Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.12.2003, 17:21   #1
l05i3k
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.12.2003
Lokalizacja: Stalowa Wola
Posty: 2
l05i3k w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Problem z TEAC 540E

Mam nagrywarke TEAC 540E. Po formacie nagrywarka nie nagrywa i nie odczytuje płyt CD-RW oraz tych groszych płyt CD-R (np. ENIGMA). Instalacja strerownika ADPI oraz OPROGRAMOWANIA i BIOSU nic nie pomogła, co mam zrobić ?
l05i3k jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.12.2003, 07:42   #2
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez l05i3k
Mam nagrywarke TEAC 540E. Po formacie nagrywarka nie nagrywa i nie odczytuje płyt CD-RW oraz tych groszych płyt CD-R (np. ENIGMA). Instalacja strerownika ADPI oraz OPROGRAMOWANIA i BIOSU nic nie pomogła, co mam zrobić ?
Napisz coś więcej: o swoim konfigu i o płytach: coś nagrywa, czegoś nie nagrywa? O co tu tak naprawdę chodzi? I co tu chodzi z tym formatem? 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 16.12.2003, 08:46   #3
l05i3k
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.12.2003
Lokalizacja: Stalowa Wola
Posty: 2
l05i3k w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sformatowałem dysk. Nagrywa wszystkioe płyty CD-R (oprócz płyt firmy ENIGMA) Nie nagrywa ani nawet nie odczytuje płyt CD-RW. Mam najnoweszego biosa to chyba wersja K. Napewno działa bo przed formatem z tym samym biosem wszystko było w porządku. Te sterowniki ADPI to ściągnąłem z tej strony bo tych co mi dali z nagrywarką (na płycie nero) nie moge zainstalować, a w systemie XP jak klikam na napęd CD-RW to Otwiera się folder (niby jest płyta czysta) mimo tego że płyty w napędzie nie ma... Chodzi o to, że nie wiem czy to jest problem nagrywarki czy oprogramowania...
Proszę o pomoc
l05i3k jest offline  
Stary 16.12.2003, 08:58   #4
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez l05i3k
Sformatowałem dysk. Nagrywa wszystkioe płyty CD-R (oprócz płyt firmy ENIGMA) Nie nagrywa ani nawet nie odczytuje płyt CD-RW. Mam najnoweszego biosa to chyba wersja K. Napewno działa bo przed formatem z tym samym biosem wszystko było w porządku. Te sterowniki ADPI to ściągnąłem z tej strony bo tych co mi dali z nagrywarką (na płycie nero) nie moge zainstalować, a w systemie XP jak klikam na napęd CD-RW to Otwiera się folder (niby jest płyta czysta) mimo tego że płyty w napędzie nie ma... Chodzi o to, że nie wiem czy to jest problem nagrywarki czy oprogramowania...
Proszę o pomoc
Chyba Ci chodzi o sterowniki ASPI?
Narazie wygląda to na błędy w instalacji oprogramowania, kolejność:
winda > stery do IDE i AGP > włącz DMA > pozostałe stery > ASPI > Nero >
Załóż wszystko porawnie i pisz co Ci z tego wyszło. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 16.12.2003, 09:08   #5
misz_masz
KiNgOfOcEaN
 
Avatar użytkownika misz_masz
 
Data rejestracji: 06.09.2002
Lokalizacja: kretowisko w centrum kraju :-)
Posty: 928
misz_masz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie chcę Cię straszyć ale............ten bios 1.0k to jakiś felerny jest. Najpierw trochę działa a później juz nie i nic się zrobić nie da. Nie pomaga nawet powrót do wersji poprzedniej biosu. Ja zrobiłem tak jak Ty i już daaaaaawno te nagrywarkę "walec drogowy przejechał", bo padła na amen. Teraz z serwisu dostałem W552 ale nie jestem z niej zadowolony.
Poszukaj i poczytaj o tej nagrywarce i o jej problemach,na ten temat było już trochę topiców na forum.
misz_masz jest offline  
Stary 16.12.2003, 11:33   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
czyzby tzw "syndrom rocznego teac'a"? moze byc zle tak jak pisze misz_masz
nimal jest offline  
Stary 18.12.2003, 00:47   #7
coolart
Bywalec
 
Avatar użytkownika coolart
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: T.G.
Posty: 48
coolart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a mnie wogole nie kasuje plyt CD-RW a mam z biosem K , i jak juz pisze to mam pytanie, czy moge na to zaladowac bios H ??
czy moze grozi mi utrata biosu i po grzybach ??
coolart jest offline  
Stary 18.12.2003, 08:06   #8
misz_masz
KiNgOfOcEaN
 
Avatar użytkownika misz_masz
 
Data rejestracji: 06.09.2002
Lokalizacja: kretowisko w centrum kraju :-)
Posty: 928
misz_masz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez coolart
a mnie wogole nie kasuje plyt CD-RW a mam z biosem K , i jak juz pisze to mam pytanie, czy moge na to zaladowac bios H ??
czy moze grozi mi utrata biosu i po grzybach ??

