Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.09.2003, 19:03   #1
Paazik
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.07.2002
Posty: 33
Paazik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG 8320b dziwne

Hej hej. MAm 2 problemy :

1. Mam Lg 8320b- gdy np. kopiuję płytę cd na dysk a potem ją chcę nagrać to po około 40% wyskakuje w Nero(6.11) błąd odczytu danych i klapa płytka do wyżucenia. Jest to dziwne bo np. najpierw wyskakuje błąd odczytu ale płyka jeszcze się wypali o 3% więcej. Czy to może być wina błędnych sektorów na dysku?? Może kawalek pliku jest w błędnym sektorze i shit?? Jak tak to jak to usunąć??

2. Jak wyżej Lg 8320b= podczas wypalanie z predkoscia powyzej 16x, na plytach widac tak jakgdyby dziwne nierówne rozłożenie barwy, tak jakgdyby pasy ciemniejsze i jaśniejsze. Przy predkości 16 x nie ma ich. Dzieje sie to tylko u mnie bo sprawdzalem u kumpla to samo na tych samych plytach tylko że z prędkością od 40 do 52x, plyta miala jednolite zabarwienie. Czy to znaczy że już nagrywarka na emeryturke idzie ?? Wypaliłem na niej około 1000 płyt(2 lata).

Z góry dziex i HELP!!!!
Paazik jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.09.2003, 19:49   #2
/\/\cDrive
Mój żółw,Hellsing,LG FAN
 
Avatar użytkownika /\/\cDrive
 
Data rejestracji: 19.05.2003
Lokalizacja: San Andreas
Posty: 686
/\/\cDrive zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: LG 8320b dziwne

Cytat:
Paazik napisa***322;(a)
Czy to może być wina błędnych sektorów na dysku??
Jeżeli twój dysk ma BAD secktory to zdefragmentuj dysk. Defragmentator wyozrębni te secktory od dysku co spowoduje że dane nie będą nigdy więcej kopiować sie w te BAD miejsca. Może spróbuj wgrać najlepiej do twojego nero poprawke albo jak już Nero w wersji 5.5.10.42, jest to ostatnia pożądna wersja.
__________________
LG GCE8400B + Lite-On DVD-RW SOHW-1693S = Dobrze wypalona płyta
HAVE A NICE DAY
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.

/\/\cDrive jest offline  
Stary 30.09.2003, 20:06   #3
Lester
Bywalec
 
Avatar użytkownika Lester
 
Data rejestracji: 23.09.2003
Lokalizacja: Łomianki
Posty: 51
Lester w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
1) wywal nero6 i powalcz innym. czytałem, że to shit. i jeszcze jedno - czy wcześniej używałeś nero6 i wszystko było oki? Jeśli tak, no to ja nie mam pojęcia co się dzieje, może faktycznie napęd (ale po 40%? dziwne)

2) takie pasy to normalne. wynikają z różnych prędkości zapisu w różnych obszarach dysku. to, że u kumpla takich pasów nie ma to pewnie wynika z tego, że nagrywanie odbywa się inną metodą zapisu. więcej poczytaj tu. Z resztą na różnych płytach pasy takie widać bardziej, na innych mniej.
Lester jest offline  
Stary 01.10.2003, 17:06   #4
kizio
Wyrejestrowany
 
Avatar użytkownika kizio
 
Data rejestracji: 10.07.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 3,521
kizio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
moją nagrywarką było podobnie. Ale pare miech.ów temu była w serwisie i teraz używa ją mój tata (LG GCE 8320B). Ja teraz mam LiteOn LTR 52246S i jest o wiele lepsza od tego starego LG'ka.
__________________


kiziopl na gmail
JID: kizio na jabster.pl
Zapraszam na http://blog.xitenet.pl
kizio jest offline  
Stary 03.10.2003, 01:00   #5
ggta
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.09.2003
Lokalizacja: Kruszewo
Posty: 15
ggta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a ja mowie ze to dysk! potraktuj go programem WDCLEAR. bedziesz mial idealne zero - jakby dysk wyjechal z fabryki. Ale pamietaj zeby dane gdzies przeniesc

