Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.12.2004, 17:45   #1
EonsTimE
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.06.2003
Posty: 12
EonsTimE zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation [REQ] Frirmware dla Asus 5232AS

Witam.
Mam taki problem, że podczas update firmware flasher (sam z siebie, bez powodu!) uwalił mi nagrywarkę. Potrzebny mi flash w formacie *.bin zczytany z tego modelu, żebym spróbował wrzucić go nagrywarce progsikiem Mtkflash.
Jeśli masz ten model (Asus 5232AS), wejdź na stronkę
http://dhc014.rpc1.org/howto.htm
poczytaj co i jak, ściągnij program do backupu firmware: http://dhc014.rpc1.org/Files/mtkflash/mtk183c.zip
wrzuć go na dyskietkę startową z DOS i uruchom pod *czystym* DOSem (z parametrami):
MTKFLASH.exe R [#] /B /M ASUS.BIN
[#] zastąp numerkiem kanału IDE na którym siedzi twój Asus:
'1' jeśli na Primary Master,
'2' jeśli na Primary Slave,
'3' jeśli na Secondary Master, or
'4' jeśli na Secondary Slave.
tylko nie piszcie mi że program nie współpracuje z tą nagrywarką, bo z moją sie sprawnie komunikuje (mimo że BIOS jej nie wykrywa).
Progsik robiący dyskietkę startową DOS:
http://digi.rpc1.org/dos.htm

Wiem że to wszystko jest napisane 'łopatologicznie', ale może dzięki temu znajdzie się wśród was choć jeden chętny do współpracy .
Plik *bin (powinien mieć 512KB) proszę o wrzucenie na oso-me[at]go2.pl
Z góry dzięki!
EonsTimE jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.12.2004, 09:51   #2
gegu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.10.2003
Posty: 4
gegu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hahaha, no pewnie. do czego to juz doszlo? oczywiscie wiesz ze nie ma nic za darmo i nikt nie bedzie nic robil za ciebie??
__________________
-------
LiteOn 52327S

gegu jest offline  
Stary 24.12.2004, 10:11   #3
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
nagrywarka musi być na chipie mediatek ...aby MTKFLASH z nią współpracował.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 24.12.2004, 10:34   #4
EonsTimE
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.06.2003
Posty: 12
EonsTimE zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maciej
nagrywarka musi być na chipie mediatek ...aby MTKFLASH z nią współpracował.
Tyle to wiem- przy komunikacji wyświetla się inny typ flasha niż WINBOND (W29C040). Ale skoro potrafi zczytać flash z mojego Asusa (tak, tak- nie pomyliłem się- zczytuje), to przy odrobinie szczęścia będzie też mógł ją zflashować.. W ostateczności, jeśli nie znajdę nikogo kto porzuci bina mogę spróbować sflashować ją moim zczytanym flashem, licząc że problem jest tylko z checksumami i zostaną zupdatowane...
Rzecz w tym, żeby ktoś z tym modelem zamiast mówić z góry ze się nie da, odpalił MTKFLASHa i sprawdził.

Cytat:
Napisany przez gegu
hahaha, no pewnie. do czego to juz doszlo? oczywiscie wiesz ze nie ma nic za darmo i nikt nie bedzie nic robil za ciebie??
Cóż- gratuluję ci podejścia. Jeśli masz taki model nagrywary, poradzę sobie świetnie sam; podaj tylko swój adres a wpadnę którejś nocy z wizytą. Nie będziesz musiał nic za mnie robić. <sarkazm> :cool:
EonsTimE jest offline  
Stary 24.12.2004, 14:31   #5
gegu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.10.2003
Posty: 4
gegu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
poprostu denerwuje mnie takie podejscie ludzi ze nie chce im sie chwile poszukac i odrazu pisza zeby im cos podeslac. mam liteona. MTKFlash musi byc powzyej v.1.80 zeby poprawnie dzialal z ta nagrywara. a prubowales ja ozywic za pomoca tych flasherow pod win od asusa?? sprubuj roznymi wersjami moze ktoras go postawi, nie zaszkodzi sprobowac
__________________
-------
LiteOn 52327S

gegu jest offline  
Stary 24.12.2004, 15:31   #6
bakupl
Banned
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 1,961
bakupl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez gegu
poprostu denerwuje mnie takie podejscie ludzi ze nie chce im sie chwile poszukac i odrazu pisza zeby im cos podeslac. mam liteona. MTKFlash musi byc powzyej v.1.80 zeby poprawnie dzialal z ta nagrywara. a prubowales ja ozywic za pomoca tych flasherow pod win od asusa?? sprubuj roznymi wersjami moze ktoras go postawi, nie zaszkodzi sprobowac
Co ty pleciesz...


mam liteona. MTKFlash musi byc powzyej v.1.80 zeby poprawnie dzialal z ta nagrywara



ahahhahaha
bakupl jest offline  
Stary 27.12.2004, 13:05   #7
EonsTimE
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.06.2003
Posty: 12
EonsTimE zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez gegu
poprostu denerwuje mnie takie podejscie ludzi ze nie chce im sie chwile poszukac i odrazu pisza zeby im cos podeslac. mam liteona. MTKFlash musi byc powzyej v.1.80 zeby poprawnie dzialal z ta nagrywara. a prubowales ja ozywic za pomoca tych flasherow pod win od asusa?? sprubuj roznymi wersjami moze ktoras go postawi, nie zaszkodzi sprobowac
Wierz mi że szukałem Tylko w necie nie ma binów do tej nagrywarki bo panuje powszechne mniemanie że mtkflash pod dosem jej nie czyta ani nie pisze. Tymczasem u mnie 'czyta'. Flashowałem w życiu już niejeden sprzęt i wiem że czasami trzreba próbować do skutku :cool: Pod Winem nie mogę jej sflasować progsem od Asusa, bo on musi widzieć że ten sprzęt jest podłączony- inaczej się wyłącza (sprawdzałem wersjami 1.00, 1.01, 1.02, 1.03). Nawet rozpakowałem tego flashera UPXem i szukałem wewnątrz hexedytorem czy nie ma w środku 'RAW-czystego' flasha, ale chyba jest jeszcze dodatkowo spakowany/zaszyfrowany i nie zdołałem go stamtad wyciągnąć. A progs Asusa nie widzi jej bo wcześniej sam spartolił robotę i BIOS wogóle jej nie łapie- przy próbie rozpoznania zatrzymuje się na dłuższą chwilkę, ale dalej nic. Nie pali się na niej żadna dioda ani nie wysuwa tacki. Ale mtkflash ją widzi- nawet po wpisaniu mtkflash r /m /b (bez cyferki który kanał IDE ma czytać), pokazuje mi listę że na Sec Masterze jest dostepny napęd (Asus). Czyli w skrócie- potrzebny mi ktoś kto ma taki napęd i podrzuci mi czysty firmware. Bo w necie takie go nie ma. Jak ktoś jest chętny, moge się pochwalic co wyciągnąłem ze swojego sprzętu.
Pozdrawiam i thx za zainteresowanie.
EonsTimE jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.