Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.12.2002, 11:50   #1
Proximity
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 46
Proximity w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lightbulb Ricoh - ciekawa strona dla naszych nagrywarek.

Witam

Mam dobra wiadomosc dla uzytkowników nagrywarek Ricoh. Wczoraj zaczalem szukac po sieci róznych informacji nt. Ricoha i Medium Speed Error. Trafilem na liste dyskusyjna na cdrinfo.com i znalazlem link do ciekawej strony poswieconej naszym spawarkom i nie tylko. Na tej stronie znajduja równiez informacje dot. nagrywarek CyQ (to jest Ricoh tylko sprzedawany na inne rynki). Firma ta zajmuje sie wsparciem technicznym i programowym ww nagrywarkom. Informacje sa uaktualniane dosyc czesto (w przeciwienstwie do oficjalnej strony europejskiej) i co najwazniejsze mozna z tej strony dowiedziec sie wiele ciekawego.

Dobra, przejde do meritum tematu. Na tej stronie znajduja sie BIOSY do naszych nagrywarek! Z tego co zauwazylem (patrzylem tylko na MP7200A i MP7240A) sa takie same jak podaje nasz serwis cdrinfo.pl, ale w tabelce dot. tych biosów sugerowany program do zaprogramowania naszego biosu jest w wersji 5.20a (a nie w wersji 4.40 jaki jest dolaczony do archiwum na stronie cdrinfo.pl) przez co oficjalnie mozna zrobic uaktualnienie pod WinXP (w 4.40 nie bylo takiej informacji, ale pomimo tego dalo sie to zrobic).

Aha mala uwaga: programik w wersji 5.20a jest w archiwum do nagrwywarki x32, a w archiwum do mojej x24 jest wersja 4.40 - nalezy pobrac dwie wersje i uruchomic 5.20a i z niego wybrac odpowieni bios -u mnie do CDRW x24.

Jakies pól roku temu robilem uaktualnienie mojego Ricoha MP7240A z wersji 2.02 na 2.08 (korzystalem z biosu dostepnego na cdrinfo.pl i programiku do zaprogramowania biosu w wersji 4.40) nie zauwazylem zadnych zmian. Po jakims czasie okazalo sie, ze moja nagrywarka z tym biosem przeskoczyla na tryb PIO4 (a bylo UDMA mode 2). Z tylu nagrywarek Ricoh (przynajmniej u mnie) jest po lewej stronie jumper. W zaleznoscie od jego ustawienia nagrywarka pracuje w trybie PIO4 lub UDMA mode 2. U mnie przed i po uaktualnieniu biosu na 2.08 caly czas bylo ustawione na UDMA, ale w WinXP PRO PL po zaladowaniu systemu, we wlasciwosciach sprzetu/kanaly IDE pokazywal tryb pracy nagrywarki PIO i nie chcial sie ten tryb zmienic recznie!!! Co wiecej nagrywarka zglaszala sie jako CDRW UDMA33 podczas boot'owania (ekran dos'owy) zaraz jak sie wlaczy komputer!! Ale jak sie system zaladowal pracowala tylko w trybie PIO4. Wrócilem wiec do biosu 2.02 i pracowala w trybie UDMA (jumper ustawiony caly czas tak samo czyli tak [:] ).Dysk twardy i nagrywarke mam podpiete tak: HDD: Primary Master, CDRW:Secondary Master i nic wiecej. Na stronie cdrinfo.com w tescie AOpena x24 (Ricoh x24 w wersji oem) opisano, zeby nagrywarka ta pracowala w trybie UDMA nalezy w ogóle wyjac jumper i zostawic puste piny - ja do tej pory mialem wlozone jak wyzej, ale postanowilem, ze wyjme i zobacze co dalej bedzie.

Gdy zaktualizowalem bios do wersji 2.08 z tej strony i wyciagnalem jumpera okazalo sie nagrywarka nadal pracuje w UDMA mode 2 czyli UDMA33 i:

1) CDR TDK Metallic x40 700MB nagrywa sie x24 (w wersji 2.02 tylko x12)
2) CDR TDK X-Speed x48 700MB nagrywa sie x24 (w wersji 2.02 tylko x12)
3) CDR Dysan All Speed 700MB nagrywa sie x24 (w wersji 2.02 tylko x12 - od Prodisca, ale od od Riteca bylo ok.)
4) CDR TITANUM silver-silver x48 700MB nagrywa sie x12 (w wersji 2.02 tez x12 - akurat ta sztuka, reszta tych CDR szla wczesniej pod 2.02 x24 - moze gorsza jakosc akurat tej?)

