Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.07.2002, 07:42   #16
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ptaku, wygląda mi na to, że masz płytę główną na intelu BX. Miałem podobną konfigurację: Soyo 6bb z i440BX i dysk IBM, taki jak Twój (prawdopodobnie). Ja nie mogłem ustawić DMA dla dysku (nie dawało się, a jeśli już, to chodziło szybciej, ale cały system był niestabilny i się często zawieszał). Na ten fakt nie wpływało to, że miałem nadtaktowaną magistralę - sprawdź u siebie czy też nie masz overclockingu. Ale nie miałem kłopotów z buforem nagrywarki. A jak u Ciebie ze sterownikami ASPI - proponuję forceASPI z cdrinfo.pl.
Jaką w ogóle masz płytę główną i jak podpięte urządzenia do kontrolerów IDE?
Ja miałem tak: dysk - primary master, CD-ROM - primary slave (i tak oba chodziły w trybie UDMA33), nagrywarka - secondary master. W biosie wszystkie (U)DMA uaktywnione. W wingrozie dma włączone dla CD i nagrywarki. ASPI+Cacheman gwarantowały dobry zapis i wystarczającą ilość pamięci. Aha - RAMu miałem tylko 64MB. A nie masz przypadkiem czegoś włączonego w tle (jakiś antyvir albo inne badziewie)? I jak już ktoś proponował, spróbuj nagrywać wolniej - wtedy zobacz, co dzieje się z buforem.
Fantomas jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.07.2002, 08:26   #17
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Do chipsetów Intel 440BX często pomaga uaktualnienie BIOS'u. Nawet jeżeli masz inny chipset, warto spróbować. Polecam Ci od tego zacząć.
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline  
Stary 03.07.2002, 09:40   #18
ptaku666
Bywalec
 
