Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.08.2002, 06:17   #1
patryk2004
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 25.08.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 82
patryk2004 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Safe disc 2 groźny czy nie groźny?

Jak to jest że w sieci pełno jest opisów jak przegrać płytę z Safe Disc 2. A jednak nie jest to takie proste. Mam nagrywarkę Lite-on x40 która jest na liście nagrywarek kopiujących płyty z Safe Disc 2. A przy użyciu najnowszej wersji Clony XXL i Clone Cd nie udało mi się takiej płyty skopiować. Wszystkie opcje sprawdzałem(chyba) ostatnio męczyłem się z grą Medieval Total War sprawa jest o tyle ciekawa że pierwsza płyta zawiera zagadkowe pliki typu 0000000001.tmp charakterystyczne dla safe disca a druga nie zawiera takowych i Clony XXL nie wykrywa zabezpieczeń natomiast po nagraniu obrazu płyty i próbowaniu instalacji/przegrania spowrotem na dysk, cd-rom nie jest w stanie poprawnie odczytać płyty. Zresztą i tak mimo wykrycia Safe Disca przez Clony XXL na pierwszej płycie ,nie da się poprawnie nagrać płyty Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie z Safe Disc 2 prosiłbym o pomoc.

Dzięki.
patryk2004 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.08.2002, 12:13   #2
Luke
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Luke
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 382
Luke zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
z safe disciem bywa roznie. wiele zalezy wlasnie od nagrywarki. nawet jesli jest kompatybilna moga wyjsc problemy. o ile zrozumialem gra medieval jest na 2 plytach i tylko pierwsza jest zabezpieczona. to normalka. producenci zazwyczaj zabezpieczaja tylko 1 plyte. powod jest prosty: jak nie skopiujesz 1 plyty to nawet jak nagrasz druga to na nic ci sie to nie zda. a jak uda ci sie skopiowac 1 to producenci wychodza z zalozenia ze 2 tez ci sie uda wiec jej nie zabezpieczaja
__________________
Każdego dnia widzimy "coś", do czego warto się usmiechnąć.

Moja skrzynka
Luke jest offline  
Stary 26.08.2002, 12:51   #3
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżeli płyta jest zabezpieczona SF: 1.x 2.x to dane z niej przegrywają się normalnie na HDD (sposobem drag'n drop :0). Dopiero po ponownym nagraniu i instalacji danej gry zabezpieczenie się "ujawnia". Najczęściej pokazuje, że cd z grą nie ma w napędzie, czasami się komp. zawiesza.

Jeżeli nie zależy ci na późniejszych updatach do gry, jeżeli takowe wogóle będą, to zastosój safedis 2 ccleaner-a, który jest w dziale download na cdrinfo. (po instalacji danej gry wskazujesz exe-ca i dalej program prowadzi za rękę)

Jeżeli zależy Ci na przegraniu tytułu razem z zabezp. to: czy na pewno spr., że twoja nagrywarka kopiuje sf2, jaką wersję: 2, 2.5, 2.51 Może w tej grze jest jakaś nowsza wersja?
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline  
Stary 27.08.2002, 07:41   #4
Mark24
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 56
Mark24 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja robię tak - zgrywam 4x do obrazu, bez korekcji błędów. Potem nagrywam też 4 razy i naprawiam słabe sektory - udało mi się w ten sposób przegrać już 5 CD zabezpieczonych Safe Disciem 2.xx
Mark24 jest offline  
Stary 27.08.2002, 12:17   #5
FU
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.08.2002
Posty: 24
FU w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mark24 ma rację ja robię podobnie tylko że nagrywam x10 ale do tych opercji lepsza jest starsza wersja clona.Miałem różne nagrywarki ale w tej chwili bardzo sobie chwale LGx16
__________________
FU
FU jest offline  
Stary 27.08.2002, 18:50   #6
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
a ja tne w locie (toshiba m1612 i liteon 40125s). wlaczone subkanaly, wylaczona regeneracja i naprawianie slabych sektorow.
smiga az milo...
idzie wszystko (ostatnio kopiowalem dodatek do SIV PL:Trojanie i Eliksir Mocy)
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.