Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.08.2005, 20:46   #1
bucha
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.08.2005
Posty: 4
bucha w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z zamulającym kompem podczas nagrywania plyt DVD !!!

Wiec tak, mam zamiar zakupic nagrywarke DVD LG GSA-4163B (wersja bios A103). Wlasnie jestem z osoba od ktorej kupuje sprzet. Co za tym idzie ona ma nastepujacy sprzet:
Plyta: ABIT SA6R
Procesor: Celeron 667MHz
Ram: 256 PC-133
Dysk: Seagate 13 GB (5400)
I na jego sprzecie owa nagrywarka podczas nagrywania plyt DVD przy predkosci x4 system chodzi dosc szybko, normalnie moze przegladac aplikacje, sluchac muzyki i grzebac w necie. NATOMIAST u mnie:
Plyta: ASUS P4P800S-X
Procesor Celeron 2,4GHz
Ram: 512MB/400/Twinmos
Dysk:Seagate Barracuda 80GB 7200 (2MB)
owa nagrywarka podczas nagrywania plyt x4 marki HAWK, CHOLERNIE zamula komputer, kiedy klikam na ikone Moj Komputer uruchamia sie po kilku(nastu) sekundach! System potwornie zamula!!! System u mnie to WINXP Pro SP2, u kolegi natomiast jest WIN98SE! Nagrywarka ma wlaczone DMA, dysk rowniez (u ziomka rowniez) I u mnie i u kolegi dzialaja antywirusy Symanteca Nortony... Oczywiscie u mnie dzieje sie to i na tasmie 40 zylowej i na 80 !!! Nagrywarka jest osobno na tasmie, na drugim kanale jako MASTER ! Tak samo bylo u niego jak i u mnie! DLACZEGO u mnie tak sie dzieje a u kolegi wszystko bylo w porzadku! Nagrywane w Nero 66013 Burning Rom i pozniej w Nero Express 6.3.1 dolaczonym do boxa nagrywarki! Prosze o logiczne, przemyslane odpowiedzi, zalezy mi na tym BARDZO!!!
bucha jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.08.2005, 21:05   #2
NeoFighter
try a run, try a hide...
 
Avatar użytkownika NeoFighter
 
Data rejestracji: 07.06.2005
Lokalizacja: z nienacka
Posty: 1,883
NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
heh

nie przychodzą mi do głowy żadne przemyślane i logiczne odpowiedzi

już myślałem, że to DMA, ale skoro twierdzisz że nie, to wina musi być po stronie software'u

jeżeli bardzo zależy Ci na tej nagrywarce, to spróbuj format c:, jak później będzie tak samo to ja już nie wiem
__________________
i'm not going to take back my words
that's my way of the ninja


Moje zdjęcia >> http://nawiesniak.pl
NeoFighter jest offline  
Stary 11.08.2005, 21:46   #3
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Standartowe dzialania:
_sterowniki do MoBo
_sterowniki ASPI
_defragmentacja dysku
_sprawdzenie co tak naprawde zamula, 3 palce - procesy.
Ps: i moim zdaniem -wy****nie Norton AntyVirus - absolutnie i nieodwolalnie!!!!!!!!!!!!
yahol jest offline  
Stary 11.08.2005, 22:11   #4
bucha
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.08.2005
Posty: 4
bucha w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
sterowniki mam z oficjalnej strony asusa, ASPI to nie wiem co to antywira nie ma sensu usuwac skoro u kolegi z wlaczonym dziala idealnie! dysk swiezutki formatowany kilka dni temu z MINIMALNA ilosci programow!!!
bucha jest offline  
Stary 11.08.2005, 22:20   #5
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
kolego @bucha a to DMA masz właczone w Biosie płyty gł. czy w windzie?
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline  
Stary 12.08.2005, 04:49   #6
bucha
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.08.2005
Posty: 4
bucha w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
i tu i tu jest zapodane DMA, a wlasciwie to w biosie nie mam jakiejs konkretnej opcji za to odpowiedzialnej, mysle zatem ze jest to zautomatyzowane!!!
bucha jest offline  
Stary 12.08.2005, 05:02   #7
zick
.................
 
Avatar użytkownika zick
 
Data rejestracji: 15.10.2004
Lokalizacja: Wilde World
Posty: 531
zick zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol
Ps: i moim zdaniem -wy****nie Norton AntyVirus - absolutnie i nieodwolalnie!!!!!!!!!!!!


popieram
ten syf potrafi skutecznie zamulić system
__________________
zick jest offline  
Stary 12.08.2005, 17:27   #8
NeoFighter
try a run, try a hide...
 
Avatar użytkownika NeoFighter
 
Data rejestracji: 07.06.2005
Lokalizacja: z nienacka
Posty: 1,883
NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez zick
popieram
ten syf potrafi skutecznie zamulić system

a tak, też się dołączam

wykop nortona i zarzuć pakiet F-Secure Internet Security 2005

obecnie nic lepiej nie ochroni Twojego kompa, a przy tym wymagania systemowe są wręcz śmieszne jak na taki kombajn

a swoją drogą zapytam,
czy nie próbowałeś nagrywać z WYŁĄCZONYM nortonem ??
__________________
i'm not going to take back my words
that's my way of the ninja


Moje zdjęcia >> http://nawiesniak.pl
NeoFighter jest offline  
Stary 12.08.2005, 17:41   #9
bucha
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.08.2005
Posty: 4
bucha w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiec tak, dzisiaj kupilem nowiuskie plyty DVD+RW x4 (Verbatim), DVD+R TDK x8, DVD+R VERBATIM x16. Sformatowalem dysk zainstalowalem TYLKO sterowniki oraz dodatkowo ASPI z oficjalen strony i stwierdzam co nastepuje: wlasnie nagrywam plyte z danymi na ww DVD+RW i wogole tego nie odczuwam!!!!!!!!!!!!
bucha jest offline  
Stary 12.08.2005, 20:41   #10
Tomy_m
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.08.2005
Posty: 5
Tomy_m w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
to już wiesz co jest przyczyną ... MNÓSTWO OPROGRAMOWANIA W TRAY'u + Norton który sprawdza "w locie" czy w danych lecacych do wypalenia nie ma wirusa !!! + system XP którego nawet nie przymierzaj do WIN98SE ... dlaczego ? Bo WIN98SE na FAT32 zawsze będzie szybszy od kolejnego nowszego systemu i nic na to nie poradzisz ...
Tomy_m jest offline  
Stary 16.09.2005, 13:34   #11
JONNY WEST
Bywalec
 
Data rejestracji: 11.09.2005
Posty: 35
JONNY WEST w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mój kolega ma podobnie z małą róznicą u niego niema nortona!! a po zrobieniu wina i instalacji sterów i biednego emula komp chodzi jak bym miał najmniej 2 nortony włączone w tym samym czasie
__________________
Jęsli złamne regulanim to mnie poprawcie !!!
JONNY WEST jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.