Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.01.2003, 20:59   #1
Markiok
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.01.2003
Lokalizacja: Marki - Warszawa
Posty: 3
Markiok w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z szybkoscia

Mam nagrywarke Philipsa 48/16/48 i moj brat ma LG 48/16/48. Problem
jest tu ze jak chce na philipsie nagrac z najszybsza predkoscia plyte
( oczywiscie plyty z predkoscia 48x ) to wyciaga zaledwie 15x, a u brata na LG troche wiecej 27x. Wiecie moze wczym tkwi problem.

Jaki program do szybkich nagrywarek jest najlepszy ? mam w tej chwili
nero 5.5.10.0. czy lepszy by byl winoncd 6.0?

Pomozcie!!!
Markiok jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.01.2003, 21:37   #2
misz_masz
KiNgOfOcEaN
 
Avatar użytkownika misz_masz
 
Data rejestracji: 06.09.2002
Lokalizacja: kretowisko w centrum kraju :-)
Posty: 928
misz_masz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie przesadzacie z tymi prędkosciami. Nie chciał bym miec osobiscie płyt wypalonych 48x. Sam mam nagrywarke 40x a nie wypalam szybciej jak 16 do 20x.Czy kogos zbawi ta minuta szybciej?
Ae jesli chcesz nagrywac szybciej to sprawdz czy masz powłanczane DMA dla napedow, dobrze zainstalowane ASPII, i sproboj nagrywac na lepszych nosnikach.Pozdrowka.
misz_masz jest offline  
Stary 06.01.2003, 23:58   #3
TeacMan
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika TeacMan
 
Data rejestracji: 05.08.2001
Lokalizacja: Wałbrzych
Posty: 255
TeacMan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja osobiście mam 40x (wypalam nie szybciej niż 24x z HDD i z CD na CD; płyty AUDIO nie szybciej niż 8x). Przy kopiowaniu z HDD nie powinieneś mieć problemów, jednak wszystko zależy od transferów (sprawdź czy jest włączone DMA {Panel sterowania - System - Menadżer urządzeń - CDROM i Stacje dysków}). Z płyty na płyte niespotkałem się z CD-Romem który by wydolił w locie 40x, mój ciągnie 24x i mi to odpowiada


Pozdrawiam wszystkich.
__________________
"Człowiek powinien sięgać dalej niż na wyciągnięcie ręki, bo pocóż było by niebo."
Robert Brauning

http://s13.bitefight.onet.pl/c.php?uid=82993
TeacMan jest offline  
Stary 07.01.2003, 09:34   #4
Markiok
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.01.2003
Lokalizacja: Marki - Warszawa
Posty: 3
Markiok w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wszystko mam dobrze nastawione. Czyli jednym slowem robia ludzi w balona piszac ze nagrywa z predkoscia 48x Huk musi mi to styknac.
Dzieki.
Markiok jest offline  
Stary 07.01.2003, 09:42   #5
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dziwne... ja ma plextora 48/24/48

i płyty przeznaczone do szybkiego nagrywania czyli 40x 48x mogę nagrywać z maks. prędkością, a RW mogę 24x też bez problemu


Gwarantuję ze Teac w540e i w548 też nie ma problemów.

Jaki z tego wniosek? Prawdopodobnie jednak cena zgadza się z jakością...


Zobaczymy co powiedzą inni posiadacze philipsów i lg

Pewqnie znowu będzie zażarta dyskusja.
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline  
Stary 07.01.2003, 15:21   #6
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Lewap on jak rozumiem mowi o sredniej predkosci a takiej zadna wspolczesna nagrywara nie wyciaga na poziomie 48X, takze wspomniany plextor. Chyba ze ma jakis specjalny soft bo ja nigdzie nie widzialem predkosci 15 i 27 do wyboru ;-).

No chyba ze to chwilowa predkosc napedu siega tylko tak niskich wartosci - wtedy masz kolego problem, prawdopodobnie nachrzanione w systemie - podejrzewalbym dma.

Ewentualnie kolega jest wyjatkowo naiwny albo ma niewielka wiedze o napedach cdrom (czy to nagrywarki czy zwykle napedy - wszystkie te oznaczenia na panelu przednim czy pudelku dotycza maksymalnej predkosci ktora jest osiagana jedynie na niewielkim wycinku powierzchni plyty).

PS Jestem potwornie niewyspany wiec jak cos zle zrozumialem to bez nerwow.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 07.01.2003, 15:56   #7
TeacMan
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika TeacMan
 
Data rejestracji: 05.08.2001
Lokalizacja: Wałbrzych
Posty: 255
TeacMan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
OK zacznijmy od tego: +++LeWaP+++ niekoniecznie cena idzie z jakością bo mój piecyk (liteon) wcale nie taki drogi potrafi wypalić płytkę 40x BEZPROBLEMU (z dysku). A jest ok 2.30 minuty.
Markiok te nagrywarki działają jak CD-ROMy rozpędzają się podczas nagrywania (zaczynają np od 10x a kończą na 48x), poczytaj sobie o technikach zapisu nagrywarek, najlepiej na CDRInfo. Jednak dalej jestem skłonny założyć że coś jest u ciebie nie tak (15x średnia to mało, chyba że nagrywasz 16x lub 20x). Zrób defragmentacje na dysku, ostatecznie przeinstaluj system (jaki masz sprzęt i jakiego systemu używasz). Przyczyn takiego nagrywania może być wiele.
Plemnik, +++LeWaP+++ napewno wie że chodzi o średnią prętkość ,a softu z wyborem, od 1 do 52 co jeden to jeszcze niewynaleziono i raczej się nieda bo prętkości zależą od piecyka a nie programu (z wyjątkiem tych progsów co są z przed 1/2 roku i z powodu ograniczeń niewypalą więcej niż np. 24x)
Koniec tego paplania.

Pozdrawiam wszystkich.
__________________
"Człowiek powinien sięgać dalej niż na wyciągnięcie ręki, bo pocóż było by niebo."
Robert Brauning

http://s13.bitefight.onet.pl/c.php?uid=82993
TeacMan jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.