Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.02.2004, 08:39   #1
DRPP
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.03.2002
Posty: 18
DRPP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Samsung COMBO CD-RW/DVD SM-332 - dziwnie żęzi

Ten napęd jest w kupionym (używanym) zestawie i przy małych obrotach wydaje dość głośne i dziwne dźwięki ***8222;żęzi***8221;, np. przy rozruchu zaraz po włożeniu płyty, lub przy włączeniu komputera z płytą w środku.
Na wysokich obrotach jest OK, płyty czyta OK, nagrywarki i DVD jeszcze nie sprawdziłem.
Nie znam niestety historii tego napędu bo jest w używanym zestawie, tyle tylko że jest z końca 2002r. To jest mój pierwszy kontakt z COMBO Samsung***8217;a i nie wiem czy może te typy tak mają?
DRPP jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.02.2004, 09:04   #2
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Może napęd jest już rozjechany. Wgraj nowszy bios oraz ForceASPI 1,7 (pobierz z linku w mom opisie).
Bios ściągnij z tego miejsca: http://forum.rpc1.org/dl_result.php?kaj=1&isces tylko przy wyborze biosu sprawdz jaki masz dokładny model napędu, bo tych biosów nawet troche jest, no i dwa modele występują pod tą nazwą.
SEBAW jest offline  
Stary 04.02.2004, 09:27   #3
DRPP
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.03.2002
Posty: 18
DRPP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez SEBAw
Może napęd jest już rozjechany. Wgraj nowszy bios oraz ForceASPI 1,7 (pobierz z linku w mom opisie).
Bios ściągnij z tego miejsca: http://forum.rpc1.org/dl_result.php?kaj=1&isces tylko przy wyborze biosu sprawdz jaki masz dokładny model napędu, bo tych biosów nawet troche jest, no i dwa modele występują pod tą nazwą.
Dzięki!
Ja mam wrażenie, że jest to usterka mechaniczna, ale włączę jeszcze w systemie obsługę DMA i wgram nowy bios, wtedy zobaczę. Aha całość pracuje na Win98 Second Edition.

Sprawdziłem już nagrywarkę i DVD, wszystko jest OK, oprócz tego odgłosu.
Jeżeli się okaże, że to mechanika, to czy jest sens ją rozbierać, czy dać sobie spokój?

Ostatnio zmieniany przez DRPP : 05.02.2004 o godz. 06:21
DRPP jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.