Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.01.2003, 18:39   #1
marram
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: wocław
Posty: 9
marram w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Problem z wypalaniem muzyki na płytach CD-RW

Witam!

Mam mały problem, otóż próbowałem juz chyba na 4 różnych płytach CD-RW wypalic muzykę z mp3. Żadna z plyt nie daje sie czytać na sprzęcie audio, ani w odtwarzaczu samochodowym. Plyty wypalam w NERO, z ustawieniami: x4, Disk-At-Once, Burn-Proof, Zamknij CD. Czy jest to normalne? Może używam niwłaściwych płyt CD-RW? Jesli tak to jakich uzywać? A może mam coś źle ustawione? Natomiast jesli w NERO z menu "Nagrywarka" wybiorę "Widok ścieżki.." są widoczne wszystkie zapisane ścieżki na płycie CD-RW. Nadmieniam, że nie mam problemu ze wypalaniem muzyki na zwykłych plytach CDR.

Z góry dziekuje za każdą odpowiedź!

Pozdrawiam.
__________________
Wiem, że nic nie wiem. Sokrates
marram jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.01.2003, 18:43   #2
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,917
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Re: Problem z wypalaniem muzyki na płytach CD-RW

Cytat:
marram napisa***322;(a)
Witam!

Mam mały problem, otóż próbowałem juz chyba na 4 różnych płytach CD-RW wypalic muzykę z mp3. Żadna z plyt nie daje sie czytać na sprzęcie audio, ani w odtwarzaczu samochodowym. Plyty wypalam w NERO, z ustawieniami: x4, Disk-At-Once, Burn-Proof, Zamknij CD. Czy jest to normalne? Może używam niwłaściwych płyt CD-RW? Jesli tak to jakich uzywać? A może mam coś źle ustawione? Natomiast jesli w NERO z menu "Nagrywarka" wybiorę "Widok ścieżki.." są widoczne wszystkie zapisane ścieżki na płycie CD-RW. Nadmieniam, że nie mam problemu ze wypalaniem muzyki na zwykłych plytach CDR.
Widocznie Twoje napędy nie mogę odczytać płyty CD-RW, bo budowa jest inna niż CD-R.
SEBAW jest offline  
Stary 22.01.2003, 20:07   #3
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To normalne w sumie, starsze odtwarzacze nie radza sobie z CD-RW poprostu laser ich nie widzi, gdyz powierzchnia plyty CD-RW ma mniejszy wspolczynnik odbicia swiatla laserowego. Cuz musisz palic na CD-R albo wymienic odtwarzacz w samochodzie i sprzet audio...
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Stary 22.01.2003, 22:48   #4
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no wlasnie, tylko nowy sprzecior audio radzi sobie z RW, hmm... prawie kazdy
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 22.01.2003, 23:32   #5
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 32,005
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Y@nkee_PL napisa***322;(a)
no wlasnie, tylko nowy sprzecior audio radzi sobie z RW, hmm... prawie kazdy
Etam nowy...nie ma reguly, im lepszy i drozszy tym z tym gorzej (nie tylko z cdrw ale tez z cdr), trzeba po prostu zawsze to sprawdzic zanim sie cos kupi a sprzedawcy doskonale udaja ze oczywiscie wszystko jest OK a tak naprawde nie maja o tym zielonego pojecia i zwyczajnie cisna kit.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online  
Stary 22.01.2003, 23:43   #6
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
grzeniu napisa***322;(a)
Etam nowy...nie ma reguly, im lepszy i drozszy tym z tym gorzej (nie tylko z cdrw ale tez z cdr), trzeba po prostu zawsze to sprawdzic zanim sie cos kupi a sprzedawcy doskonale udaja ze oczywiscie wszystko jest OK a tak naprawde nie maja o tym zielonego pojecia i zwyczajnie cisna kit.
a czy ja wspominalem o drogim sprzecie , nowy nie oznacza drogi
po prostu trza zwrocic uwage w opisie sprzetu czy jest 'CD-RW Compatible' czy jakos tak , a dopiero teraz to zauwazam na wystawkach, wczesniej jakos nie
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 23.01.2003, 08:28   #7
Imperator
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2003
Posty: 6
Imperator w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Marram dziwie sie ze cie nie zahukali tak jak mnie na tym forum a ten moderator byl tak ograniczony ze naszczekal na mnie i zamknal temat - mam nadzieje ze z toba tak nie zrobi.
Niewazne odpowiem ci tak jak mnie to uczyniono - eksperci tego forum a wlasciwie grzeniu (ktory tak madrze wypowiada sie nt.) - musisz duzo czytac.
A teraz od siebie - nie uzywaj lub unikaj uzywania CDRW do audio - taka jest uwaga w Nero na koncu kreatora - "bo wiele odtwarzaczy CD nie jest w stanie odczytac takich plyt" - gdy poslugujesz sie tymze kreatorem.