CDR sprawdzalem NERO CD Speed z pakietu NERO 59917. Nie nagrwalem jeszcze nic po zaktualizowniu tego biosu - testy konczylem dzis o 1:30 w nocy. Dzis postaram sie cos nagrac i moze znajde inne plytki do testów.

Proponuje, zeby inni uzytkownicy spróbowali tych biosów, nawet jesli maja takie same wersje.

Jakby cos nadal nie bylo okej (chodzi mi o Medium Speed Error) to zawsze mozna napisac do nich - czuje, ze moga odpisac.

Adresy stron:

Glówna strona:
http://www.met.com.tw/index_e.htm

Tabela nagrywarek i biosów do nich:
http://www.met.com.tw/eng/download/lists/list_03.htm

Biosy do sciagania:
http://www.met.com.tw/eng/download/d...s/firmware.htm

PS: LASER co ty na to?

Pozdrawiam
Ricoh MP7240A user
Proximity jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.12.2002, 15:15   #2
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Ricoh - ciekawa strona dla naszych nagrywarek.

Cytat:
Proximity napisa***322;(a)


1) CDR TDK Metallic x40 700MB nagrywa sie x24 (w wersji 2.02 tylko x12)
2) CDR TDK X-Speed x48 700MB nagrywa sie x24 (w wersji 2.02 tylko x12)
3) CDR Dysan All Speed 700MB nagrywa sie x24 (w wersji 2.02 tylko x12 - od Prodisca, ale od od Riteca bylo ok.)
4) CDR TITANUM silver-silver x48 700MB nagrywa sie x12 (w wersji 2.02 tez x12 - akurat ta sztuka, reszta tych CDR szla wczesniej pod 2.02 x24 - moze gorsza jakosc akurat tej?)



PS: LASER co ty na to?

Witam !

Proximity dobra robota teraz przynajmniej mamy jakieś inne źródło informacji o naszym nieszczęsnym sprzecie.

Dobrze ze zamiesciłeś tą liste powyzej teraz przynajmniej wiadomo skąd te ograniczenia prędkosci.

Co do BIOSÓw - moje zdanie jest takie ten BIOS który jest na cdrinfo 2.08 napewno pochodzi z tej strony która podałes bo niby skąd - i jak sam zauwazyłes nic nowego nie wprowadza.

JESLI chodzi o MSE to testuje teorię termiczną i w moim przypadku jest słuszna w 99% jak na razie zobaczymy za jakiś czas.

PS: Moze warto by napisać do tych speców - moze oni mają jakąs sensowną teorię na ten temat.

Pozdrawiam
Laser jest offline  
Stary 12.12.2002, 18:32   #3
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Re: Re: Ricoh - ciekawa strona dla naszych nagrywarek.

Cytat:
Laser napisa***322;(a)


Witam !

Proximity dobra robota teraz przynajmniej mamy jakieś inne źródło informacji o naszym nieszczęsnym sprzecie.

Dobrze ze zamiesciłeś tą liste powyzej teraz przynajmniej wiadomo skąd te ograniczenia prędkosci.

Co do BIOSÓw - moje zdanie jest takie ten BIOS który jest na cdrinfo 2.08 napewno pochodzi z tej strony która podałes bo niby skąd - i jak sam zauwazyłes nic nowego nie wprowadza.

JESLI chodzi o MSE to testuje teorię termiczną i w moim przypadku jest słuszna w 99% jak na razie zobaczymy za jakiś czas.

PS: Moze warto by napisać do tych speców - moze oni mają jakąs sensowną teorię na ten temat.

Pozdrawiam
Ja dodam pare groszy bowiem i ja jestem przeciez tez posiadaczem tej nagrywarki... te biosy zaladowac nie moglem... wiecie, mialem wrazenie ze to nie do modelu w.w., one nie chca sie zaladowac pod winda 2000... ?
teoria termiczna ciagle u mnie dziala... w ten sposob moge nagrac kazda plytke, tyle ze nie z maksymalna predkoscia

pozdrawiam
Ormianin jest offline  
Stary 12.12.2002, 22:29   #4
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

No niestety teoria z rzegrzaniem sie napedu u mnie sie nie sprawdza nagrywarka ostygła a i tak nie chciała płytki wypalić - jakaś trefna seria DYSANÓW.

PS; Nawet wystewienie CDR na balkon temp -10st nic nie dało a włozyłem płyte zimna a po parunastu sekundach była ciepla.

