Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.05.2003, 20:17   #1
Teso
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.05.2003
Posty: 4
Teso w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Problem z nagrywarką Teac W552E

Witam,

przepraszam, jeśli pytam o rzecz powszechnie znaną, ale spędziłem trochę czasu googlując i niczego nie znalazłem.

Chodzi mi o to, że za nic w świecie nie mogę zmusić nagrywarki do pracy w moim komputerze z Windows 2000 SP3. System operacyjny wykrywa ją poprawnie jako Teac W552E, mogę czytać płyty, ale żeby nagrywać... mowy nie ma . Po prostu nagrywarka nie figuruje na listach urządzeń NERO ani FireBurnera. Gdyby nie to, że program wyświetlający parametry napędu podał "Write CD-R: YES" chyba byłbym uwierzył, że rzeczywiście kupiłem czytnik. ^_^

Próbowałem różnych środków, od proszenia nagrywarki aby łaskawie zadziałała, przez zmuszanie Windows do ponownego wykrycia urządzeń na kanale IDE, reinstalację Nero, do ASPI Adaptec'a ściągniętego z CDRinfo.pl . Mój ostatni pomysł to najnowsze sterowniki do nForce 2. One raczej nie pomogą, ale uspokoją sumienie myślą, że zrobiłem wszystko co w mojej mocy przed przeinstalowaniem Windows. Chyba, że ktoś mi powie, co jest przyczyną moich problemów z nagrywarką. ^_^

Jeszcze jedno. Podczas skanowania płyty CD w programie Nero DriveSpeed (jest tam taka opcja która chyba nazywa się ScanDisc), nagrywarka zwraca całą, w ścisłym tego słowa znaczeniu, powierzchnię płyty jako uszkodzoną (Damaged). Przyznaje, że nie dbam najbardziej o moje CD-ROMy, czego szczerze żałuje i postanawiam się poprawić, ale żeby aż tak... ^_^ Odczyt zniszczonego nośnika powinien trwać bardzo długo, tymczasem całe skanowanie płyty zajmuje mniej niż dwie minuty.

Jeśli ktoś wie, czego mógłbym spróbować, proszę o odpowiedź. Jeśli porada będzie dotyczyć czytania FAQ i archiwów, z góry przepraszam.

-- Teso
Teso jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.05.2003, 22:47   #2
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,178
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
fixASPI probowales?

a i jeszcze cos mi sie przypomnialo...
ostatnio zauwazylem, ze nowi uzytkownicy boja sie pytac o cokolwiek w obawie przed "zjechaniem" ich przez starych bywalcow forum.

niedlugo tak bedzie ze sie sami "wyjadacze" beda wypowiadac, wiec troche zrozumienia dla "nowych"
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.05.2003, 22:57   #3
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Re: Problem z nagrywarką Teac W552E

Cytat:
Teso napisa***322;(a)
Witam...
A jak masz podłączoną tą nagrywarkę: kanał IDE i czy master czy slave?
Czy to samo dzieje się na sterownikach IDE windy?
Napisz więcej o konfiguracji Twojego sprzętu. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2003, 10:07   #4
Teso
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.05.2003
Posty: 4
Teso w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Właśnie odpaliłem fixASPI i jest niebywały postęp! Co prawda Nero dalej nie widzi nagrywarki, ale FireBurner widzi ją i umożliwia nagrywanie z prędkościmi Max i 1x! Jestem po prostu wniebowzięty! ^_^

Najnowsze sterowniki do nForce 2 oczywiście niczego nie zmieniły.

Nagrywarkę mam podłączoną jako master do drugiego kanału IDE. Jako slave mam aktualnie czytnik LG CRD-8522B, ale całkowicie odłączyłem go na jakiś czas i nic się nie zmieniło. Próbowałem nawet użyć innego kabla IDE, natomiast nie próbowałem jeszcze podłączyć nagrywarki do pierwszego kanału. Mam płytę główną Epox 8RDA+ z nForce 2.

