Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.11.2003, 20:58   #1
kult11
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.11.2003
Posty: 3
kult11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG model: HL-DT-ST CD-RW GCE-8160B problem pomocy!

Witam, mam pewien dosc powazny problem jak dla mnie Mam nagrywarke LG 16x10x40 jak rowniez naped CD-R/RW.. Wszystko ladnie dziala, ale jak wrzucam cd czyste do nagrywarki i cd do skopiowania do napedu CD wtenczas program sie wiesza (Nero najnowsza wersja 6.0.0 iles tam) A CloneCD nie wykrywa mi tych urzadzen.
Naped CD w ogole nie odpowiada i nie moge wyciagnac CD, lecz nagrywarka normalnie.. :/
Jeszcze chcialem nawiazac do pewnego komunikatu, ktory mi sie wyswietla przy wlanczaniu komputera: Primary IDE channel 80 is not installed conductor cable, czy cos podobnego.. pomocy! moze zle mam cos podpiet, mam dwa HDD pod jeden kanal IDE podpiety i dwa napedy pod drugi kanal podpiety.. :/
kult11 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.11.2003, 06:18   #2
Val
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 127
Val zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Spróbuj podpiąć nagrywarkę na drugim kanale IDE jako master a cd-roma na drugim kanale jako slave (odpowiednio ustaw zworki w napędach). Najlepiej byłoby urządzenie pracujące jako master podpiąć do końcówki taśmy IDE a urządzenie pracujące jako slave do środka taśmy. Zainstaluj następnie sterowniki do płyty głównej, włącz DMA (jeśli CD-ROM go obsługuje - w nagrywarce napewno można włączyć bo sam taką mam). Zainstaluj następnie sterowniki ASPI np. ForceASPI 1.7.
Komunikat "Primary IDE channel 80 is not installed conductor cable" - oznacza, że masz podpięty twardy dysk, który obsługuje tryby od ATA66 w zwyż na taśmie IDE 40 żyłowej zamiast na 80 żyłowej. Aha - nie podpinaj CD-ROMów i nagrywarek do kontrolera RAID, ponieważ to często bardzo sprawia kłopoty.
Val jest offline  
Stary 07.11.2003, 12:21   #3
kult11
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.11.2003
Posty: 3
kult11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Val: zrobilem wszystko tak jak napisales i nic :/ nadal to samo :/ mozna sie tylko wqr... nie wiem co jest, ale obrazy z HDD nagrywa, raczej jak zainstaluje Nero i od razu go uzywam to moge nagrac obraz, nastepnym razem jak odpalam to kupa nic nie chce dzialac.. jak odinstalowalem Nero to Clone CD wykryl cd-rom'a i nagrywarke, najpierw zrzucal obraz na hdd pozniej nagrywal, ale nie chcialo sie zapisywac, probowalem w locie i to samo :/ A co chodzi o DMA w cd-romie to mi obdluguje, mam LG DVD-ROM tylko ze w XP nie widze opcji zmiany na DMA ? nie wiem czego to wina, bo mam nowa plyte glowna + karte graficzne+ ram .. a co chodzi o ten komunikat, to podlanczalem 40 zylowa i 80 zylowa i to samo pomocy, moze cos wymyslisz Val ?
kult11 jest offline  
Stary 07.11.2003, 13:34   #4
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zainstaluj ASPI - nie zaszkodzi a moze pomoc
CrazyLucas jest offline  
Stary 07.11.2003, 13:45   #5
Val
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 127
Val zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ewentualnie jeśli bardzo zależy Ci na przegrywaniu "w locie" podepnij cd-roma i nagrywarke na osobnych taśmach. Może to jednak obniżyć ogólną wydajność systemu.
Val jest offline  
Stary 07.11.2003, 16:24   #6
kult11
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.11.2003
Posty: 3
kult11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
CrazyLucas: zainstalowalem i nadal to samo..

Val: jak na osobnych tasmach ? chodzi Ci o to ze HDD+DVD-ROM/ HDD+NAGRYWARKA ?
kult11 jest offline  
Stary 07.11.2003, 18:12   #7
Val
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 127
Val zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak na osobnych tasmach HDD+DVD-ROM/ HDD+NAGRYWARKA.
Val jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.