Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.10.2000, 07:33   #1
Raf
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.10.2000
Posty: 10
Raf w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Rozwazania teoretyczno-praktyczne na temat nagrywania w trybie RAW

Witam ponownie.

Pytanie jest nastepujace: czy w dodatkowych bajtach w trybie RAW (np. przy zabezpeczeniu SecuRom) zapisane sa jakies konkretne informacje? O co mi chodzi: WinCDR ma mozliwosc tworzenia ISO zapisujac je w trybie RAW (chyba 2356 bajtow na sektor). Wezmy np: Euro Plus+ Reward. Tam tez zapisano 2356 b/sektor (SecuRom). Czy w takim razie, zakladajac, ze w dodatkowych bajtach nie ma nic konkretnego zwiazanego z tym akurat programem, nie moznaby zrobic takiego ISO w WinCDR?
Albo od innej strony. IsoBuster pozwala na wyciagniecie plikow z plyty (z krazka CD) danych w trybie RAW. Czy w takim wypadku zapisujac je spowrotem do ISO w CDRWin nie powinnismy dostac wiernej kopii plyty, a przynajmniej danych znajdujacych sie na niej? Pomijam fakt, ze moja nagrywarka (mitsumi 2801TE) nie pracuje niestety w trybie DAO, CD-rom (Samsung) rowniez nie pozwala na odczyt danych subkanalowych. Takie informacje podaje CloneCD oraz DDump. A jednak IsoBuster nie buntuje sie przy probie zgrywania w trybie RAW pokazujac, ze zgrywa rowniez z dodatkowymi danymi (wlasnie te 2356s/sec).
Rozwodze sie nad tym, poniewaz uparlem sie, ze zrobie dobra kopie Rewarda. Poszlo na to juz kilka plyt, ale licze na to, ze sie uda. Probowalem sciagac dane z cd i nagrywac juz na CD-R JVC XR-2010 (pracuje w DAO), ale tam Clone CD go nie wykrywa. Moze to wina zlej konfiguracji komputera? Zrzucilem dane za pomoca DDump'a, ale jest problem, by taka plyte zamontowac w systemie pod emulatorem Virtual Deamon (kurcze, chyba zle nazwalem, ale nie wazne. Jest w dziale utils). Mimo wlaczenia emulacji SecuRom i SafeDisc program burzy sie, ze nie pasuje mu obraz zrzucony DDump'em. IdoBuster, CDImage i inne programy widza wszystkie pliki w srodku tego obrazu, czyli chyba ISO jest dobre.
Juz pomalu trace pomysly na to jak skopiowac ta plytke. Wydawac by sie moglo, ze to proste. (Uruchom CloneCD, zaznacz "data subcode i audio subcode" i kopiuj). Ale nie majac nagrywarki z DAO, nie ma lekko. Co prawda ma taka kolega, ale u niego jest problem z CloneCD (nie wykrywa nagrywarki). Czy jest na to jakis sposob?

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Rafal

Acha, przypomnialo mi sie jeszcze cos. Skoro CD-Rom nie odczytuje danych subkanalowych, to w jaki sposob program nagrany na plycie widzi, ze one tam sa badz ich nie ma? Jak dziala zabezpieczenie SecuRom?
Raf jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.10.2000, 23:23   #2
Kricho
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.09.2000
Lokalizacja: Thorn
Posty: 167
Kricho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
>Probowalem sciagac dane z cd i nagrywac juz na CD-R JVC XR-2010 (pracuje w DAO), ale tam Clone CD go nie wykrywa. Moze to wina zlej konfiguracji komputera?

A może kolega ma kontroler UDMA/66 i właśnie do niego podłączył nagrywarkę? U mnie ani CloneCD ani BlindWrite nie widział CD-RW dopóki nie podłączyłem jej do zwykłego kontrolera UDMA/33. To nie była wina CloneCD.
Kricho jest offline  
Stary 13.10.2000, 09:18   #3
Raf
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.10.2000
Posty: 10
Raf w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety, to nie to. Ma ja na SCSI (kontroler Symbios Logic 8100s) Moze CloneCD nie lubi tego kontrolera?
Raf jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.