Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.06.2002, 02:53   #1
advocatus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 10
advocatus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
przegrywanie płyt winylowych

Może mi ktoś podpowie jaki program służy przegrywaniu płyt winilowych na CDR i jak to ewentualnie zrobić. Mam okolo tysiąca płyt z unikalnymi niekiedy nagraniami i nie wiem jak cię do tego zabrać.
advocatus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.06.2002, 06:55   #2
Szwaldek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Posty: 7
Szwaldek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
przegrywanie płyt winilowych

Najlepiej użyć Cool Edit Pro (www.syntrillium.com) lub Dart Pro (www.dartpro.com). Zgrywasz muzykę do wavów, likwidujesz trzaski i szumy, korygujesz materiał(wedle uznania) i nagrywasz świeżutką płytkę audio.

Pozdrowionka
Szwaldek
Szwaldek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2002, 07:39   #3
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Smile

+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2002, 19:40   #4
advocatus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 10
advocatus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dla Ciebie jest to proste - dla mnie nie bardzo. Powiedz mi jak mam podłączyć adapter czy musze mieć wzmacniacz / a nie mam/. Bardzo mi zależy na tym bo jak sam chodziłem po internecie szukając nagrań / audiogalaxy, kazaa, winmx/ to wiem że tego co ja mam nie ma nikt. Mam dostęp do internetu nieograniczony Dialog więc stać mnie na to aby mieć stały do niego dostęp i pozwolic innym na korzystanie z moich zasobów. Jeżeli możesz i chcesz to podaj mi swój telefon to zatelefonuje do Ciebie i może mi podpowiesz co mam zrobić. Ja naprawde w tych sprawach jestem cienki. Mogę Ci pomóc w sprawach prawniczych - czego Ci nie zyczę - ale to moje domena.
Pozdrawiam
Ryszrd Jerzy Klamecki z Wrocławia
advocatus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2002, 09:03   #5
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ja osobiscie wzmacniacza nie uzywam, zgrywam sygnal bezposrednio z przetwornika ( tzw.igly). A reszta w edytorze dzwieku ( szumy, trzaski,dynamika, itd).Mozna oczywiscie uzyc wzmacniacza, ale nalezy pamietac, ze wiekszosc producentow sprzetu audio robi tak, aby dodac basy( tedy klient czyje sie dobrze jak slyszy w sklepie drace szyby)
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2002, 09:10   #6
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
cd dalszy odpowiedzi.
kupujesz kabelki - odpowiednie dla wyjscia twojego gramofonu w wejsciem In karty muzycznej ( nie wrto ich robic, skocz na gielde na robotnicza i kupisz za pare groszy), we wlasciwosciach karty ustawiasz nagrywanie przez wejscie IN karty muzycznej, aktywujesz wejcie in przy odtwarzaniu ( niekoniewcznie, ale masz wtedy odsluch) .
uruchamiasz gramofon, naciskasz REC ( np. w Cooledicie i juz nagrywasz). Plik ktory otrzymujesz, za[pisujesz w formacie odpowiednim dla ciebie, ( najlepiej wav), potem go obrabiasz. Jak masz juz tyle plikow ile potrzebujesz, to nagrywasz je na plytke
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2002, 12:29   #7
Szwaldek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Posty: 7
Szwaldek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cool przegrywanie płyt winylowych

Wydaje mi się, że Bgn odpowiedział wyczerpująco - nic dodać nic ująć. Sorki, że nie rozinąłem tematu od razu. Jak będziesz miał problemy pisz na szwaldek@poczta.onet.pl.

Pozdrowionka
Waldek
Szwaldek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2002, 22:20   #8
Kricho
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.09.2000
Lokalizacja: Thorn
Posty: 167
Kricho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
bgn napisa***322;(a)
ja osobiscie wzmacniacza nie uzywam, zgrywam sygnal bezposrednio z przetwornika ( tzw.igly). A reszta w edytorze dzwieku ( szumy, trzaski,dynamika, itd).Mozna oczywiscie uzyc wzmacniacza, ale nalezy pamietac, ze wiekszosc producentow sprzetu audio robi tak, aby dodac basy( tedy klient czyje sie dobrze jak slyszy w sklepie drace szyby)
Skoro nie używasz wzmacniacza (a właściwie przedwzmiacniacza gramofonowego wprowadzającego korekcję wg krzywej RIAA) to:
1) albo nie masz gramofonu z prawdziwego zdarzenia (lub hi-fi) tylko jakieś Bambino lub Emanuel,
2) albo nie przeszkadza ci syk w głośnikach i niska amplituda sygnału z wkładki magnetoelektrycznej lub elektromagnetycznej

Pozdrowienia...
Kricho jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2002, 07:27   #9
zolw_
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Posty: 2
zolw_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
Też mam problemy z przegrywaniem płyt winylowych na CD.
Oczywiście mogę podłączyć gramofon do wejścia karty dźwiękowej. Działa to nawet sprawnie, tylko dźwięk jest mocno zniekształcony - przesunięty w stronę wysokich tonów. Dlatego spróbowałem podłączyć gramofon do wzmacniacza a wzmacniacz do karty dźwiękowej. I właśnie tutaj są największe problemy. Sygnał ze wzmacniacza nie dociera do karty. Czemu, tego nie wiem. Próbowałem na 2 komputerach. Próbowałem również brać syglał z gniazda słuchawkowego i innymi kablami dprowadzać go do karty dźwiękowej (ostrożnie z amplitudą syglału) i ... znów kicha. Sygnał sest bardzo słaby i zaszumiony. Wreszcie ściągnąlem utwory znajdujące się na płytach a AudioGalaxy. Niestety, sposób przestał działać i póki nie powstanie jakaś naprawdę dobra alternatywa dla AG, nie widzę sposobu rozwiązania problemu. A może Wy coś doradzicie?
Pozdrawiam
Zolw_
zolw_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2002, 07:30   #10
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Kricho napisa***322;(a)


