Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.09.2001, 11:39   #1
Paweł
Gość
 
Posty: n/a
Problem z odtwarzaniem filmów z płyty

Cześć,
Mam do Was takie teczniczne pytanie. Odtwarzając jakiś film (DivX) bezpośrednio z płyty zdarza się bardzo często (zwłaszcza na początku filmu), że jest on źle odtwarzany, tzn. tak jakby były problemy z odczytaniem sektorów z płyty i film jest odtwarzany tak jak zdarta płyta winylowa - przeskakuje przez wiele klatek lub odtwarza je w przyspieszonym tempie. Czy to jakiś błąd programu odtwarzającego, czy może źle nagrana płyta, czy zła jakość płyty? Spotkaliście się może z takim problemem i znacie jakiś sposób na to?
Płyty nagrywane są nagrywarką TEAC 8/8/32, programem Nero, na płytach "z tych tańszych", tzn. Esperanza, DVision i inne takie...
Jeszcze parę parametrów: Duron 800, Riva 32, Windows 98 OEM, płyty odtwarzam z nagrywarki TEAC 8/8/32, programem Vplayer, przy wykorzystaniu "DivX ;-) MPEG-4 Video Codec".
Z góry dziękuję za pomoc!

Paweł
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.09.2001, 11:47   #2
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
6
niestety mogę tylko wskazać albo pomóc technicznie,
podejrzewam że dzieje się tak z każdym filmem obojętnie jaki wsadzisz
ja mimo że jest codec 4ki ale uważam że 3,11 ew. 3,22 jest bardziej dobracowany,
ponadto jako odtwarzacza uzywałbym bsplayera, albo koala player
jaki masz WMP zainstalowany ?
jeśli leci to z nagrywarki problemów czy to tansza płyta nie powinno być powodem
rozumiem że takie efekt jest na początku filmu a pootem zanika ?
może zmien kodeka i wtedy spróbuj
na razie tyle
pozdro 6
__________________
obar
obar jest offline  
Stary 27.09.2001, 12:03   #3
Paweł
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
obar (27-09-2001 12:47):
6
niestety mogę tylko wskazać albo pomóc technicznie,
podejrzewam że dzieje się tak z każdym filmem obojętnie jaki wsadzisz
ja mimo że jest codec 4ki ale uważam że 3,11 ew. 3,22 jest bardziej dobracowany,
ponadto jako odtwarzacza uzywałbym bsplayera, albo koala player
jaki masz WMP zainstalowany ?
jeśli leci to z nagrywarki problemów czy to tansza płyta nie powinno być powodem
rozumiem że takie efekt jest na początku filmu a pootem zanika ?
może zmien kodeka i wtedy spróbuj
na razie tyle
pozdro 6
Dzięki, faktycznie dzieje się tak z większością filmów i raczej tylko w początkowych kilku minutach. WMP mam w wersji 7.0.
Zrobię zgodnie z Twoimi wskazówkami i dam znać, czy się coś poprawiło.
Zastanawiające jest jednak to, że filmy odtwarzają się bez problemów z dysku, a psuje się przy czytaniu z płyty. Nie jest to też - wydaje mi się - wina nagrywarki, bo wcześniej miałem CD-ROM LG i było podobnie.

Pozdrawiam,

Paweł
 
Stary 27.09.2001, 23:18   #4
kostek
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 03.05.2001
Posty: 274
kostek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
po prostu cd rom nie wydala z czytanie dostatecznie szybko danych z początku płytym i film sie pieprzy.
kostek jest offline  
Stary 27.09.2001, 23:49   #5
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dziwnym trafem okoliczności zauwazyłem że u kumpla na lg x32 z początku szarpie film ... co w cześniej się nie działo ... co można przypuszczać że system mu pada (millenium, gdyż wcześniej bawił sięzabytkowym dyskiem podpinając go do swojego kompa)

pozdro 6
__________________
obar
obar jest offline  
Stary 28.09.2001, 07:20   #6
Paweł
Gość
 
Posty: n/a
Wczoraj siedziałem nad tym: i przeinstalowałem kodeki, i użyłem innych odtwarzaczy, i zmieniłem WMP na wersję 6.4, i przeinstalowałem nawet sterowniki do płyty głównej i - nic. To samo. Dopiero gdy w ustawieniach CD-ROMu WYŁĄCZYŁEM (!) obsługę DMA, zaczęło odgrywać bez najmniejszego kłopotu.
Problem zaś tkwi prawdopodobnie gdzie indziej: otóż podobno po zainstalowaniu Windowsa nie powinno się instalować sterowników do płyty głównej - wtedy ma niby wszystko grać. Ja zainstalowałem to, co zawierała płyta, no i taki jest efekt...
No cóż, po następnej instalacji Windowsa tak zrobię i okaże się, czy to prawda...

Paweł
 
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.