Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.05.2002, 19:39   #1
Casan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Posty: 1
Casan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ratujcie!!!

Mam (a raczej mialem ) nagrywarke LG CED-120B z biosikiem 1.3 i wszystko BYLOBY dobrze gdby nie zachcialo mi sie uaktualniac biosu bylem ostro zmeczony (heh tak se to tlumacze, ale glupota ludzka nie zna granic ) i zamiast wrzucic wyzsza (tzn 2.0) wersje od mojej nagrywarki wrzucilem jakas od innej... no i po ptakach... po zresetowaniu kompa nagrywarka juz nie dzialala nawet nie raczyla sie wlaczyc... a co dopiero zeby sie zglosila przy starcie kompa... heh nawet tacka nie chce sie wysunac jednym slowem zdech pies
co mam zrobic?
jak ktos wie co z tym zrobic (oprocz tego ze wyzucic ) to niech skrobnie, bede happy
Pozdrofka for all
Casan jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.05.2002, 19:46   #2
Kusiu
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.03.2002
Posty: 38
Kusiu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Według mnie jest tylko jeden sposób.
1. Musisz pożyczyć od kogoś taką samą nagrywarkę jak twoja.
2. Włóż ją do komputera i uruchom program flas***ący BIOS.
3. Przed samym flashowaniem biosu gdy program Ciebie pyta czy jesteś pewien (zazwyczj tak jest) odłączasz nagrywarkę kolego i podłączasz swoją.
4. Przeprowadzasz flashowanie.

Jest to sposób sprawdzony (opisywany parokrotnie na łamach Cdrinfo - poszukaj)

Może trochę ryzykowny - jak dojdzie do jakiegoś spięcia to pozbawisz nagrywarki także kolegę - ale i tak jego nagrywarka ryzykuje mniej gdyż odłączenie napięcia to nie to samo co jego podłączenie.
Kusiu jest offline  
Stary 07.05.2002, 19:49   #3
Kusiu
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.03.2002
Posty: 38
Kusiu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeszcze coś.

Jak udało Ci się wgrać bios od innej nagrywarki - te programy bardzo dokładnie sprawdzają czy jest to właściwy model.

Dlatego napisałem żebyś pożyczył identyczny model co Twój - inaczej program nie będzie chciał działać.
Kusiu jest offline  
Stary 08.05.2002, 14:46   #4
&y
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.06.2001
Posty: 157
&y zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Kusiu (07-05-2002 19:46):
[...]
Jest to sposób sprawdzony (opisywany parokrotnie na łamach Cdrinfo - poszukaj)
[...]
to ze byl opisywany, nie znaczy ze jest sprawdzony
i raczej ten manewr nie przejdzie (chyba ze masz naprawde wielkiego farta)
z tym jest podobnie jak z biosem PG - udana proba to czysty przypadek/fart
Wg. mnie - serwis, albo programator, chociaz sprobowac mozna (a noz widelec jednak pojdzie)
__________________
.: O tym kim jestes, nie swiadczy to co posiadasz, lecz jak to wykorzystujesz :.\n&y
&y jest offline  
Stary 08.05.2002, 19:24   #5
Face OFF
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Face OFF
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Lokalizacja: HeLL
Posty: 119
Face OFF zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Powiem tylko tyle !!!! Coś mi tu nie pasi z twoim problemem Jak udało ci się wgrać bios od innej nagrywarki Wytłumacz mi to bo bije się w głowe i nie moge tego skumać. Przecież to jest nie możliwe. A propo skąd się znalazł u ciebie bios od innej wypalarki jeśli sciągałeś to przecież do LG, tak czy nie
__________________
To co bywa proste czasem bywa TRUDNE
Kazdy z nas jest aktorem a zycie to jeden wielki film ...
Face OFF jest offline  
Stary 08.05.2002, 19:58   #6
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wgrac sie da wgrac - nie kazdy program ma takie superduper zabezpieczenia - poza tym wiekszosc gdy wykryje ze cos jest nie tak kaze uzytkownikowi wybierac - konczymy zabawe, jedziemy dalej

i kiedy sie 'pojedzie dalej' caly proces moze nawet przebiec bez problemow, tylko ze potem... "ratujcie!!!"

polecam programator, ale to nie samemu!!! najlepiej pogadaj z fachowcem (na zywo) i oddaj sprawy w jego rece

bedziesz mial nauczke niestety - moze sie okazac ze niezwykle kosztowna a na pewno bardzo uciazliwa
powodzenia zycze
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 10.05.2002, 01:06   #7
norbic
Bywalec
 
Data rejestracji: 29.04.2002
Posty: 51
norbic w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam pytanie...
jak mozna doradzac przepinanie sprzetu podczas pracy jeski ten ktos wymienial cos co dzialalo bez zazutow ?
a drugie..
niewiem czy niektorzy wiedza ze odpiecie sprzetu z kanalu ide lub podlaczanie podczas pracy najczesciej konczy sie zawieszeniem systemu ktory aktualnie jest uruchomiony i w 50% jest to uzaleznione od konstrukcji plyty i jej skonfigorowania

moje zdanie flash na programatorze jest najbezpieczniejszy
czesto zdarza mi sie programowac bisy w plytach glownych zmieniajac kosc podczas pracy kompotera i mimo doswiadczenia czasem uwale jakas kostke, coprawda plyty jeszcze mi sie nieudalo ale jeszcze sporo prob przedemna

pozdrawiam
__________________
brak nadzieji na brak cuduw
norbic jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.