Skoro nie używasz wzmacniacza (a właściwie przedwzmiacniacza gramofonowego wprowadzającego korekcję wg krzywej RIAA) to:
1) albo nie masz gramofonu z prawdziwego zdarzenia (lub hi-fi) tylko jakieś Bambino lub Emanuel,
2) albo nie przeszkadza ci syk w głośnikach i niska amplituda sygnału z wkładki magnetoelektrycznej lub elektromagnetycznej

Pozdrowienia...
**************
to sa sprawy do obrobki i te tzw.syki jak je nazywasz mozna usunac pozniej, korzystajac z odpowiedniego oprogramowania.Uzywanie korektora dzwieku podczas zgrywania niesie za soba niebezpieczenstwo znacznego odstepstwa od oryginalu ( zreszta co tu daleko szukac - posluchaj jak spiewaja niektorzy ludzie w "trybie live", a jak to samo slychac na krazkach). Reasumujac, ja wole robic korekcje juz zgranego z winyla, czy tasmy traku, gdyz uwazam, ze wszelkie tzw. domowe sprzety korekcje robia na ucho wlasciciela krecacego galkami.
Ale sie nie upieram, co mi tam
bgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2002, 08:50   #11
Szwaldek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Posty: 7
Szwaldek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cool

Cytat:
zolw_ napisa***322;(a)
Witam
Też mam problemy z przegrywaniem płyt winylowych na CD....
Zolw_
Cześć.
Miałem ten sam problem z poziomem sygnału z wyjść wzmacniacza. Dało się to jednak obejść - wykorzystałem wyjście "Rec Tape" przeznaczone do magnetofonu. Jako że magnetofon wykorzystuję tylko do odtwarzania, no to zrobiło się po problemie. Z tego co pamiętam, to pozim wejściowy karty jest podobny jak poziom wej. magnetofonu. Wszystko działa ok. już od ok 2 lat. Zrzuciłem w ten sposób już ok 100 płyt winylowych i ok kilkadziesiąt kaset kumpla z archiwalnymi nagraniami. Trzeba pamiętać tylko, aby nie przesterować karty - regulacja poziomu wejściowego karty we właściwościach.
Szwaldek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2002, 10:29   #12
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
CHIP 4/99, s.196 ("Ocalić od zapomnienia") - tam jest szczegółowo opisane podłączenie sprzętu, obróbka dźwięku, a także nagranie go na CD. Jakby kogoś to interesowało, to mogę zamieścić skany (razem 4 strony).
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2002, 10:44   #13
niceboy
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 12.03.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 342
niceboy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
świetnie

co prawda na razie się tym nie zajmuję ale chętnie bym się zapoznał mając kilkaset winyli... ))))
Pozdrawiam
niceboy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2002, 15:10   #14
advocatus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 10
advocatus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
ZiP napisa***322;(a)
CHIP 4/99, s.196 ("Ocalić od zapomnienia") - tam jest szczegółowo opisane podłączenie sprzętu, obróbka dźwięku, a także nagranie go na CD. Jakby kogoś to interesowało, to mogę zamieścić skany (razem 4 strony).
Będę zobowiązany za podesłanie mi tych skanów - advocatus_veritas@interia.pl
Dziękuję
Ryszard Jerzy Klamecki z Wrocławia
advocatus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2002, 18:31   #15
advocatus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 10
advocatus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
zolw_ napisa***322;(a)
Witam
Też mam problemy z przegrywaniem płyt winylowych na CD.
Oczywiście mogę podłączyć gramofon do wejścia karty dźwiękowej. Działa to nawet sprawnie, tylko dźwięk jest mocno zniekształcony - przesunięty w stronę wysokich tonów. Dlatego spróbowałem podłączyć gramofon do wzmacniacza a wzmacniacz do karty dźwiękowej. I właśnie tutaj są największe problemy. Sygnał ze wzmacniacza nie dociera do karty. Czemu, tego nie wiem. Próbowałem na 2 komputerach. Próbowałem również brać syglał z gniazda słuchawkowego i innymi kablami dprowadzać go do karty dźwiękowej (ostrożnie z amplitudą syglału) i ... znów kicha. Sygnał sest bardzo słaby i zaszumiony. Wreszcie ściągnąlem utwory znajdujące się na płytach a AudioGalaxy. Niestety, sposób przestał działać i póki nie powstanie jakaś naprawdę dobra alternatywa dla AG, nie widzę sposobu rozwiązania problemu. A może Wy coś doradzicie?
Pozdrawiam
Zolw_
Co9 do Audiogalaxy - rzeczywiście był to znakomity program, ale BYŁ. Jednakże i tam nie było tego co mam na swoich winylach. A zbieram nietsety tylko polskie utwory. Mam sporo dwójek, czwórek i nawet pocztówek. Pewnie wielu z Was nie wie co to takiego, ale były takie płyty.Czekam na jakieś inne Audiogalaxy
Pozdrawiam
advocatus
advocatus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Przegrywanie płyt dvd na cd echo Napędy optyczne CD 5 02.09.2005 18:59
przegrywanie płyt DVD - problem y_a_r_o DVD-Video 2 26.11.2003 09:27
przegrywanie płyt na ps2 Pablo111 Napędy optyczne CD 3 05.11.2003 16:23
nagrywanie płytek cd z płyt winylowych i taśm magnetofonowych Rycho Napędy optyczne CD 1 09.12.2001 07:15
Przegrywanie płyt z bad sectorami na Play Stację Adam Bell Napędy optyczne CD 1 16.08.2001 21:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.