Jako ciekawostkę załączam fragment raportu Nero Drive Check. Zastanawiam się, co ma znaczyć "Aspi Manager". Czy tam ma być adres firmy Ahead?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
General information
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Operating system : Windows NT V5.00.2195 Service Pack 3
ASPI manager : Ahead Software AG

im Stoeckmaedle 18

76307 Karlsbad, Germany

Fax: ++49-7248-911-888

e-mail: info@nero.com V2.0.1.50

Driver : atapi.sys
Description : IDE/ATAPI Port Driver
Company : Microsoft Corporation
Version : 5.00.2195.5376

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Drive information
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Host adapter : 1
Device ID : 0
Vendor : TEAC
Product : CD-W552E
Firmware version : 1.05

Buffer size : 2048 KB
Maximum read speed : 9173 KB/sec (52 X)
Read CD-R : yes
Read CD-RW : yes
Read CDDA : yes
CDDA accurate : yes
Read R-W : yes
R-W packed : no
C2 pointers : yes
Speed settings : 2-4-8-12-16-24-32-40-52 X

Read RAW mode : unknown
Teso jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2003, 13:07   #5
jasut
Disce puer.
 
Avatar użytkownika jasut
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,240
jasut niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Gdy kupiłem 1,5 roku temu nagrywarkę LiteON 32123S miałem podobny problem. Okazało się, że rozwiązaniem było zainstalowanie nowszej wersji Nero. Może to pozwoli ci problem rozwiązać, gdyż nero dołączone do nowej spawary w sklepie nie zawsze gwarantuje zgodną współpracę.
Witam na forum.
__________________
Skrzynka Jasuta

Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim.
Stanisław Jerzy Lec
jasut jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2003, 15:53   #6
Teso
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.05.2003
Posty: 4
Teso w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zgodnie z poradą uaktualniłem Nero do wersji 5.5.10.28, co pozwoliło nie tylko częściowo rozwiązać problem, ale stworzyło również wiele nowych.

W tej chwili sytuacja wygląda tak: Nero widzi moją nagrywarkę i nawet umożliwia zapis z prędkością większą niż 1x, w przeciwieństwie do FireBurnera oferującego prędkość maksymalną i 1x. Dodatkowo wygląda na to, że Nero ScanDisc wreszcie nauczył się rozpoznawać dobre i uszkodzone sektory płyty.

Moja radość nie miała sobie równych... aż do rozpoczęcia prób z nagrywaniem.

Na początek nagrałem sobie Platinum 700 mb 48x z prędkością 52x. Proces nagrywania wyglądał mnie więcej tak: przez niecałą pierwszą minutę nagrywarka nic nie robiła, następnie przez kilkadziesiąt sekund nagrane zostały dane, a potem przez dwie minuty Lead In i Lead Out. Cały proces trwał nieco krócej niż 5 minut. Spodziewałem się lepszych wyników po nagrywarce 52x. Prawie dwa razy lepszych. ^_^
Dodatkowo w czasie skanowania płyty okazało się, że ma ona około 10% uszkodzonych sektorów, wszystkie w pobliżu końca dysku. Pomyślałem, że to efekt zbyt szybkiego nagrywania płyty i wziąłem drugi identyczny krążek i tym razem nagrałem go z prędkością 40x. Proces nagrywania trwał przeszło 7 minut. Efekt był taki, że uszkodzone sektory pojawiły się także na początku płyty. ^_^

Pomyślałem, że w sobie nieznany sposób zdołałem jakoś prześwietlić szpindel 100 Platinumów. Trwałbym w tym przekonaniu, gdyby nie to, że wziąłem kolejną płytkę, nagrałem u znajomego z prędkością 52x i, zdaniem mojej nagrywarki, nie ma ona uszkodzonych sektorów.

Kosztem kilku zniszczonych płyt zdołałem ustalić, że optymalna prędkość nagrywania wynosi 24x, ponieważ wypalanie trwa najkrócej(nieco powyżej 4 minut) a płyty są bez uszkodzonych sektorów, chociaż nieco wolno się czytają. ^_^

Innymi słowy, jestem doprowadzony do rozstroju nerwowego. ^_^
Teso jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2003, 16:07   #7
Teso
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.05.2003
Posty: 4
Teso w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Aha, i uprzedzając ewentualne pytania: tak, nagrywarka pracuje w trybie DMA (Ultra DMA jeśli wierzyć temu, co Windows podaje we właściwościach kanału IDE).
Teso jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.05.2003, 08:44   #8
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Co do Fireburnera, to nie jest kompatybilny z nowymi nagrywarkami.
Co do predkosci, to oczywiste jest ze ZWYKLE zyskujac czas tracisz na jakosci.
Tradycyjnie "bezpieczna" predkoscia jest 1/2 predkosci nominalnej zaindexowanej na plycie (nie dotyczy audio). Ja platinuma 48x nie palilbym 52x nigdy - no chyba ze do testow.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.