Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.05.2004, 09:54   #1
Dagy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.05.2004
Posty: 5
Dagy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problemy z Cd rw

Wczoraj nagrywałem płytkę CD RW Dysan w Nero i po osiągnięciu 100%
nero się zawiesił nie mogłem też otworzyć w oknie zawartości ani płytki ani HDD napęd ciągle kręcił płytką .
Wcześniej nagrywałem 2 -3 razy na tego Dysana i było ok
Uruchomiłem kompa z dyskietki i to samo.
Po jakimś czasie nagrywarka nie mogła odczytać już żadnej płytki :o .
Otworzyłem obudowę wyjąłem nagrywarkę - była ciepła
myślałem że to koniec nagrywarki a Plextor to syf .
Podłączyłem jeszcze raz inne płytki czyta problem tylko z tym Dysanem pewnie sie zrąbał .
Nie mam pojęcia co było nie tak :o
Płytka do wyrzucenia?
Co myślicie o tym?


nagrywara: Plextor PX W5224A nowa
Dagy jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.05.2004, 10:38   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja bym sie nie martwil i po prostu wywalil plytke
pozatym jedynie verbatim jak na razie uchodzi za godnego zaufania w plytach us, wiec lepiej kupowac bardziej firmowe nosniki - prznajmniej rw, a tych nie posiada sie przewaznie zbyt duzo, wiec zlotowka roznicy w cenie to nie roznica
nimal jest offline  
Stary 07.05.2004, 12:30   #3
kodziu
^_^ czekam na bana ;)
 
Avatar użytkownika kodziu
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Posty: 1,838
kodziu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A wiesz jak tudno dostać u mnie w mieście/wsi płytki rw x24. Jedyne jakie znalazłem to espery x24 za 6zł. Niby 40tys. mieszkańców, czy nawet więcej.
kodziu jest offline  
Stary 07.05.2004, 18:03   #4
Dagy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.05.2004
Posty: 5
Dagy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie ma możliwości odczytać tej płytki?
Dagy jest offline  
Stary 08.05.2004, 14:16   #5
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
spobuj na innym napedzie
jak nie poskutkuje to poprubuj progsow do odzysku danych czy cos znajda na takiej plycie
niestety musisz liczyc na lut szczescia
nimal jest offline  
Stary 08.05.2004, 16:54   #6
Dagy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.05.2004
Posty: 5
Dagy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po załadowaniu płytki do nagrywarki w żaden sposób nie mogę się do niej dostać napęd ciągle kręci.Próbowałem Isobustera i nic.
Płytki i zawartości mi nie żal bo mam obraz na dysku.
Dziwne jest że nagrywałem na niej 2 może 3 razy i wszystko było ok żadnych błędów.
Czy nie dokończone wypalanie na rw oznacza koniec płytki?
Jaka jest wytrzymałość takich płytek?
Dagy jest offline  
Stary 08.05.2004, 17:08   #7
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jezeli chcesz ratowac plyte to sprobuj ja skasowac na inny napedzie, moze sie uda jesli to tylko wina zlego nagrania a nie blednej plyty
niedokonczenie wypalania nie oznacza konca plyty - wystarczy ja skasowac i jest ok, ale w Twoim przypadku mogla byc plytka walnieta, wtedy gorzej
plytki cdrw i dvdrw sa obliczone na okolo 1000 cykli zapisu (ciekawostka - dvdram na chyba 100 000), wiec na pewno nie wyczerpales jej mozliwosci
nimal jest offline  
Stary 08.05.2004, 17:32   #8
Dagy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.05.2004
Posty: 5
Dagy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Już próbowałem i to samo napędy męczą płytkę i nic czym skasować jak nie ma dostępu do napędu?
DVD RAM - myślałem o tym jest świetny ale drogi i nie kompatybilny z innymi DVD R+-..., tylko Panasonic jest za nim no i jeszcze LG ma też jakieś multi...
Dagy jest offline  
Stary 08.05.2004, 21:04   #9
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,839
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Kiedys skuteczne bylo uzycie clona - trzeba bylo polozyc plyte na tacke ale jej nie zamykac!!, nastepnie wybrac kasowanie plyty i clon sam sobie wciagnal tacke z plyta i kasowal. Pomagalo to wlasnie w sytuacjach podobnych do twojej, gdy naped probowal odczytac nieczytelna plyte cdrw. Sprobuj moze ci sie uda, choc dziwie ci sie ze tak sie meczysz z tym skoro masz dane na dysku.

W downloadzie cdrinfo jest taki programik superblank - tylko do kasowania plytek, nim tez mozesz sprobowac.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 14.05.2004, 17:19   #10
Dagy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.05.2004
Posty: 5
Dagy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za rady
Użyłem clona wyczyścił płytkę, nie mogę jej jednak nagrać
nero pod koniec nagrywania wywala błąd coś tam z fiksacją.
Dziwne ?
Płyta do wywalenia.
Dagy jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.