Pozdrawiam grzenia I.
Imperator jest offline  
Stary 23.01.2003, 08:55   #8
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: Problem z wypalaniem muzyki na płytach CD-RW

Cytat:
marram napisa***322;(a)
Witam!

Mam mały problem, otóż próbowałem juz chyba na 4 różnych płytach CD-RW wypalic muzykę z mp3. Żadna z plyt nie daje sie czytać na sprzęcie audio, ani w odtwarzaczu samochodowym. Plyty wypalam w NERO, z ustawieniami: x4, Disk-At-Once, Burn-Proof, Zamknij CD. Czy jest to normalne? Może używam niwłaściwych płyt CD-RW? Jesli tak to jakich uzywać? A może mam coś źle ustawione? Natomiast jesli w NERO z menu "Nagrywarka" wybiorę "Widok ścieżki.." są widoczne wszystkie zapisane ścieżki na płycie CD-RW. Nadmieniam, że nie mam problemu ze wypalaniem muzyki na zwykłych plytach CDR.

Z góry dziekuje za każdą odpowiedź!

Pozdrawiam.
Rozumiem, że oczywiście wybrałeś do kompilacji Audio, a nie np tryb ISO. Reszta wybrana OK. Jeśli tak, to chyba rzeczywiście Twój sprzęt nie łyka CD-RW, moja 10-letnia wieża Techniksa zresztą też nie.
Fantomas jest offline  
Stary 23.01.2003, 09:15   #9
raven66
dziobák [;
 
Avatar użytkownika raven66
 
Data rejestracji: 08.03.2002
Lokalizacja: KRáK/oFF
Posty: 273
raven66 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Y@nkee_PL napisa***322;(a)
no wlasnie, tylko nowy sprzecior audio radzi sobie z RW, hmm... prawie kazdy
Moja kumpela na mieszkaniu ma Samsunga moze 8-miesiecznego, jest tak ze nie tylko, ze nie czyta jej CDRW, ale nawet nie czyta jej wiekszosci CDR. Toleruje tylko Verbatimy i Imation, jak nagrywam na innych (probowalem nawet 2X!!) to nie lapie i wyswietla NO DISC

PozdR :cool:
raven66 jest offline  
Stary 23.01.2003, 09:26   #10
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Niestety odczyt CD-R również zależy od sprzętu mój znajomy ma Technicsa około 10-letniego, który ma poważne problemy z odczytem jakiegokolwiek CD-R (dwa lata temu nie miał takich problemów).
Inna znajoma ma 14 letni odtwarzacz (jakaś mało znana firma, zrobiony na podzespołach Philipsa), który bez problemów odczytuje wszystkie CD-R, a zdarzają mu się przeskoki na oryginalnych płytach.

Pozdrawiam
para jest offline  
Stary 23.01.2003, 12:25   #11
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,917
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Y@nkee_PL napisa***322;(a)
no wlasnie, tylko nowy sprzecior audio radzi sobie z RW, hmm... prawie kazdy
Niektóre napędy audio choć odczytują płyty CD-RW, to mają problem z płytami High Spped i Ultra Speed. Jeżeli już stosować płyty CD-RW to te z indeksem 1x,2x,4x. (chodzi mi o te pierwsze czytniki audio, które odczytują CD-RW)
SEBAW jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.