www.fiatbrava.prv.pl/WDCLEAR.EXE
www.fiatbrava.prv.pl/WDCLEAR.TXT
ggta jest offline  
Stary 03.10.2003, 06:52   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
/\/\cDrive & Lester pisali ze to wina nero i zeby zainstalowac poprawke - poprawka jest do wersji 6.0.0.15, a kolega Paazik uzywa 11, ktory NIE jest skopany i pali DOBRZE
wiec pewnie wina dysku
zanim zdefragmentujesz uszkodzona partycje pusc scandyska (albo jeszcze lepiej disk doktora - z pakietu Norton Utilieties)

pasy sa calkowicie normalne i pokazuja zmiany predkosci spawania na roznych obszarach plyty
nimal jest offline  
Stary 03.10.2003, 08:22   #7
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
ggta napisa***322;(a)
a ja mowie ze to dysk! potraktuj go programem WDCLEAR. bedziesz mial idealne zero - jakby dysk wyjechal z fabryki. Ale pamietaj zeby dane gdzies przeniesc

www.fiatbrava.prv.pl/WDCLEAR.EXE
www.fiatbrava.prv.pl/WDCLEAR.TXT
co to jest ten wdclear? Możesz coś więcej powiedzieć? Ciekawie to zapowiedziałeś
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline  
Stary 03.10.2003, 11:54   #8
ggta
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.09.2003
Lokalizacja: Kruszewo
Posty: 15
ggta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jest to cos jeszcze potezniejszego niz "nisko poziomowe formatowanie". Jedzie i na calym dysku nagrywa zera (jak wiadomo na dysku zapisane sa tylko 0 i 1). Po nim mamy kompletne nic na dysku. Wszystkie niedostepne strefy sa takze wyczyszczone. Czesto bad sectory lub "wolne" sektory sa spowodowane nie uszkodzeniem fizycznym a logicznym (zle ustawienie zer i jedynek) jak ruszysz WDCLEAR to on to poprawi - ale uwaga. Po uruchomieniu stracimy wszelkie dane na dysku - nie na partycji - na calym dysku. Wywali wszystko - partyjce, dane itp. Ale uwazam ze warto. Mojego kolegi dysk dostal za duze napiecie i padl boot sector. W sklepie powiedzieli ze konieczna jest wymiana mechaniki w środku (czego oni nie potrafia zrobic) - a on ładnie go naprawil
ggta jest offline  
Stary 03.10.2003, 12:14   #9
Paazik
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.07.2002
Posty: 33
Paazik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hej hej dzieki za odpowiedzi/ ale wdcleara waliłem z miecha temu i to samo. Na nero 5 tez czasami jest ten błąd(przetestowałem wszystkie możliwe wersje). A co do kolorów płyt to wcześniej tego nie miałem tz. płyty były jednolitego koloru. Postanowiłem wiec podkrecic nagryware do 8400b i nie ma pasów, ale gdy nagrywalem mp3 z predoscie 40x to mp 3 maja straszne trzski w różnych częsciach piosenki/ To przez wysoką predkość?


DZIEX
Paazik jest offline  
Stary 03.10.2003, 13:43   #10
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
jak wdclear kasuje i czyści nawet partycje bez możliwości wyboru to ja na razie dziękuję może jak zakupie sobie kolejny duży dysk gdzie mógłbym dane przenieść, ale i tak dzięki za info.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline  
Stary 03.10.2003, 14:00   #11
ggta
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.09.2003
Lokalizacja: Kruszewo
Posty: 15
ggta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
podstawaowe pytanie: A DMA masz wlaczone?
bo jak nei to nowsze nagrywarki sie sypia troche podczas nagrywania
ggta jest offline  
Stary 03.10.2003, 14:51   #12
/\/\cDrive
Mój żółw,Hellsing,LG FAN
 
Avatar użytkownika /\/\cDrive
 
Data rejestracji: 19.05.2003
Lokalizacja: San Andreas
Posty: 686
/\/\cDrive zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Paazik napisa***322;(a)
gdy nagrywalem mp3 z predoscie 40x to mp 3 maja straszne trzski w różnych częsciach piosenki/ To przez wysoką predkość?
No pewnie że przez dużą prędkość 40x to bardzo dużo. AudioCD'ki powinieneś nagrywać z max prędkością 12x.
__________________
LG GCE8400B + Lite-On DVD-RW SOHW-1693S = Dobrze wypalona płyta
HAVE A NICE DAY
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.

/\/\cDrive jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.