Avatar użytkownika ptaku666
 
Data rejestracji: 01.07.2002
Lokalizacja: POLSKA
Posty: 51
ptaku666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
fantomas napisa***322;(a)
Ptaku, wygląda mi na to, że masz płytę główną na intelu BX. Miałem podobną konfigurację: Soyo 6bb z i440BX i dysk IBM, taki jak Twój (prawdopodobnie). Ja nie mogłem ustawić DMA dla dysku (nie dawało się, a jeśli już, to chodziło szybciej, ale cały system był niestabilny i się często zawieszał). Na ten fakt nie wpływało to, że miałem nadtaktowaną magistralę - sprawdź u siebie czy też nie masz overclockingu. Ale nie miałem kłopotów z buforem nagrywarki. A jak u Ciebie ze sterownikami ASPI - proponuję forceASPI z cdrinfo.pl.
Jaką w ogóle masz płytę główną i jak podpięte urządzenia do kontrolerów IDE?
Ja miałem tak: dysk - primary master, CD-ROM - primary slave (i tak oba chodziły w trybie UDMA33), nagrywarka - secondary master. W biosie wszystkie (U)DMA uaktywnione. W wingrozie dma włączone dla CD i nagrywarki. ASPI+Cacheman gwarantowały dobry zapis i wystarczającą ilość pamięci. Aha - RAMu miałem tylko 64MB. A nie masz przypadkiem czegoś włączonego w tle (jakiś antyvir albo inne badziewie)? I jak już ktoś proponował, spróbuj nagrywać wolniej - wtedy zobacz, co dzieje się z buforem.
Może jeszcze raz opisze cały problem. Pewnego pieknego dnia zapragnełem miec przegrywarke, a więc w tym celu udałem sie do sklepu SL w Olsztynie i ją kupiłem po bardzo promocyjnej cenie 245 zł wersja OEM. Podłączenie przebiegało bezproblemowo, problemy dopiero zaczeły sie pod systemem (WIN 98 SE). Zainstalowałem program który dostałem razem z przegrywarką ECDC 5.1, następnie zrobiłem Image płyty i zaczełem ją wypalać z prędkością 24x. Bufor była cały czs stały 98%,99% procenty bardzo szybko szły. Aż tu nagle na 85 % najpierw dioda od dsyku przestała się swiecić potem od nagrywarki. Czekałem az sie zapalą chyba z 10 min ale nic z tego, wszystko stało w miejscu. Pomyslałem że pierwsza płyta zawsze musi być spalona i dla odmiany zainstalowałem sobie Nesro 5.5.8.2 i zaczełem wypalać drugą płyte również z imagem.Bufor była cały czas stały 98%,99% aż tu znowu tyle że tym razem na 78 % dioda od HDD i nagrywary przstała się swiecic. Zdenerwoawałem sie troche i wystawiłem posta na forum tweak.pl z tym problemem, tam skierowali mnie na strone www.cdrinfo.pl i kazali wejsc w 9x triks. Zastosowałem sie do tych poleceń znajdujących się na stronie i zaczełem wypalać nastepną płytke, tym razem bufor skakał jak szalony ale płyta zegrała sie cała, w prędkosci 24x (zgrywała sie az 7 min).I tu zaczeły sie problemy z buforem, zainstalowałem sobie Cachmana, ASPI 4.7, wszystko to co mi radzona tu na forum i nic narazie to nie daje
Ale jak włączyłem DMA dla nagrywary bo dla dysku nie moge to sie odrazu płyta paliła na 4 %. A wiec ustawiaenia DMA odpadają.
Moje podłączenie to: PRIMARY MASTER-HDDD 13,5 GB 7200 obroty
SECONDARY MASTER-CD ROM, SECONDARY SLAVE-NAGRYWARKA.
Moja płyta główna to BIOSTAR M6VBE na czipsecie VIA.
Zgóry dzięki.
__________________
PTAKU666
ptaku666 jest offline  
Stary 03.07.2002, 10:03   #19
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a masz zainstalowane sterowniki do płyty głównej (VIA 4in1)?
http://www.cdrinfo.pl/software/stron...?id=1301210608
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline  
Stary 03.07.2002, 19:23   #20
lefty
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.06.2002
Lokalizacja: Macierz
Posty: 49
lefty w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ha, trzeba bylo odrazu powiedziec, ze masz chipset VIA Zrob tak jak mowi ZiP. Sciagnij sterowniki do VIA i je zainstaluj to wtedy bedziesz mial m.in. obsluge DMA dla dysku. (co wybrac przy instalacji to mnie nie pytaj bo mam Intela na BX )
lefty jest offline  
Stary 04.07.2002, 09:44   #21
ptaku666
Bywalec
 
Avatar użytkownika ptaku666
 
Data rejestracji: 01.07.2002
Lokalizacja: POLSKA
Posty: 51
ptaku666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
lefty napisa***322;(a)
Ha, trzeba bylo odrazu powiedziec, ze masz chipset VIA Zrob tak jak mowi ZiP. Sciagnij sterowniki do VIA i je zainstaluj to wtedy bedziesz mial m.in. obsluge DMA dla dysku. (co wybrac przy instalacji to mnie nie pytaj bo mam Intela na BX )
Zainstalowałem VIA 4in1 i gdy zaczełem przegrywac płyte spaliła sie juz na 4 %. A moze problem z tym buforem tkwi w źle ustawionych opcjach w nero ?? Jest gdzies opis jak porządnie ustawić nero??

Aha, jeszcze jedno nie wiem czy to wina nero czy przegrywarki ale juz 3 razy nagrywałem sobie gre MEDAL OF HONOR PL i za kazdym razem płyta ładnie sie przegrywała bez błedu a jak chce ją zainstalowac to na 23% procencie pisze ze nie moze rozpakowac pliku. Tak jest na tych wszystkich 3 płytach. Gdy porównuje orginał do tych kopi to zajmują tyle samo. Czego to moze byc wina
__________________
PTAKU666
ptaku666 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.