Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.08.2004, 21:43   #1
Kozzie
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.08.2004
Posty: 2
Kozzie w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problemy z nagrywaniem. Najdziwniejsze jakie chyba świat widział

Zdecydowałem się do Państwa skierować z moim problemem, ponieważ samemu nie potrafię sobie z nim poradzić. Ale do rzeczy, mam 2 urządzenia nagrywające dyski optyczne.

1) Lite On LTR-40125S - nagrywarka CD
2) Lite On SOHW-812S - nagrywarka DVD

Problem tkwi w tym, że oba urządzenia moga pracować tylko w trybie PIO. Kiedy ustawione jest DMA urządzenie nie nagrywa płyt tylko po wykonaniu 1-3% operacji nagrywania restartuje komputer lub wyswietla niebieski komunikat:

"A problem has been detected...

Dalej pojawia się kod błesu (a przynajmniej tak myślę, że to znaczą te ciągi cysf i liter)

***STOP: 0x00000024 (0x001902FA, 0xB34809B4, 0xB34806B4, 0x8053CE 49)

I na końcu komunikat

Begining dump of phisical memory

Czy mają Państwo jakąś koncepcję, co do istoty tego problemu i do sposobu go rozwiązania. Sporym problemem jest czekać 40 minut na nagranie płyty DVD podczas gdy może być ona nagrana w 15 min.

Jeśli to może w jakiś sposób ułatwić poznanie przyczyny problemu podaję konfigurację mojego komputera:

Procesor: AMD Athlon Thunderbird 1333 MHz
Płyta główna: ECS K7VZA KT133
RAM: 768 MB SDRAM
Karta grafiki: GeForce FX 5200
Karta dźwiękowa: Sound Blaster Live!
Dysk twardy: 40 GB SEGATE DMA 100

Do nagrywania używam Nero 6
Mam zainstalowane sterowniki Via do starszych chipsetów (Nie najnowsza wersję tylko, ta drugą możliwą do ściągnięcia ze strony VIA Technologies)
System Operacyjny Windows XP

Licze na Państwa Pomoc
Z poważaniem,

Kozzie
Kozzie jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.08.2004, 22:08   #2
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Może tutaj dowiesz się czegoś o tym błędzie i spróbujesz to wyeliminować, zainstaluj oczywiscie Force ASPI 1.7 i wyłącz nagrywanie wbudowane w system
Cytat:
>Stop 0x00000024: NTFS_FILE_SYSTEM oznacza uszkodzenie pliku ntfs.sys co może wiązać się z uszkodzeniem dysku twardego. Może to też być uszkodzenie kabla łączącego dysk z płytą główną. Dla systemu plików FAT błąd ma numer 0x00000023.
Cytat:
# NTFS_FILE_SYSTEM (0x00000024). Ten błąd jest najczęściej spowodowany przez wirusa lub czasem przez nadmiernie ***8222;opiekuńczy***8221; program antywirusowy. Może być również efektem działania programów narzędziowych systemu plików, które próbują uzyskać bezpośredni dostęp do dysku. Kolejną możliwą przyczyną może być uszkodzenie systemu plików.
__________________

gallus jest offline  
Stary 29.08.2004, 22:30   #3
Mily_
Formatowiec...
 
Avatar użytkownika Mily_
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Lokalizacja: PO
Posty: 1,878
Mily_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kozzie
Zdecydowałem się do Państwa skierować z moim problemem, (...)

Czy mają Państwo jakąś koncepcję, co do istoty tego problemu i do sposobu (...)

Licze na Państwa Pomoc
Kurcze... jeszcze chyba nikt się tak do nas nie odnosił...

A co do problemu - to ja powiem swoje - format c:
__________________
"Usuń ze swojego słownika słowo problem
i zastąp słowem wyzwanie.
życie stanie się nagle
bardziej podniecające i interesujące"
Donna Watsonon
Mily_ jest offline  
Stary 29.08.2004, 22:53   #4
Kozzie
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.08.2004
Posty: 2
Kozzie w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie wiem jak to się stało ale na innym forum człowiek powiedział, żeby wyłączyć na czas nagrywania Sound Blastera. I wiecie co, ZADZIAŁAŁO. Nie wiem dlaczego, nie wiem zkąd, ale zadziałało. Oczywiście nie jest to 100 % wygody, ale zawsze lepiej wyłączyć dzwięk niż czekac 300 % więcej czasu.

Kozzie

Kozzie jest offline  
Stary 31.08.2004, 03:17   #5
Legam
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Legam
 
Data rejestracji: 31.07.2003
Lokalizacja: Krotoszyn
Posty: 238
Legam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam taką samą płytę (straszna kiszka, ale działa) i na problemy z dma pomogła aktualizacja biosu. Jak znajdę trochę czasu to poszukam i wrzucę linka.

ps. myślałem, że na tym forum zwracamy się do siebie na ty.

EDIT:

obiecane linki:

Jeżeli wersja twojego aktualnego biosu rozpoczyna się cyfrą 1 to masz rewizję 1.0, a jeżeli 3 to masz revizję 3.0

Do rewizji 1.0 pobierz sobie 1.2e + winflash z tej stronki:
http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Downloads/ProductsDetail_Download.aspx?DetailID=71&DetailNam e=BIOS&DetailDesc=K7VZA(1.0)&MenuID=45&LanID=0

do rewizji 3.0 pobierz 3.7 z tej stronki:
http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Downloads/ProductsDetail_Download.aspx?DetailID=186&DetailNa me=BIOS&DetailDesc=K7VZA(3.0)&MenuID=45&LanID=0

Niezły tam mają burdel na tej stronie, zaplątały się tam biosy od innej płyty głównej.

Winflash działa pod windowsem więc chyba nie będzie problemu.
__________________
Ciężko jest żyć lekko

Ostatnio zmieniany przez Legam : 31.08.2004 o godz. 03:38
Legam jest offline  
Stary 31.08.2004, 10:51   #6
Mich@ł
Ismail Delivered
 
Avatar użytkownika Mich@ł
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Wyloguj
Posty: 5,055
Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mily666
A co do problemu - to ja powiem swoje - format c:
Mily skończ z tymi formatami, bo w przyszłości zamiast czytać, jaki ktoś ma problem, przeczytamy coś takiego: Zawieszał mi się komputer. Oczywiście zrobiłem format c:. PODZIAŁAŁO!!! Dzięki za pomoc.
Mich@ł jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.