Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.08.2003, 09:56   #1
Yommie
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.08.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3
Yommie w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation Problemy z nagrywara - nie czyta wypalonych CDRW :(

nio wuasnie mam problem jak w temacie. gdy juz raz wypale CDRW to gdy pozniej chce je skasowac to nagrywara nie moze odczytac puyty gdy wkladam pusta CDRW to jest okee. Mam Yamahe CDRW 2200E.
Mam nero 5.5.10.0 Yamaha. Mam Win XP Home Edition. Nie przesadzam z overburningiem, gdyz problem jest nie tylko z plytami na ktorych nagrywalem 701 mega danych. Jedna z plyt, ktorych nie chcialo czytac w nagrywarce [bo dvd odczytywal bez problemu] zapodalem kumplowi i jego bez problemu odczytala dane. Wiec poprosilem zeby je skasowal. Tak zrobil ale moja nagrywara dalej nic. Zamielinismy sie wiec plytkami bo myslalem ze ta jakas zryta jest. On wzial oryginalna Yamahy a dal mi Akossa pusta. Na Yamasze nagral bez problemu i mu dziala. Gdy chcialem nagrana przez niego Yamahe odczytac, to byuo to samo. Gdy wsadzilem pustego CDRW Akossa, to nagrywara odczytala ze jest CDRW w srodku i od razu nero sie wlaczyl. Wypalilem bez problemu, ale gdy chcialem potem odczytac dane nagrane, to DVD odczytywal bez problemu, a nagrywara znow pare razy proboje, rozpedza sie az w koncu staje i sygnalizuje, ze nie ma puyty w stacji!! Wczesniej odczytywalem CDRW od innego kumpla z mp3 i nie byuo problemu, nawet je usuwalem. Jedyne co zrobilem po tym, to zaktualizowalem aspi do 4.71 wlasnie z http://cdrinfo.pl , bo kumpel polecil w celu lepszych wynikow [chodzilo o ripowanie, bo zamiast 3 minut ripowalo pozniej 30 sekund]. Chyba to nie wina ASPI? Nio bo przeciez po to one sa, zeby pomagac, a nie psuc
upewnilem sie juz ze to nie moja nagrywarka "psuje" puyty. pozyczylem od kumpla jego CDRW juz wypalone inna nagrywarka i tez nie czyta. Nie ma znaczenia wiec, z jakiej nagrywary byuo wypalane...
CO zrobic?! Z gory dzieki
__________________
Yommie
Yommie jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.08.2003, 15:00   #2
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wydaje mi się, żeby ASPI miały coś wspólnego z prędkością ripowania... To chyba raczej BIOS nagrywarki...

A co do problemu z odczytem, to spróbuj wyczyścić laser. Jeśli nie pomoże, to obawiam się, że czeka Cię serwis.
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline  
Stary 22.08.2003, 20:37   #3
Legam
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Legam
 
Data rejestracji: 31.07.2003
Lokalizacja: Krotoszyn
Posty: 238
Legam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Aspi ma bardzo dużo wspólnego z prędkością ripowania audio. W EAC można wybrać czy używać ASPI czy wewnętrznych sterowników Win XP. Z ASPI jest duuuużo szybciej, przynajmniej na moim sprzęcie.

DVD LTD 166S i litku 48246k.

Co do pytania to na 101% jest to wina brudnej optyki.
__________________
Ciężko jest żyć lekko
Legam jest offline  
Stary 22.08.2003, 21:06   #4
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 32,034
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja bym jednak sprawdzil te aspi, skoro stalo sie to po ich aktualizacji. Moze po raz kolejny forceaspi 1.7 z aspi 4.6 okaze sie lekarstwem.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 22.08.2003, 21:45   #5
Yommie
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.08.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3
Yommie w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
coz dzieki wielkie. sprobowac z forceaspi nie zaszkodzi, najwyzej jeszcze raz zgram. a co do optyki to chyba i tak bedzie serwis bo mam jeszcze pieca na gwarancji [na nagryware juz nie]
__________________
Yommie
Yommie jest offline  
Stary 22.08.2003, 22:31   #6
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm... Widocznie z tym ASPI jest tak, jak piszecie. Chociaż ja bym tam raczej polegał na driverach pochodzących bezpośrednio z programu.
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline  
Stary 23.08.2003, 18:12   #7
Yommie
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.08.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3
Yommie w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
COZ PRZECZYTALEM ARTYKUL O ASPI I SIE OKAZALO ZE MOZE RZECZYWISCIE NIE WYKRYWAC PUYTY!! UZYLEM WIEC FORCEASPI, POTEM NAGRALEM Z FORCEASPI ASPI 4.71 I DALEJ NIC!! CO MAM POCZAC?! TO NA 99% WINA APSI, BO DOPIERO PO ZMIANIE STEROWNIKOW SIE WSZYSTKO ZWALILO!! POMOCY!!
__________________
Yommie
Yommie jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.