Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.08.2001, 12:48   #1
Kricho
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.09.2000
Lokalizacja: Thorn
Posty: 167
Kricho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problemy z dyskiem HITACHI_DK23AA-12B

Zdaję sobie sprawę, że ten post znacznie odbiega od tematyki CD-R ale może ktoś z was zetknął się już z takim przypadkiem i mogłby mi pomóc.

Mam problemy z podłączeniem 2,5 calowego dysku IDE (HITACHI_DK23AA-12B) o pojemności 12GB do stacjonarnego komputera. Używam do tego celu prostego adaptera 2,5->3,5 (za prostego, żeby to on stanowił problem).

Jeżeli dysk pracuje samotnie to żaden system operacyjny nie chce się bootować (nawet z dyskietki). Jeżeli podłącze go wraz z innymi napędami (do kontrolera UDMA33 lub UDMA66) wówczas system bootuje się (MS-DOS, PC-DOS, W2k), dysk w systemie jest widziany ale nie widać żadnej jego partycji z danymi.

Mama płytę Abita BP6 (2xCeleron 433) z nowym biosem RU. Problemy z maksymalną widzianą pojemnością odpadają bo na co dzień pracuję z SEAGATE'em 40GB i jest wszystko cacy.

Z podobnym przypadkiem spotkałem się już kiedyś i też nic nie mogłem zrobić. Miałem wtedy problem ze starszym dyskiem (SEAGATE 850MB) na komputerze z P-200MMX. Tam system nie chciał w ogóle startować mimo, że ten dysk bez problemów idzie u mine na płycie.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to będę bardzo wdzięczny za jakąś podpowiedź. Chciałem zrobić backup dysku przed oddaniem laptopa do serwisu, ale Ghost nie widzi przez te problemy żadnej partycji.
Kricho jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.08.2001, 21:45   #2
Mike_
Bywalec
 
Data rejestracji: 26.05.2002
Posty: 42
Mike_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
witam
-zle ustawione zworki
-zle parametry w biosie (nie ustawiaj na auto,lecz tak jak jest opis na dysku)
-sprobuj go sformatowac na nisko (lowformat) na tym kompie
pozdrawiam
Mike_ jest offline  
Stary 27.08.2001, 01:34   #3
Kricho
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.09.2000
Lokalizacja: Thorn
Posty: 167
Kricho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zworki ustawiałem prawidłowo zawsze master albo slave - nigdy CSEL
W biosie też próbowałem detekcji dysku i bez zmian.
Żaden format nie wchodzi w grę, nie mogę stracić danych na dysku. Boję się nawet odpalać PartitionMagic.
Kricho jest offline  
Stary 04.09.2001, 14:12   #4
Kricho
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.09.2000
Lokalizacja: Thorn
Posty: 167
Kricho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
PROBLEM ROZWIĄZANY !!!!
Jeśli kogoś to zainteresuje - zapraszam do lektury.

Aż wstyd mi przyznać, że nie czytam instrukcji obsługi.
W podręczniku do Laptopa znalazłem, że 2,5 calowe dyski twarde do laptopów mają możliwość zamknięcia na hasło. Wystarczy w biosie ustawić hasło administratora a dysk zostanie "zahasłowany" również. Wszelkie próby wyjęcia go z laptopa i odpalenie na innym kompie kończą się fiaskiem. Jest to niezłe zabezpieczenie przed skutkami kradzieży dysku z komputera.
Tytułowy dysk był rozpoznawalny w biosie ale wszelkie próby odczytu z niego jakichkolwiek informacji (nawet tablicy partycji) kończyły się niepowodzeniem.

Są dwa sposoby na skorzystanie z takiego "zahasłowanego" dysku na innym komputerze:
1. Usunąć z laptopa hasło administratora i dopiero wtedy przełożyć dysk;
2. W komputerze docelowym ustawić takie samo hasło administratora co w laptopie.

Mam nadzieję, że ten post pomoże komuś w podobnej sytuacji.

Dziękuję za próbę pomocy i pozdrawiam.
KR
Kricho jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.