Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.11.2004, 00:30   #1
aniapachi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Posty: 1
aniapachi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z nero, pomocy!

Hej!
Od roku nagrywam płyty w nero, dziś pierwszy raz pojawił się problem: program nagrywa płytę, pokazuje komunikat, że została nagrana z powodzeniem, jednak nie mogę jej odtworzyć. Kiedy próbuję bezpośrednio z nagrywarki, zawiesza się i Cinema Player (nagrywam filmy), i Total Commander. Kiedy próbuję zapisać nagrany plik z CD znowu na komputer, kopiuje do ok. 75-80% i przestaje. Nijak nie da się odtworzyć płyt zapisanych dzisiaj, natomiast płyty zapisane wczoraj i wcześniej otwierają się bez problemów (czyli te dzisiejsze płyty są chyba nieprawidłowo nagrane). Może problem ma związek z tym, że kilka dni temu pierwszy raz zapisałam kilka płyt przez overbourning (filmy powyżej 700 MB na płytach 800 MB)? Zapisały się one jednak pomyślnie, i potem zapisały się też zwyczajne filmy na płytach 700 MB. Nagle, kiedy próbowałam nagrać film zwykłej wielkości (698 MB) właśnie na płytę 700 MB, pojawił się ten problem. Dodatkowo zauważyłam, że prędkość zapisu wynosi teraz 32x, a wcześniej wynosiła 40x. Nie wiem, podaję wszystkie możliwe poszlaki, bo nie znam się na tym. Mam nero 5.5.10.25.bundled. Co robić? Czy to kwestia jakichś ustawień? Ratujcie!
aniapachi jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.11.2004, 00:40   #2
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
przez overbourning podobno mozna uszkodzic nagrywarke - tak przynajmniej napisano w nero
ale chyba nie udokumentowano takiego przypadku.
Jesli masz liteona to sprawdz nagrana plyte w kprobe...
jesli nie to w jakim innym - np cd speed z pakietu nero
__________________
mr_spock jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.