Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.04.2004, 16:10   #1
orzecht
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.04.2004
Posty: 1
orzecht w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z zapisanymi danymi na CD RW

WItam
Może ktoś mi poradzi co mam zrobić bo sam tego jakoś wymyśleć nie potrafię.

Nagrałem na CDRW zdjęcia /plik ok 25mb/ było wszystko ok
dodałem następnie drugi plik kolejne 25mb i dalej było ok
potem dograłem plik 2mb i cała reszta mi znikneła, dodam że wszystkie dogrywania były robione w nero w trybie multisesji.
Teraz na płytce mam tylko ten mały pliczek 2 mb, ale po kliknięciu na info o CD pokazuje mi 3 scierzki: pierwszą 25 drugą 25 i trzecią 2mb ale total commander i mój komuter widzią tylko mały plik /2mb/. próbowałem już zrobić kopie płyty i na drógiej jest identyczna sytuacja / po kliknięciu na info o CD dalej pokazuje 3 scierzki ale total commander widzi tylko mały pliczek/
Zalezy mi trosze, nawet bardzo na tych danych a sam nie dam rady sobie poradzić , może ktoś ma jakiś pomysł ??
Pozdrawiam wszystkich użytkowników
orzecht jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.04.2004, 16:50   #2
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,860
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Widac ostatnia sesje zrobiles przez pomylke jako nowa multisesje a nie jako kontynuacje istniejacych. Sprobuj w nero zapisac te wszystkie sciezki na dysk, nero powinien widziec rzeczywista zawartosc plyty, albo isobusterem...no a potem juz zrobisz z tym co chcesz.
Jesli masz win98 to we wlasciwosciach napedu wejdziesz w woluminy i tez bedziesz mogl to zapisac na nowo.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 01.05.2004, 20:02   #3
Jacek-Molski
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.02.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3
Jacek-Molski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.
Podłączę się pod ten post, bo troche dotyczy i mnie. Płyta CD-RW nagrana przez InCD na winXP nie jest czytana przez win98se na laptopie - laptop bez nagrywarki, samo cd. Płyta jest widziana jako New ( :E ). Są na niej widziane jedynie Folder-Files, plik Autorun - klikając w eksplorerze prawym przyciskiem z listy rozwijanej wybieram - zainstaluj - i nic się nie zmienia, ikona i plik Openhtm - po otwarciu tego pliku same krzaczki.
Co nalezy zrobić, aby te płyty były widoczne.
Pozdrawiam.
Jacek
__________________
Molski
Jacek-Molski jest offline  
Stary 01.05.2004, 20:13   #4
kodziu
^_^ czekam na bana ;)
 
Avatar użytkownika kodziu
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Posty: 1,838
kodziu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Jacek-Molski Musisz zainstalować program incd w laptopie lub inny program pozwalający odczytywać pliki w standardzie mount-rainer. Nieważne że nie masz tam nagrywarki, po prostu wystarczy zainstalować.
kodziu jest offline  
Stary 01.05.2004, 22:34   #5
Jacek-Molski
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.02.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3
Jacek-Molski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za odzew.
I tak zainstalowałem InCD. Bez zmian - nadal nie widzę zapisanych danych ( płyta TDK CD-RW 700 ). Doinstalowałem easywritereader - restart kompa i jak się uruchamiał niebieska plansza, że czegoś tam nie odnalazł vXd .... - i albo naciśnij alt+ctrl+del albo jakiś klawisz aby iść dalej - wcisnąłęm dalej - i biała plansza i zwiech kompa, później tylko tryb awaryjny i tak w kółko aż do odistalowania easywriterreadera.
Jacek
__________________
Molski
Jacek-Molski jest offline  
Stary 02.05.2004, 08:56   #6
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Wydaje mi się, że źle wykonałeś płyte multiseeyjną. Na tej stronie http://seba.wsm.wielun.pl/multisesja.htm masz opisane jak to się wykonuje.
Aby odzyskać dane z płyty możesz wejść na dział Download - diagnostyka i tam znajdzisz odpowiednie programy.
SEBAW jest offline  
Stary 02.05.2004, 10:02   #7
Jacek-Molski
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.02.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3
Jacek-Molski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może w pojemności pyty jest przyczyna. Włożyłem płytę Platinium CD-RW - 650mb, nagraną w Easy CD Creator i cd widziało najpierw UFDprogram do zainstalowania ( poprzednio odinstalowałem ), program sie zainstalował, zrestartował kompa i płyta 650mb jest widoczna na laptopie.
A moze jeszcze szybkość nagrania ma znaczenie, może mój kompakt nie czyta płyt CD-RW szybko wypalonych.
Jeszcze dodam, jak nagrywam w XP. Wkładam płytę do nagrywarki liteon, czekam aż InCD przyjmue płytę (zapali się zielona ikona w zasobniku ), potem pprzechodze do Norton Comandera i kopiuję pliki na CD-RW, tak samo robiłem w Easy CD i nie było problemów, ale z płytami 650mb, czy takimi małymi 200mb.
Pozdrawiam.
Jacek

ps. @Sebaw - 40 lat temu urodziłem się w Wieluniu.
__________________
Molski
Jacek-Molski jest offline  
Stary 30.05.2004, 17:45   #8
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sprobuj w nero zapisac te wszystkie sciezki na dysk, nero powinien widziec rzeczywista zawartosc plyty,

Mam ten sam problem i znajdując twoją redę (po dwóch dniach przeglądania forum aby na pytanie nie uzyskać odpowiedzi "najpierw poszukaj potem pytaj") odetchnąłem z ulgą, niestety nie rozumiem co masz na myśli pisząc o zapisaniu ścieżek na dysk. Nero widzi dwie ściezki ale jak je nagrać? (Wspomne jeszcze ze moja znajomosc zagadnien informatycznych w skali 1 do 10 oceniam na 1, ale mam duzo zapalu)

Pozdrawiam i czekam na podpowiedz.
siwek jest offline  
Stary 30.05.2004, 18:22   #9
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,860
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Siwek - w nero masz w menu dodatki>zapisz sciezki, mam nero 6 ale w nero 5 jest podobnie. Jesli na plycie masz dane to nero zapisze ci je w formacie nrg lub iso, zalezy jak sobie wybierzesz, muzyke zapisze ci tez w wybranym formacie (np mp3). Z tym zapisanym formatem chyba juz wiesz co dalej zrobic?
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 30.05.2004, 20:50   #10
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu
Siwek - w nero masz w menu dodatki>zapisz sciezki, mam nero 6 ale w nero 5 jest podobnie. Jesli na plycie masz dane to nero zapisze ci je w formacie nrg lub iso, zalezy jak sobie wybierzesz, muzyke zapisze ci tez w wybranym formacie (np mp3). Z tym zapisanym formatem chyba juz wiesz co dalej zrobic?
Dzięki, mam to co chciałem.
siwek jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.