Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.09.2001, 09:29   #1
osiah
Gość
 
Posty: n/a
Czy wam sie cos takiego zdarza??

Juz mnie krew zalewa.
Jest tak: mam Aopena 6x4x32 i wszystko jest ok, sluzy od dawno, wyjaralem mnostwo plytek i w sumie nie byloby na co narzekac gdyby,ehhh......
ta gowniana wypalarka wybrzydza, jak wloze do niej czysta plytke Basf(z tej nowej serii, stara jest ok)), Lg, TDK(niektore), Dysan to pokazuje mi przy probie wypalenia w jakikolwiek sposob: Wypalanie z predkoscia x (tu wartosc dowolna) nie powiodlo sie.
Ale wloze verbatima, te same dane, ten sam program i max predkosc i wypala za kazdym razem.
Czyja wina?? wypalarki czy programu?? (Nero 5. cos tam)(ale clone tez nie ruszy)

Moze wasze wypalarki tez kaprysza? jest na to jakis sposob??

pozdrawiam
osiah
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.09.2001, 17:07   #2
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
płyty z reguły mają zakodowane z jaką max prędkością moga byc zapisywane
oczywiście można z mniejszą ..
odwrotna sprawa to to że płyta nie może być zapisana z max prędkoscia jaka została wpisana dla niej...to wina płyty ( tutaj może wywalić komunikat Power callibration error)

wybrzydzanie może być spowodowane kilkoma opcjami:
- trafiłeś na trfną partie płytek (odt tego czasu nie nagrywam na basfach, imation, princo $ oczywiście BTC... no może uważam na TDK)
- wina może leżeć po stronie nagrywarki ... czasem się tak zdarza jak wpakujesz mało znaną płytę... może też być znana firma ale trefna partia

-upgrade biosu lub upgrade oprogramowania ( ale to pierwsze b. prawdopodobne i pewne ) MOŻE pomóc... ale należy uważać by biosem sobie nie zaszkodzić próbując tylko umozliwić zapis konkretnych płyt a np. : uniemożliwić sobie kopiowanie sd v2

- ja bym stosował sprawdzone płyty te z którymi najczęściej nie masz problemu


pozdro 6
__________________
obar
obar jest offline  
Stary 05.09.2001, 07:34   #3
osiah
Gość
 
Posty: n/a
Dzieki za odzew.
Tak tez robie i co fajniejsze musze uwazac jakie verbatimy biore, kiedys wywalilem cale pudelko tych plytek, ani jednej nie moglem nagrac. Byla to seria z Korei, te same plytki tylko Tajwan albo najlepiej Irlandia sa rewelacujne.
Sam dla siebie to moge kupowac sprawdzone, gorzej jak ktos ze znajomych kupuje nieswiadomie "zeby bylo taniej" i chce zeby mu wyjarac.

Biosu wymienial nie bede, bo najnormalniej w swiecie nie mam o tym pojecia, a kasy na inna wypalarke tez nie mam, to po co ruszac. Zreszta nie wiadomo czy cos by to dalo, sproboje jeszcze wypalac innymi programami, starszymi, moze sie uda.

dzieki
pozdrawiam
osiah
 
Stary 05.09.2001, 08:41   #4
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Był taki thread na Clone CD forum, opisujący wybredne AOpeny. Tak, tak! To nie tylko Twój problem. Tam w każdym bądź razie napisali, że z tanich płytek jedyne akceptowane to GigaStore (nie wiem, czy są dostępne w Polsce), a z droższych - Verbatimy. Nie przejmuj się, i po prostu nie kupuj płyt, z którymi masz problemy.

Pozdro.6
c0rdat jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.