Jasne, że możesz wrócic do poprzedniego biosu ale i tak juz marnir to widzę....
Lepiej idż do serwis jak jeszce masz ją na gwarancji........... i rozglądnij się za inną nagrywarką innej firmy.
misz_masz jest offline  
Stary 18.12.2003, 10:39   #9
miles
volleyball
 
Data rejestracji: 13.11.2002
Lokalizacja: wyjechalem z PL a co :)
Posty: 454
miles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
..........syndrom rocznego teac'a.......
W tym momencie przeklinam.... ten syndrom właśnie się włączył, ale nagrywarka ma półtora roku i po ujuh z gwarnacją. Jednego dnia dobrze nagrywała, a drugiego, zaczeło się. NIe czyta i nie pali.
Nigdy nie zmieniałem Biosu, narazie rozłożyłem ją i "przetarłem".
Zobaczymy co dalej
__________________
nie bylo mnie od 2008 smieszne
miles jest offline  
Stary 18.12.2003, 11:19   #10
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez miles
W tym momencie przeklinam.... ten syndrom właśnie się włączył, ale nagrywarka ma półtora roku i po ujuh z gwarnacją. Jednego dnia dobrze nagrywała, a drugiego, zaczeło się. NIe czyta i nie pali.
Nigdy nie zmieniałem Biosu, narazie rozłożyłem ją i "przetarłem".
Zobaczymy co dalej

Z tego co pamiętam - w540e mają 2 lata gwarancji producenta i do tego gwarancja sprzedawcy ma się nijak. Ja nie dałem sobie wcisnąć przez sprzedawcę 12 miesięcy i mam 24. Czkam teraz na syndrom 2 letniego TEACa a BIOS 1.0K mam od dnia jego pojawienia się. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 18.12.2003, 15:31   #11
coolart
Bywalec
 
Avatar użytkownika coolart
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: T.G.
Posty: 48
coolart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no to teraz najleprze, gwarancja milela hyba rok temu wiec to juz nie wchodzi w rachube, jedynie update biosu
coolart jest offline  
Stary 18.12.2003, 16:11   #12
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez coolart
no to teraz najleprze, gwarancja milela hyba rok temu wiec to juz nie wchodzi w rachube, jedynie update biosu
Nawet teoretycznie jest to niemożliwe. Ten model nie ma jeszcze dwóch lat. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 18.12.2003, 17:33   #13
miles
volleyball
 
Data rejestracji: 13.11.2002
Lokalizacja: wyjechalem z PL a co :)
Posty: 454
miles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez esem
Z tego co pamiętam - w540e mają 2 lata gwarancji producenta.......
Czyli co mam teraz szukac producenta?. Firma która mi ją sprzedała, powiedziała że rok to znaczy 12 miesięcy nie dłużej. Więc nie wiem. Tak czy tak niedziała.
A czy to syndrom, raczej powód do wyluzowania
POZDRO
__________________
nie bylo mnie od 2008 smieszne
miles jest offline  
Stary 18.12.2003, 17:44   #14
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez miles
Czyli co mam teraz szukac producenta?. Firma która mi ją sprzedała, powiedziała że rok to znaczy 12 miesięcy nie dłużej. Więc nie wiem. Tak czy tak niedziała.
A czy to syndrom, raczej powód do wyluzowania
POZDRO
Ja bym zwrócił się do TEACa (Polska) a jak nie to do Europe. 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 18.12.2003, 23:36   #15
coolart
Bywalec
 
Avatar użytkownika coolart
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: T.G.
Posty: 48
coolart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
szkoda zachodu, wypalara CD-RW kosztuje juz w granicy 150zł wiec jak juz do jedynie wchodzi w raube wypalara DVD+/- R/RW
tylo teraz pytanie , jakiej firmy, czy dalej TEAC czy inna firma, ja tak mysle nad Lionkeim ale nie jestem pewien czy to dobre
coolart jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.