Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.10.2002, 13:50   #1
piosik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 3
piosik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Rodzaje plyt CD-R !!!

WITAM !!!
Nie moglem znalesc odpowiedzi na moje pytanie nigdzie, wiec postanowilem wprowadzic nowy temap.
Nagralem na swoim komputerq plytke vdc z jakims filmem. Kupilem specjalne dvd (bo ot pierwsze nie czytalo vdc) i ogladalem sobie film na duzym ekranie, na wygodnej kanapie i td. ... Programowo nagrywanie nie bylo skomplikowane i z tego co wyczytalem na tym forum to robilem to dobrze.
Niestety przy nagraniu nastepnej plytki dvd (SONY ) nie widzialo plyty. Nagralem jeszcze raz i jeszcze i tak pare razy. W pewnym momencie natrafilem na plyte CD-RW i znowu dzialalo. Poszedlem wiec do servisu i powiedzialem, ze nie daiala. Oni wyslali do warszawy i po 2 tygodniach powiedzieli, ze to wina plytek, bo dvd dziala.
Troche w to nie moglem uwierzyc, no bo jedna CD-R mi dziala, a inna CD-R nie. Wpadlem na pomysl, zeby nagrac vcd na krazku, ktorego uzylem za pierwszym razem (tzn nie tego samego, ale takieg samego ). I okazalo sie ze znowu dzialalo. Zglupialem.


Czy plyty CD-R moga sie roznic miedzi soba? JEsli tak,
to czym i jak moge to sprawdzic?

Zaznacze rowniez, ze nie uzywalem zadnych specjalnych plytek. Wszystkie kupowalem w halach typu makro lub podobnych i co ciekawsze: Dzialala tylko plytka Verbatima, ale inny Verbatim juz nie chodzil.
Bede wdzieczny za pomoc, bo przyznam sie, ze moge poprostu na tym troche zarobic.

Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich
Piosik
piosik jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.10.2002, 14:32   #2
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wyczyść soczewkę lasera.:o
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline  
Stary 22.10.2002, 14:42   #3
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmmm mysle ze musisz po prostuwybadac jakie plytki dzialaja a jakie nie i nagrywac tylko na tych dzialajacych. :-( niestety znajomego DVD tez jest wybredne co do plyt. A plytki oczywiscie roznia sie miedzy soba i to na tyle roznych sposobow ze trudno je tu wymieniac.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 22.10.2002, 18:15   #4
piosik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 3
piosik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W servisie mowili mi o CD-R+ i CD-R-. Czy jest wogole cos takiego? jezeli tak, to czy moze miec wplyw na vcd i jak je rozroznic?
piosik jest offline  
Stary 22.10.2002, 20:27   #5
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
CDR+/- ?? pierwsze slysze o czyms takim...
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 22.10.2002, 20:55   #6
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Najlepiej nagrywaj na firmowych plytkach. Z nimi raczej nie ma klopotu. Dla wybrednych odtwarzaczy dobre sa Pastele Verbatima
Stef jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.