Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.07.2005, 20:51   #1
Cohan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.04.2005
Posty: 4
Cohan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dołączanie dodatkowych plików do obrazu płyty

Cześć wszystkim,

proszę o pomoc w następujacej sprawie:

Mam nagrany na twardym obraz płyty z grą. Jak zapewne wszystkim wiadomo, z czasem okazuje się, że gierki nie są wolne od różnych błędów, w związku z czym wychodzą do nich różne patche. Takiego patcha również posiadam.

I tu właśnie moje pytanie: czy można nagrać na płytkę gotowy obraz, a następnie dodać do niego taki patch? Nie chcąc marnować kolejnych nośników, próbowałem tak robić na płytce CD-RW, ale w momencie nagrywania obrazu sesja jest automatycznie zamykana i nie ma możliwości późniejszego dodania jakichkolwiek elementów.

Być może jest to jedynie kwestia ustawienia jakiegoś parametru w programie do nagrywania płyt CD (używam Nero).

Jeżeli ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i zna rozwiązanie, proszę o podpowiedź.

Z góry dzięki

Pozdrawiam
Cohan
Cohan jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.07.2005, 21:07   #2
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jezeli gra jest z "witaminka" patch ci nic nie da bo on glownie zmienia plik wykonywalny *.exe, co do takich programow to bylo nie jeden raz na forum np. UltraISO
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline  
Stary 21.07.2005, 21:34   #3
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Obraz nagrasz bez zamykania płyty np. w Alcohol 120%

Albo jak już kolega powyżej radził, użyj UltraISO.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline  
Stary 21.07.2005, 21:41   #4
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Kazdy program do edycji obrazow plyt: UltraISO, ISOBuster, WinISO itepe....
Robisz obraz plyty, dajesz dodaj plik lub dodaj katalog, zapisujesz, najlepiej obok (dla bezpieczenstwa, np. jako obraz1) wypalsz tenze obraz, cieszysz sie
Ten ostatni etap mozna przedluzac
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline  
Stary 22.07.2005, 22:25   #5
Cohan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.04.2005
Posty: 4
Cohan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki wszystkim - oczywiście działa

Cohan jest offline  
Stary 23.07.2005, 12:28   #6
Stentor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.07.2003
Posty: 7
Stentor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a ja mam inne pytanie.
mam bootowalny win98 SE PL
chce sobie zrobic plytke z tymze bootowalnym widnowsem i dorzucic do niej katalog z instalkami do karty graf, dzwiekowej + instalki duperelow zeby miec 1 plyte do instalacji systemu a nie żonglowac cd-kami.
jak to zrobic??
jak w nero robie sobie kompilacje to pozniej ta plyta juz nie jest bootowalna (

pozdrawiam!
Stentor jest offline  
Stary 23.07.2005, 12:45   #7
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
WinISO lub podobny i zadziala
loki7777 jest offline  
Stary 23.07.2005, 12:49   #8
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez Stentor
a ja mam inne pytanie.
mam bootowalny win98 SE PL
chce sobie zrobic plytke z tymze bootowalnym widnowsem i dorzucic do niej katalog z instalkami do karty graf, dzwiekowej + instalki duperelow zeby miec 1 plyte do instalacji systemu a nie żonglowac cd-kami.
jak to zrobic??
jak w nero robie sobie kompilacje to pozniej ta plyta juz nie jest bootowalna (

pozdrawiam!
Zrob obraz windozy na twardym, potem otworz go np.winiso dodaj co chcesz dodac i zapisz. Pozniej ten zapisany obraz wypal nero najlepiej najpierw na rw bo niewiem czy zadzaila z windowsem.Jak cos dodaje do gierek to dziala
 
Stary 23.07.2005, 13:05   #9
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Zdecydowanie polecam Norton Ghosta.
Po postawieniu systemu, wgraniu sterownikow, niezbedny albo i zbednych programow, robimy Ghostem obraz i mamy to z glowy na zawsze.
Postawienie nowego systemu trwa 20 minut, moze troche....
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline  
Stary 23.07.2005, 15:33   #10
Stentor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.07.2003
Posty: 7
Stentor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie rozumiem.
mam zrobic obraz windozy programem ale nie winISO ??
czy moge zrobic to winISO??
i pozniej dodac do obrazu windowsa katalog z instalkami czy jak bo nie kumam
Stentor jest offline  
Stary 23.07.2005, 15:38   #11
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Robisz obraz bootujacy w WinISO.
Dajesz polecenie:
-dodaj plik
-albo dodaj katalog (tzn. folder z zawartoscia)
-dajesz zapisz jako... (np.win98se.instalki)
Wypalasz i masz, plyte bootujaca windowsa z dodanymi katalogami.

Ja jednak polecam zrobienie obrazu systemu z zainstalowanymi juz sterownikami i programami
Robiony w Norton Ghoscie.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline  
Stary 23.07.2005, 22:42   #12
Stentor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.07.2003
Posty: 7
Stentor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
yahol dzieki za odp.
czytalem tutaj artykul o norton ghoscie i zrazilo mnie ze tam potrzeba oprocz cd z obrazem az dwoch dyskietek zeby te cala operacje przeprowadzac.
ja chyba nawet nie mam juz dyskietek w chacie i wiem ze nimi byla zawsze kaszana bo sie psuly i wole sie od nich nie uzalezniac

pozdrawiam
Stentor jest offline  
Stary 23.07.2005, 22:56   #13
Wojtek Toruń
Jak może to pomoże
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Toruń
Posty: 460
Wojtek Toruń zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Do Stentor
Może spróbuj tak:
W IsoBuster otwórz orginalną (bootowalną płytę)
Najedź wtedy na Bootable CD i zapisz sobie Microsoft Corporation.img (jest to obraz startówki W98SE ).
Następnie w Nero ustaw CD startowe .
Jako źródło startówki podaj ten zapisany Microsoft Corporation.img .
Następnie normalnie dodaj wszystkie ( lub tylko potrzebne ) katalogi z płyty W98SE normalnie dostępne oraz katalogi lub zbiory sterowników jakie potrzebujesz.Potem już tylko wypal płytkę i masz ładny cd startowy z W98SE plus sterowniki na tej samej płycie ( o co Tobie chodziło ).

Do Cohan co prawda kolega problem już rozwiązał ale mallow się namęczył i popełnił coś takiego:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=38505
Dopisuje bo może się to komuś przyda na przyszłość.

Ostatnio zmieniany przez Wojtek Toruń : 23.07.2005 o godz. 23:09
Wojtek Toruń jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.