Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.08.2005, 14:52   #1
AndrewBoy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.07.2005
Posty: 2
AndrewBoy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z nagrywarką pod USB

Witam

Zakupiłem niedawno adapter IDE-USB w celu podłaczenia do laptopa nagrywarki ze stacjonarnego komputerka. Posiadam 2 nagrywarki: Lite-On LTR-52327S oraz Lite-On SOHW-1653S (przerobiony z 1213S). Po podpięciu pod USB obojętnie którego napędu rezultat jest taki, że odczyt z tych napędów przebiega bez problemów, natomiast nagrywać nie da się na żadnym z nich
Nero wskazuje bląd: "Błąd komunikacji", dzieje się to zawsze w chwilę po zapełnieniu buforów na początku nagrywania. Sprawdzałem na wersji Nero: 6.3.0.2, a także na Nero Express v. 6.3.1.11 i wynik był ten sam, sprawdzałem zarówno pod USB v1.1. oraz 2.0, zarówno na laptopie jak i stacjonarnym komputerku. Mam zainstalowane najnowsze ASPI v.4.71.2 (instalacja przebiegła bez problemów, programik do sprawdzania: aspichk.exe wskazuje, że wszystko jest ok). Nagrywarki są sprawne, gdyż cały czas nagrywają płytki SO na obu komputerkach to WinXP SP2.

Dodam, że Nero cośtam zawsze nagrywa, czyli dane dotyczące sesji Lead In i po wyskoczeniu błędu Lead Out, po próbie nagrania widać tylko drzewo katalogów na płytce. Mogę kasować płytki RW, symulacja nagrywania wykrzacza się ("błąd komunikacji").

No i teraz: Co radzicie??
Ja juz chyba wszystko sprawdziłem i brak mi juz pomysłów. Jedynie co mi przychodzi na myśl, że ten adapter jest po prostu zepsuty
Proszę o info czy ktoś juz kiedyś miał taki problem, bo z tego co czytałem na wielu forach ludzie raczej sobie chwalą tego typu adaptery, więc nie mogłem znaleźć nic na temat mojego problemu.

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

pozdrawiam
AndrewBoy jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.08.2005, 12:00   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Jezeli kupiles cos takiego to toto nie wyrabia sie z transferami, nie trzyma standartow.
Jezeli juz to kup, duzo drozsza niestety, kieszen USB/FW.
Ma lepsza elektronike, ale niestety tez potrafi wylaczyc sie podczas nagrywania.
yahol jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.