Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.09.2004, 14:29   #1
xsara
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 1
xsara w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z nero po sp2

mam problem z nagrywaniem na toshiba dvd sd-r2412 XP Prof sp2 pod nero 6.3.1.25. Przed instalacją sp2 używałem nero wersji 6.0 i wszystko chodziło.
Instalacja sp2, która przebiegła normalnie, wymusiła update nero do wersji wyższej. Problem objawia się tym, że pomimo poprawnego wypalenia płytki, nie można kontynuować rozpoczętej sesji (komunikat o niezapisywalnym nośniku). Jednocześnie na innym pc, bez sp2 i z wersją nero 5 sesję można kontynuować, ale z komunikatem "niewłaściwy format pliku..".
Zauważyłem, że w ustawieniach zaawansowanych pomocniczego kanałi IDE nie miłem otwartego kanału DMA-otwożyłem go. Wyłączyłem też nagrywanie z systemy winXP.
Z logu w pliku nerohistory mam wpis, który różni się od wpisu na wspomnianym pc, dotyczy on sekcji Scsi-Device-Map, bowiem przy nagrywarce mam wpis atapi Port 1 ID 0 DMA : Off.
Natomiast w sekcji CDRom-Device-Map : DVD-ROM SD-R2412 D : CDRom0


bardzo proszę o pomoc
xsara jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.10.2004, 02:09   #2
Olamagato
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.10.2004
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 1
Olamagato w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Twój problem to prawdopodobnie ustawienie księgi DVD jako DVD-ROM. Zwyczajnie wejść w DC/DVD info i tak kliknij na "Zmień typ księgi". W opcjach powinieneś mieć DVD+RW lub DVD-RW lub obie. Nero 6 ma więcej takich głupich ustawień. Ostatnio chyba się wzorują na M$ w tej dziedzinie. :[

Jeżeli chcesz żeby nagrywarka nagrywała sensownie wielosesyjne płyty DVD, to w wyborze nagrywarki w opcjach wybierz sobie domyślny typ księgi jako Typ dysku fizycznego. Zmniejszy to nieco zgodność nagranego DVD z innymi DVD-ROMami i nagrywarkami, ale w koncu po co komu płytka RW, do której nie można dograc sesji?
Olamagato jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.