje justlink? Pod koniec nagrywania wyskakuje mi zawsze informacja - buffer underrun error was avoided (zazwyczaj 70-140) times. Probowalem plyt Akoss i Platinum, ktore wg producentow umozliwiaja zapis z predkoscia 16x. Moj sprzet to Celeron 667 128ram, hdd samsung 20gb ata 100, cdrom LG 52x. Ratujcie.

zdrowie
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.07.2001, 20:47   #2
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
cóż można stwieredzić ..
jedno co mi się wydaje to ze to nie tak stara nagrywarka i pewnie nowe ASPI by się przydało oraz jakiś update nerona ....może by pomógł ...12-16 min to wychodzi że prędkość spada do 8-4x nie ma takiego komunikatu ?
...a z tym underrunem to wygląda na to że albo dane są zbyt wolno przesyłane z HDD albo czytane z cd ...
programy tybu burnproff lub justlink i inne rzeczywiście lekko wydłużają czas nagrania ale nie az o tyle ....

na razie tyle co moge stwierdzić ...
włącz DMA to std rada

pozdro 6
__________________
obar
obar jest offline  
Stary 19.07.2001, 21:34   #3
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mam ją właśnie w kompie do testów i spoko wypala /jak narazie lg 650mb 8x max, 1 przy speed 12x i 2 szt przy 16x -on the fly- na jednym kanalewypałka i cd i tylko rasz przy 12x just link sie zgłosił / / na nero 5 cos tam dostarczonym z wypalarką bo na 5.5 tylko 4x zezwolenie/ tak jak powinna czy przy 12x czy przy 16x. Cos jest chyba nie tak z neronkiem albo jak pisał Obar / hail Obar / problemik z ASPI
aha cd i cdrw to samsungi

Pozdro
cana jest offline  
Stary 19.07.2001, 23:22   #4
soulie
Gość
 
Posty: n/a
Dzieki za wszelkie sugestie. Updateowalem nero do 5.0.30, wlaczylem dma i teraz to juz kleska totalna Plyte z danymi 650mb nagral w 16 minut i 7 sekund choc nero caly czas wyswietlal ze nagrywa 16x. Jedyna zmiana to to ze justlink nie zglosil zadnych bledow.

pozdrawiam
 
Stary 20.07.2001, 00:35   #5
soulie
Gość
 
Posty: n/a
juz rozwiazalem problem
Przyczyna byla taka, ze mialem zainstalowane easy cd creator 5.0 oraz nero i najwyrazniej sie gryzly bo po odinstalowaniu easy cd, nero wypalilo 650mb w 5 minut.
dzieki za sugestie i pozdrawiam
 
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.