......
Laser jest offline  
Stary 13.12.2002, 10:47   #5
Proximity
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 46
Proximity w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Od ponad miesiąca pojawiła się u mnie nowa cecha. Po zamknięciu tacki napędu słyszę taki lekki zgrzyt wewnątrz CDRW. Wydaje mi się, że przyczyną jest po prostu zużycie wew. elementów mechanicznych. Zgrzyt ten pojawia się również podczas bootowania systemu - czyli gdy również napęd się "bootuje". Jakiemuś elementowi mechanicznemu (trybikowi) brakuje posmarowania - tak myślę.

Czy wysłac ten napęd (jest na gwarancji) do serwisu, aby mi go naprawili?

Z góry dzięki za odpowiedź.

PS: Laser, ormianin - zrobiliście u swoich MP7240A uaktualnienia biosu do 2.08 czy nadal jedziecie na 2.02 ?

Pozdrawiam
MP7240A user
Proximity jest offline  
Stary 13.12.2002, 11:51   #6
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Proximity napisa***322;(a)
Witam

[...]
PS: Laser, ormianin - zrobiliście u swoich MP7240A uaktualnienia biosu do 2.08 czy nadal jedziecie na 2.02 ?

Pozdrawiam
MP7240A user
Ja zrobilem do 2.08, nie wiem czy dobrze... moze na wczesniejszym bylo lepiej?
Ormianin jest offline  
Stary 13.12.2002, 12:03   #7
Proximity
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 46
Proximity w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A teoria termiczna nadal ci się sprawdza pod biosem 2.08? Czemu myslisz, że pod 2.02 mogło byc lepiej? Masz jakieś zastrzeżenia do 2.08?

Narazie
Proximity jest offline  
Stary 13.12.2002, 13:10   #8
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Proximity napisa***322;(a)
Witam

Od ponad miesiąca pojawiła się u mnie nowa cecha. Po zamknięciu tacki napędu słyszę taki lekki zgrzyt wewnątrz CDRW. Wydaje mi się, że przyczyną jest po prostu zużycie wew. elementów mechanicznych. Zgrzyt ten pojawia się również podczas bootowania systemu - czyli gdy również napęd się "bootuje". Jakiemuś elementowi mechanicznemu (trybikowi) brakuje posmarowania - tak myślę.

Czy wysłac ten napęd (jest na gwarancji) do serwisu, aby mi go naprawili?

Z góry dzięki za odpowiedź.

PS: Laser, ormianin - zrobiliście u swoich MP7240A uaktualnienia biosu do 2.08 czy nadal jedziecie na 2.02 ?

Pozdrawiam
MP7240A user
Witam !

Nie nie robiłem upg bo z tego co widze to nic to nie daje - co do dziwnego zgrzytu to u mnie narazie spokój a z serwisem tesh sobie daj spokój bo stracisz tylko 50PLN na kurierób / najpierw wysylasz naped do wrocławia i na twój koszt on przyjeżdza zpowrotem razem / a chcą zeby wysyłać im kurierem 25+25 = 50PLN.

Padnie to padnie ja tylko na to czekam ....
Laser jest offline  
Stary 13.12.2002, 13:42   #9
Proximity
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 46
Proximity w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Laser napisa***322;(a)


Witam !

Nie nie robiłem upg bo z tego co widze to nic to nie daje - co do dziwnego zgrzytu to u mnie narazie spokój a z serwisem tesh sobie daj spokój bo stracisz tylko 50PLN na kurierób / najpierw wysylasz naped do wrocławia i na twój koszt on przyjeżdza zpowrotem razem / a chcą zeby wysyłać im kurierem 25+25 = 50PLN.

Padnie to padnie ja tylko na to czekam ....

Ja jestem z Wocławia! Do firmy AB mogę podjechać bez problemu. Chodzi mi o to czy mogę tym stracić w inny sposób (mogą mi oddac inną niewiadomego pochodzenia nagrywarkę jako naprawioną itp.)
Proximity jest offline  
Stary 13.12.2002, 13:45   #10
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Proximity napisa***322;(a)



Ja jestem z Wocławia! Do firmy AB mogę podjechać bez problemu. Chodzi mi o to czy mogę tym stracić w inny sposób (mogą mi oddac inną niewiadomego pochodzenia nagrywarkę jako naprawioną itp.)
Witam !

Polityka naprawiania gwarancyjnego polega na dawaniu nowych nagrywarek - wiadomo nie opłaca się naprawiać,

Zaś polityka napraw po gwarancyjnych to nic innego jak składanie jednej nagrywarki z 5 zepsutych które pochodza z wymian gwarancyjnych - wiadomo bank cześci.

Czy mozesz cos stracić - napewno wiecej pieniędzy nish ta nagrywarka jest warta.
Laser jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.