Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.01.2004, 07:48   #1
snach
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika snach
 
Data rejestracji: 28.05.2003
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 18
snach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Alcohol nie widzi napędów

Mam problem z Alcoholem w wersji (Alcohol 120% 1.4.7.1005). Mam zainstalowany XP PRO SP1, sterowniki ASPI i po włączeniu programy nie widzi mojej nagrywarki i DVD. Co ciekawe przy przełączeniu na interfejs WINDOWS NT/XP w opcjach wszystko jest ok.
I teraz pojawia się pytanko. Czy Alcohol będzie wówczas poprawnie omijał zabezpieczenia płyt jak to było dotychczas. Przy interfejsie Windows NT/XP pojawia się info. że program będzie korzystał z sterowników sytemu operacyjnego, a nie ze sterowników Alcohola.
Chciałbym wrócić do ustawień domyślnych interfejsu gdyż sa chyba najbardziej skuteczne.
mam równiez zainstalowanego NERO w wersji 6.3.0.0
Pozdrawiam!!!

Czy to moze byc związane z DMA - tak naprawde to nie wiem czy powinno być włączone czy tez nie

Z góry dziekuje za pomoc
__________________
nie ma tego złego.......
snach jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.01.2004, 10:29   #2
usurus
user
 
Avatar użytkownika usurus
 
Data rejestracji: 03.07.2003
Lokalizacja: Poznań
Posty: 28
usurus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Alcohol ma jakiś feler w rozpoznawaniu napędów. Mój czasami nie widzi nagrywarki, dopiero za którymś razem załapuje (inne pr. nie mają żadnych kłopotów). Związane jest to pwewnie z wewnętrznym ASPI alcohola.

DMA włącz jak najbardziej. Przyspiesza to transfer z dysków i odciąża procka.
__________________
pozdrawiam
usurus

Powered by Lite-on LTR-52246S
usurus jest offline  
Stary 30.01.2004, 11:26   #3
snach
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika snach
 
Data rejestracji: 28.05.2003
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 18
snach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez usurus
Alcohol ma jakiś feler w rozpoznawaniu napędów. Mój czasami nie widzi nagrywarki, dopiero za którymś razem załapuje (inne pr. nie mają żadnych kłopotów). Związane jest to pwewnie z wewnętrznym ASPI alcohola.

DMA włącz jak najbardziej. Przyspiesza to transfer z dysków i odciąża procka.

Ok. Dzięki za info.
Ja mam LTR 48125S i spróbuje dzisiaj z ForceAspim Moze to da cos.
ale jakbyś mógł mi jeszcze powiedzieć jak włączyć DMA i czy dysk twardy też ma chodzic na DMA. a ha i co to znaczy ze moj nagrywarka działa w trybie UDMA-2

troche tu chaosu sie wkradło.
Z góry przepraszam
Pozdro
__________________
nie ma tego złego.......
snach jest offline  
Stary 30.01.2004, 11:50   #4
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
DMA ...http://www.jtz.org.pl/Html/mini/Ultra-DMA.pl-2.html
wł. wchodząc w panel sterowania /System / Sprzęt / Menadzer urządzeń... włąściwości Kontorlera IDE ATA -> Podstawowy kanał i pomocniczy kanał IDE ...
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 31.01.2004, 08:38   #5
rrafaell
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika rrafaell
 
Data rejestracji: 03.01.2001
Posty: 20
rrafaell w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja mialem tez problem z tym alcoholem, jak i z kilkoma innymi programami. Ja mam plyte na chipsecie nForce2 i zainstalowanie sterownikow nVidii do plyty glownej powodowalo ten problem. Teraz tego nie mam i dziala wszystkopoprawnie.
rrafaell jest offline  
Stary 31.01.2004, 08:45   #6
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Snach spróbuj zainstalować dodatek który podobno poprawia współprace alkochola z napędami. Znajdzieszgo tutaj - http://www.cdrinfo.pl/software/stron...R-Rest_of_Soft
Loczek jest offline  
Stary 31.01.2004, 15:08   #7
snach
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika snach
 
Data rejestracji: 28.05.2003
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 18
snach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
to jedna były sterowniki nVidia 3.13 do na nForce2 Ultra400. Odinstalowałem i działa wszystko jak trzeba. Zainstalowałem także ASPI 1.72 i jest gittttt!!!
Dzięki wszystki mza cenne rady

Pozdrawiam!
__________________
nie ma tego złego.......
snach jest offline  
Stary 13.02.2004, 23:39   #8
Zakrn
Q
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Posty: 39
Zakrn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja mam za to inny problem z alcoholem. Do czasu jego instalacji wszystko działa poprawnie, ale już po eac przestaje mi widzieć fizyczne napędy, reinstalacja aspi (force i adaptec) nie pomaga. Po zmianie w ustawieniach eac'a sterowniki aspi na tryb wewnętrzny winxp zaczyna widzieć napędy, ale nie widzi żadnych włożonych płyt. Co można pokombinować? Odinstalowanie sterowników nvidii odpada (sprawdzane na dwóch wersjach).
---
Dopisane:

Eh... sorki, chyba się pospieszyłem... Znalazłem to w necie: http://www.ntu.edu.sg/home5/pg030535...s/EAC_ASPI.htm i wygląda na to, że teraz działa.
__________________
LiteON SOHW-832s VS0B; Nero 6.3.1.17; Alcohol 120% 1.9.2.1705

Ostatnio zmieniany przez Zakrn : 13.02.2004 o godz. 23:56
Zakrn jest offline  
Stary 16.02.2004, 06:45   #9
snach
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika snach
 
Data rejestracji: 28.05.2003
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 18
snach w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Szkoda ze nie napisałes więcej o swojej konfiguracji. Ja miałem problem przy sterach do nForce 2( nVidia 3.13). posłuchałem rady i zainstalowałem starsze (chyba 2.03), tzn. te ktore dostałem z moją płytką Epox 8RDA3. Teraz chodzi ok. tz. Alkohol widzi fizyczne napędy ale z EAC jest troche inna sprawa. Na stronie EAC pisze wyraźnie, że aby uniknąć problemów z kompatybilnością ASPI i EAC należy do katalogy EAC skopiować sterowniki NERO czyli wnaspi32.dll. Jezeli uzywasz Nero, powyższy plik znajdziesz w jego katalogu.


Powodzenia

Pozdrowionka
__________________
nie ma tego złego.......
snach jest offline  
Stary 17.02.2004, 12:43   #10
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez snach
Szkoda ze nie napisałes więcej o swojej konfiguracji. Ja miałem problem przy sterach do nForce 2( nVidia 3.13). posłuchałem rady i zainstalowałem starsze (chyba 2.03), tzn. te ktore dostałem z moją płytką Epox 8RDA3. Teraz chodzi ok. tz. Alkohol widzi fizyczne napędy ale z EAC jest troche inna sprawa. Na stronie EAC pisze wyraźnie, że aby uniknąć problemów z kompatybilnością ASPI i EAC należy do katalogy EAC skopiować sterowniki NERO czyli wnaspi32.dll. Jezeli uzywasz Nero, powyższy plik znajdziesz w jego katalogu.


Powodzenia

Pozdrowionka

Sterowniki 3.13 są O.K. Należy tylko pamiętać aby nie instalować SW IDE. *0
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 05.04.2005, 10:13   #11
zbyszek3414
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.04.2005
Lokalizacja: gliwice
Posty: 8
zbyszek3414 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
alkohol120%

witajcie mam sprawe mam alkohol120% czy czeba miec do tego sterowniki i gdzie moge znalesc pozdrawiam
zbyszek3414 jest offline  
Stary 05.04.2005, 10:22   #12
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez zbyszek3414
witajcie mam sprawe mam alkohol120% czy czeba miec do tego sterowniki i gdzie moge znalesc pozdrawiam
Nie trzeba sterowników. Instalator zaiwera sterowniki napędu wirtualnego i własne sterowniki urzšdzeń. (jak nie działa to sš patche dodajšce obsługę kolejnych nagrywarek)

PS Ortografia
downloads jest offline  
Stary 05.04.2005, 11:55   #13
zbyszek3414
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.04.2005
Lokalizacja: gliwice
Posty: 8
zbyszek3414 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
alkohol120%

am sprawe jak nagrywam w binie na płyte wybija mi jakis plik nie odpala mi płyta a nazywa sie C:WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT TEN PLIK SYSTEMOWY NIE NADAJE SIE DO URUCHOMIENIA APLIKACJI SYSTEMU MS-DOS LUB MICROSOFT WINDOWS
zbyszek3414 jest offline  
Stary 05.04.2005, 12:23   #14
zbyszek3414
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.04.2005
Lokalizacja: gliwice
Posty: 8
zbyszek3414 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy

Cytat:
Napisany przez downloads
Nie trzeba sterowników. Instalator zaiwera sterowniki napędu wirtualnego i własne sterowniki urzšdzeń. (jak nie działa to sš patche dodajšce obsługę kolejnych nagrywarek)

PS Ortografia
mam sprawe jak nagrywam w binie na płyte wybija mi jakis plik nie odpala mi płyta a nazywa sie C:WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT TEN PLIK SYSTEMOWY NIE NADAJE SIE DO URUCHOMIENIA APLIKACJI SYSTEMU MS-DOS LUB MICROSOFT WINDOWS
zbyszek3414 jest offline  
Stary 05.04.2005, 13:32   #15
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez zbyszek3414
mam sprawe jak nagrywam w binie na płyte wybija mi jakis plik nie odpala mi płyta a nazywa sie C:WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT TEN PLIK SYSTEMOWY NIE NADAJE SIE DO URUCHOMIENIA APLIKACJI SYSTEMU MS-DOS LUB MICROSOFT WINDOWS
Napisz co nagrywasz (rozumiem, że BIN i CUE) ale jaki program, nagrywarka, płyta i czym jest (jeżeli jest) zabezpieczony program który nagrywasz, oraz czy działa w napedzie wirtualnym. Bo nie do końca rozumiem o co chodzi.
downloads jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.